Zprávy / Festivalové

Psy-High uvolňuje druhou vlnu lístů a přidává další kapely

Psy-High uvolňuje druhou vlnu lístů a přidává další kapely

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.05.2015

Psy-High je umělecko-kulturní zážitek s celistvě pojatým programem, ve kterém spoluhrají hudební vystoupení a semináře, divadlo, debaty, předčítání, workshopy, meditace, cvičení a více. Součástí P-H je i snaha výtvarně přetvořit místo konání akce tak, aby odpovídalo myšlenkám festivalu.

Organizátoři čelí i letos velkému zájmu o vstupenky a proto přichází do prodeje jejich druhá vlna: Prvních 100 lístků zmizelo za 92 minut. Druhá vlna, za cenu 650kč odstartuje 1.6. v 18:00. Uvolní se 200 lístků. K dostání budou jako vždy přes stránky Psy-High. Už teď je jisté, že na místě nebudou k dostání žádné lístky. Finišujeme mimohudební program, který bude letos téměř dvojnásobný a kromě běžných vystoupení kapel koketujeme s myšlenkou jamů spojených z vystupujících hudebních projektů.


Lákadlem budiž i nová várka ohlášených kapel: Kamni (ru, stoner doom) - spolu s Pozvakowski hlavní headlineři. V kategorii ruského stoner doomu jednoznační favoriti. Klasickou žánrovku rozbíjí elektronickýma prvkama. Nikdy předtím nehráli v Evropě a přijedou POUZE na PH, je to tedy pro nás velká čest. Ovo (it, doom sludge ritual) - vystoupení téhle italské manželská dvojice je okultní zážitek sám pro sebe. Neúprosně sekané africké rytmy, se zvukem kytary a vokálů z jiného světa. Předskakovali Mombu v Chapeau, Stefanii z dvojice pak mohli lidé slyšet v dubnu se svym solo projektem ?Alos. Or (cz, noise rock) - kdo by potřeboval představovat Or... jedna z nejzajímavějších českých kapel, jen co je pravda. B4 (cz, psychedelic) - nejpestřejší mix žánrů v jednom projektu, legendy české psychedelie, kteří se za sebe nebojí skládat kompozice z opačných poloh zvukové spektra. Saiga (cz/ru, stoner) - Českosibiřské trio s novým materiálem tahá ještě více vlivu z prog rocku, jazzu, post-blacku i post rocku, vše opředené do Nikitova typického fuzzy zvuku. Sweeps04 (cz, ambient industrial doom) - Meditativní zážitek jak má být. Sweeps04 nás svojí ambientní zvukomalbou s inudstriálními prvky i táhlým doomem uhranul ve Venuši tak, že jsme ho nemohli nepozvat.

Info

Psy-High 2015
13. - 16. 8. 2015, 40km od Plzně
Pro včasné informace, se přidejte do Newsletteru nebo sledujte událost na www.facebook.com/events/313590198850496

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Colours of Ostrava 2022 potvrzují další kapely z celého světa

redakce 15.09.2021

Festival přidává například radikální newyorskou raperku Princess Nokia, geniální japonskou jazzovou pianistku Hiromi nebo malijskou zpěvačku Fatoumata Diawara.

Jazz Goes to Town proběhne v půlce října

redakce 15.09.2021

Tři světově proslulí improvizátoři, velký orchestr, dvě premiéry napsané přímo pro festival a jeden z nejslavnějších evropských skladatelů soudobé hudby.

Co nabídne letošní festival Film a architektura?

redakce 14.09.2021

Desátý ročník svým programem zcela naplňuje letošní téma “Spojení”, poukazující na nezastupitelnou roli architektury.

Festival Spectaculare představí zajímavosti z alternativní scény

redakce 14.09.2021

Již osm let propojuje Spectaculare pestrý hudební program s dalšími formami vizuálního umění jako je film, videoart, videomapping.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace