redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.01.2017
První letošní pokračování nezávislé hudební série MENU, představí ve své speciální edici zaměřující se na netradiční prezentaci současných výtvarníků, vizuálních umělců a jejich děl Jakuba Adamce. Ten patří mezi významné české umělce a kurátory, kteří poslední dekádu zásadním způsobem propojují aktuální českou a polskou uměleckou scénu a iniciují jejich vzájemnou kooperaci. Právě proto se představí nejen jako hudebník (se svým novým sólovým albem Are You Human? Confirmed), ale také jako autor několika svých vybraných prací na pomezí videoartu a dokumentární mystifikace. Tento neopakovatelný večer můžete navštívit v sobotu 14. ledna od 21 hodin v Pilnáčkově továrně (Pospíšilova 281) v Hradci Králové. Dalšími vystupujícími budou DVDJ NNS a Ditchmag DJs.
Jakubovou domovskou formací je ostravská kultovní úderka I LOVE 69 POPGEJU, která se zformovala na půdě ostravské fakulty umění a stala se legendárním a zásadním hybatelem tuzemské avantgardní hudební scény. A právě jeho stávající polovinou, Jakuba Adamce, okolnosti jeho posledních životních a uměleckých posunů dovedly k sólovému materiálu s názvem Are You Human? Confirmed. Díky intenzivní spolupráci s polským labely Mik Musik / BDTA a Flesh&Brain v rozmezí přibližně posledního roku vznikl materiál, jenž byl zařazen mezi nejvýznamnější české hudební počiny loňského roku a který nyní přiváží prezentovat živě i do Hradce Králové.
Materiál jeho nového alba odráží změny a stavy, kterými za poslední rok prošel – ukončení dlouholetého vztahu, změnu práce a přesun z českého maloměsta do polského velkoměsta. Deska reflektuje také Adamcův zájem o mimozemskou civilizaci, hledání pravdy o životě, jeho smyslu. Spojuje neklid a nepokoj s momenty zenu a harmonie. Krásu a šum. Ostrý pohled i halucinace a opojení. Minulost i budoucnost, a hlavně přítomnost. Obsahuje málo slov, víc abstrakce. Dost melodií, ale i zvuky z kosmu a z internetu. Světlo i temnotu. A taky, jak autor dodává, "celkem dost kopáku, protože dokud srdíčko bije, kopák jede."
DVDJ NNS (Kateřina Blahutová) je spoluzakladatelkou postestetické multimediální platformy LOLLAB a životně důležitým kolečkem v soukolí pomyslného party stroje pražského kolektivu KSK. Ať již tvoří projekce, hudební sety či design, vždy transformuje svoje mnohotvaré vidění v audiovizuální formu čirých objektů, mapovaných textur a digitálního slizu. Jako klubový selektor odhaluje různorodé průniky mezi urban music, sofistikovaným kanály tanečních parketů a virtuálními entitami. V selekci redaktorů hudebního magazínu Ditchmag (premiérově v sestavě Viat, Tomaszewski a College Dropout) se představí aktuální hudební styly jako například gqom, kuduro, ale i house, pop a Prince Of Denmark.
MENU & MENU gallery:
Jakub Adamec + DVDJ NNS + Ditchmag DJs
14. 1. 2017 21:00
Pilnáčkova továrna, Hradec Králové
www.facebook.com/events/1336488076423732
www.facebook.com/menumusic.cz
www.menumusic.cz
Foto © Monika Abrahámová
redakce 26.02.2021
Koncert Národ sobě – kultura tobě je postavený především na neobvyklých nebo ne často slýchaných kooperacích.
redakce 25.02.2021
Spojení psychedelického rocku a osobitého projevu kapely Madhouse Express doplní projekce liquid-light show.
redakce 25.02.2021
Festival nabídne během pěti dní koncerty 52 Hertz Whale, Isama Zing, Bad Karma Boy, Felix, Tono S. a Lannne.
redakce 14.02.2021
Hudebně stojí svébytná tvorba I Like Trains nadále mezi postpunkem, new wave a gothrockem, ale je prosáklá i vyloženě popovými linkami a hlavně nikdy neutichajím groovem a podivně skličující energií.
redakce 11.02.2021
Koncerty nám chybí stejně jako vám, ve stávající nepříznivé situaci ale dělají Fource Entertainment vše pro to, aby se naplánované akce nerušily.
redakce 28.01.2021
Dva večery, sedm super hero kapel, žánry hard, fast and loud, tak jak je na kopci zvykem. Sety nehorázně krátké a maximálně zničující.
redakce 20.01.2021
MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.
redakce 30.12.2020
Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.
redakce 29.12.2020
Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.
redakce 25.12.2020
Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.