Zprávy / Festivalové

První ročník Na Salaši

První ročník Na Salaši

redakce | Zprávy / Festivalové | 29.08.2021

Na Salaši je DIY jednodenní kulturní setkání, které se uskuteční 4. září 2021 v prostředí nádherné salaše Travičná poblíž Tvarožné Lhoty. Tento přírodní areál v Bílých Karpatech se nachází nedaleko botanického skvostu chráněných luk Čertoryjí.

Účelem události je strávit den koncertů a literárně-uměleckého doprovodného programu na netradičním místě s mimořádným geniem loci. Cílem je také podpořit místní komunitu, lokální umělce a mladé srdcaře z místní gastrosféry. Akce se zrodila z iniciativy členů kapely Chief Bromden, kteří v podmanivé atmosféře tohoto místa skládali nové EP. Verdikt byl jasný - na salaši si musí zahrát. Přizvali i další spřátelené kapely z nezávislé scény. Z Uherského Hradiště přijede mladá alt-popová pětice TheCoffees, charakteristická nezaměnitelným vokálem a českými texty. Dále se představí poměrně nové jazz-soulové trio Obligatne v čele s písničkářkou Kristínou Mindovou. Pro příznivce tvrdší kytarové hudby zahrají místní stoneři Yucatan.


O chod baru a skvělé jídlo se postará místní parta nadšenců přímo z Tvarožné Lhoty a srdcem festivalu bude právě prostor salaše, který bude využit po více stránkách. Umělkyně Michaela Rožnovská bude kurátorkou výtvarné výstavy v magickém koridoru v nižší části. Menší hudební stage bude doplněna experimentálním čtením v kolaboraci spisovatele a rappera Mikuláše Hamerly a Štěpána Pařízka aka Slav a autorským čtením Romana Krištofa. Bude možné přespat pod širým nebem nebo ve stanu na krásné louce na hřebenu Bílých Karpat.

Info

Na Salaši
4. 9. 2021 15:00
Salaš Travičná, Tvarožná Lhota
Fb událost

foto © Tereza Odehnalová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Batch a třináct brněnských klubů

redakce 15.08.2022

Batch si klade za cíl poukázat na živost brněnské kulturní sféry, bohatou hudební historii a současnost i důležitost společného hlasu aktérů na klubové scéně.

Jazz Goes to Town ohlašuje další edici

redakce 15.08.2022

Můžete se těšit na osm českých premiér, z toho jednu světovou, a to skladbu Songs legendárního skladatele a trumpetisty Michaela Mantlera.

Breathe festival už po ôsmy raz

redakce 14.08.2022

Organizátori Breathe festivalu počas roka realizujú klubové parties v prešovskom Wave, ale aj vo vzdialenejšej Prahe.

Na Salaši podruhé

redakce 13.08.2022

Hudební program, japonská kaligrafie, umělecká realizace, dobré jídlo a pití, to jsou body kulturního dne v nezaměnitelném prostoru poblíž Tvarožné Lhoty.

Druhý ročník Raveyard Festivalu

redakce 12.08.2022

Tentokrát se můžete těšit na světová drum’n’bassová jména, ale také na špičky tuzemské rapové scény nebo novou experimentální stage.

Festival Metal!!! přiveze Napalm Death

redakce 11.08.2022

Českou scénu zastupují i brněnští deathmetaloví Vanguard, Refore, jejichž koncerty bývají hodně našlapané nebo See You in Hell.

Na Arctangent dorazí Opeth, Cult of Luna a další

redakce 10.08.2022

Milovníci mathrockových rytmů a anglického bláta se mohou těšit na Lightning Bolt, A. A. Williams, Emmu Ruth Rundle, Mono, Zeal and Ardor, Godlfesh, Amenra a další.

Polský Fest Festival je za rohem

redakce 09.08.2022

Letos se na devíti hlavních scénách a v dalších zónách představí přes 200 umělců z celého světa.

Ugandský festival Nyege Nyege zveřejňuje lineup

redakce 09.08.2022

Na festivalu se předství mimojiné ghansko-nigerijská zpěvačka Adomaa, keňská popová hvězda Kabeaushé a nigerijská rapperka MC Aunty Rayzor.

Mezipatra opět na Prague Pride

redakce 07.08.2022

Polské drama Strachy v nás z prostředí katolického venkova, diskuze o asexualitě nebo pubquiz. Mezipatra přinášejí na Prague Pride bohatý doprovodný program.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace