Zprávy / Pozvánky

První srpnový víkend OFFline

První srpnový víkend OFFline

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.02.2014

Plný hrnec vlivu. Taková je vizitka amerických Neutral Milk Hotel. Poslední dlouhohrající album In the Aeroplane Over the Sea sice vydali už v roce 1998, ale mnohým jeho nekonvenční lo-fi zvuk zatvrdl v uších doteď. Ve spřízněných ho mají Arcade Fire nebo třeba křehký zálesák Bon Iver. Další jméno si zakázky hledají samy. V newyorské mytologii je prý Glenn Branco bohem hluku. Aby ne když zapálil hlukovou deviaci v nejednom ze svých svěřenců. Lektoroval Thurstona Moorea s Lee Randalem (Sonic Youth), Page Hamiltona (Helmet) i žíravinového Michaela Giru (Swans). Své zkreslené kytary Branco nejdřív vybalil v kapele Theoretical Girls, která mu ale brzy přestala stačit, a tak prubnul sólovou kariéru skladatele na plný úvazek. OFF ho přivítá i s orchestrem.


Maniakální, nebo epické? A proč ne obojí. Black-metalové peklo z Finska Oranssi Pazuzu si udělalo minulý rok s Luciem Luciferem zadobře díky albu Valonielu. Žádná plochá linoela. Tohle je spoušť a Finsko už nikdy nebude stejné. Po úspěchu se skladbou Olympians si to samé kritici mysleli i o tvorbě Fuck Buttons. Vyměknou. Kdepak. Minulý rok se vrátili nekompromisně s albem Slow Focus a svými masivními bristolskými beaty přeplatili kritiku a všechny další škarohlídy. Přeplácet chtějí i v Polsku. Kde končí sranda, začíná Perfume Genius. Další jméno do programu. YouTube sáhlo tomuto one-man projektu na video a to jste měli vidět ten humbuk. Naštěstí Mike Hadreas není jen nafouknutá bublina jako sobotní seznamováky v pražském metru. Už vypustil dvě alba, ani jedno nezůstalo suché. Tak moc po něm recenzenti slintali. Gesto měsíce: pořadatelé slibují, že na jejich festivalu může být Hadreas sám sebou. Samo sebou, že se těšíme.

Info

OFF Festival 2014
2.–4. srpen 2014
Katovice, Polsko

vstupné: 42 eur (od března se cena zvyšuje)

off-festival.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Další klubová noc Proces

redakce 16.10.2019

Pozvání na Proces přijali Belief Defect, Zavaloka, Layne. Doplní je místní projekty.

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba

redakce 15.10.2019

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba do broumovského Soulkostela uprostřed lesů. Akusticky zahrají i v listopadu v Praze před TaxiWars.

Thom Yorke v Praze i na Pohodě

redakce 15.10.2019

Thom Yorke přiveze do pražského Fora Karlín a na slovenský festival Pohoda svůj projekt Tomorrow's Modern Boxes.

Kabinet Múz odhaluje svůj podzimní jídelníček

redakce 15.10.2019

Psychedelií zahalený pop s lyrickým dívčím vokálem a bluesovým příběhem i mnoho dalších stylů pro letošní podzim.

Listopadové pátrání po kořenech - Ned Collette v Kaštanu

redakce 14.10.2019

Ned Collette se po několika letech konečně vrátí do Prahy, tentokrát se svou tříčlennou doprovodnou skupinou poprvé naživo představit loňské album Old Chestnut.

Raketkanon vyjíždí na poslední turné

redakce 14.10.2019

Jednou ze zastávek posledního klubového tour Raketkanon bude i vídeňská Arena, Čechám i Slovensku se tentokrát vyhnou.

Titáni thrash metalu Slayer se loučí koncertním filmem plným krve

redakce 14.10.2019

Snímek zachycuje kapelu v nejlepší formě na koncertě v Los Angeles v roce 2017 a zároveň do krátkého hraného filmu propojuje poslední tři videoklipy.

Písničkář Cavetown se vrací do Prahy

redakce 14.10.2019

Na nahrávce míchá folkové písničkářství, indie elektroniku i popové melodie, které doprovází optimisticky zasněné vypravování o dospívání.

Milky Chance a písně inspirované mořem

redakce 12.10.2019

Skladby spojuje téma všudypřítomného oceánu a samotný název odkazuje na sílu měsíce způsobující každodenní příliv a odliv.

LU a Nierika po devíti letech spolu

redakce 11.10.2019

Při příležitosti vydání limitovaných vinylových edic se po devíti letech setkají LU a Nierika na stejném pódiu.