Zprávy / Pozvánky

Psychedelici Birth of Joy se vrací do Prahy

Psychedelici Birth of Joy se vrací do Prahy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.04.2016

Headlineři minulého ročníku festivalu United Islands of Prague – psychedeličtí rockeři Birth of Joy – přijíždí znovu do Prahy. 14. dubna vystoupí v holešovické La Fabrice. Koncert se koná v rámci série United Islands Reloaded, která přiváží do klubů ty nejzajímavější objevy festivalu. Vstupenky jsou ještě k dispozici v klubu La Fabrika nebo v předprodejích Ticketpro.

Přes 10 let hrající tříčlenná holandská kapela Birth of Joy se bezpochyby řadí mezi důležitá jména na evropské klubové scéně. Díky svému talentu a spolupráci s renomovanou londýnskou agenturou, která zastupuje velká jména jako Imagine Dragons, The XX nebo The Prodigy, vystupuje na mnoha mezinárodních showcase festivalech – Eurosonic, the Great Escape či Le Trasmusicales. Letos navíc Birth of Joy vydali již své šesté album Get Well. "Birth of Joy s jistotou vědí, jak z celého Get Well vydestilovat sonické štěstí. Jejich psychedelický rock je o něco více energický a temperamentní, než je vaše standardní drogami nasáklá aférka," napsal o novém albu New Noise Magazine.


Název kapely je inspirován dílem filozofa Friedricha Nietzscheho. Moderní zvuk kapely vychází do velké míry z psychedelického rocku 60. a 70. let a blues. V jejich hudbě jsou však patrné i stopy "lehčích" hudebních stylů jako boogie nebo rock'n'roll, ale i těch tvrdších, jako grunge nebo punk. Kapela hrající v sestavě kytara, bicí a varhany-bass nyní k novému albu intenzivně koncertuje po západní a střední Evropě. Díky organizátorům United Islands do své šňůry zařadila i Prahu. Těm se tak daří navázat na trend mapování aktuálních trendů na zahraniční hudební scéně. Koncert za série Reloaded dá tak místnímu publiku možnost seznámit se s další tvorbou této výrazné kapely a připomenout si její loňský skvělý výkon na hlavním pódiu United Islands.

Koncert nizozemské kapely Birth of Joy v klubu La Fabrika je navíc pražským zakončením cyklojízdy v rámci celoevropského festivalu Cycling festival Europe 2016, který se koná právě 14. dubna. Akci pořádá Velvyslanectví Nizozemského království ve spolupráci s United Islands Praha a sdružením AutoMat k příležitosti předsednictví Nizozemska v Radě EU.

Info

United Islands Reloaded
Birth of Joy (nl)
14. 4. 2016 20:00
La Fabrika, Praha

www.facebook.com/events/1240675765958573
www.facebook.com/birthofjoy
www.facebook.com/lafabrika

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Oslava narozenin Rachotu

redakce 06.07.2021

Organizátoři s potěšením oznamují, že se jim letos přes veškeré těžkosti nakonec podařilo shromáždit ty nejlepší možné gratulanty. The Young Gods? I další.

Červencové koncerty Rachotu

redakce 04.07.2021

Itamar Borochov čerpá z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci newyorské hudební scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace