Zprávy / Festivalové

První ročník Na Salaši

První ročník Na Salaši

redakce | Zprávy / Festivalové | 29.08.2021

Na Salaši je DIY jednodenní kulturní setkání, které se uskuteční 4. září 2021 v prostředí nádherné salaše Travičná poblíž Tvarožné Lhoty. Tento přírodní areál v Bílých Karpatech se nachází nedaleko botanického skvostu chráněných luk Čertoryjí.

Účelem události je strávit den koncertů a literárně-uměleckého doprovodného programu na netradičním místě s mimořádným geniem loci. Cílem je také podpořit místní komunitu, lokální umělce a mladé srdcaře z místní gastrosféry. Akce se zrodila z iniciativy členů kapely Chief Bromden, kteří v podmanivé atmosféře tohoto místa skládali nové EP. Verdikt byl jasný - na salaši si musí zahrát. Přizvali i další spřátelené kapely z nezávislé scény. Z Uherského Hradiště přijede mladá alt-popová pětice TheCoffees, charakteristická nezaměnitelným vokálem a českými texty. Dále se představí poměrně nové jazz-soulové trio Obligatne v čele s písničkářkou Kristínou Mindovou. Pro příznivce tvrdší kytarové hudby zahrají místní stoneři Yucatan.


O chod baru a skvělé jídlo se postará místní parta nadšenců přímo z Tvarožné Lhoty a srdcem festivalu bude právě prostor salaše, který bude využit po více stránkách. Umělkyně Michaela Rožnovská bude kurátorkou výtvarné výstavy v magickém koridoru v nižší části. Menší hudební stage bude doplněna experimentálním čtením v kolaboraci spisovatele a rappera Mikuláše Hamerly a Štěpána Pařízka aka Slav a autorským čtením Romana Krištofa. Bude možné přespat pod širým nebem nebo ve stanu na krásné louce na hřebenu Bílých Karpat.

Info

Na Salaši
4. 9. 2021 15:00
Salaš Travičná, Tvarožná Lhota
Fb událost

foto © Tereza Odehnalová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Eurosonic Noorderslag již příští týden

redakce 16.01.2022

K již nabitému programu přidává Eurosonic nová jména, do soupisky přibili holandští nováčci MEROL, Wies, Pom, Cloudsurfers a Tinlicker.

Scandi, přehlídka severských filmů

redakce 09.01.2022

Diváci se můžou těšit na bohatý filmový program naplněný festivalovými předpremiérami, žánrovými tituly, ale i na legendární švédské němé filmy.

Rock for People a další zvučná jména

redakce 07.01.2022

Rock for People přivezou dánskou popstar MØ, rockové Wolf Alice, taky beabadoobee a další.

Jubilejní OFF Festival

redakce 06.01.2022

15. ročník OFF Festivalu ohlásil jednodenní vstupenky a odhalil termíny vystoupení těch největších hvězd.

Sharpe 2022 oznámil první jména

redakce 03.01.2022

Festival a konferencia Sharpe ohlasuje prvé mená a rozšírenie. Vystúpi aj japonská kapela Tricot.

Tři noci, tři filmy, tři setkání! ÍRÁN:CI 2022

redakce 03.01.2022

Festival ÍRÁN:CI 2022 v lednu v Praze a Brně promítne to nejlepší z íránské kinematografie

Metronome Prague spojil síly s Fource Entertainment

redakce 23.12.2021

Dohoda mezi novými partnery se sice týká primárně výhledu do roku 2023, umožňuje ale jednání už i na doplnění programu nadcházejícího ročníku Metronome Prague.

Festival Nu Sound of Serbia

redakce 20.12.2021

Srbská alternatívna hudba je dobre namiešaným kokteilom melodiky, údernosti, energie, živelnosti.

Youssou N´Dour, Modest Mouse a další na Colours of Ostrava

redakce 19.12.2021

Vůbec poprvé do České republiky přijede jedna z nejoriginálnějších a nejpůsobivějších kapel americké postgrungeové scény Modest Mouse.

CTM festival se blíží

redakce 18.12.2021

Hybridní edice berlínského festivalu zaměřeného především na progresivní elektroniku CTM bude probíhat na přelomu ledna a února. S kým?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace