Zprávy / Pozvánky

Psychedelici Birth of Joy se vrací do Prahy

Psychedelici Birth of Joy se vrací do Prahy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.04.2016

Headlineři minulého ročníku festivalu United Islands of Prague – psychedeličtí rockeři Birth of Joy – přijíždí znovu do Prahy. 14. dubna vystoupí v holešovické La Fabrice. Koncert se koná v rámci série United Islands Reloaded, která přiváží do klubů ty nejzajímavější objevy festivalu. Vstupenky jsou ještě k dispozici v klubu La Fabrika nebo v předprodejích Ticketpro.

Přes 10 let hrající tříčlenná holandská kapela Birth of Joy se bezpochyby řadí mezi důležitá jména na evropské klubové scéně. Díky svému talentu a spolupráci s renomovanou londýnskou agenturou, která zastupuje velká jména jako Imagine Dragons, The XX nebo The Prodigy, vystupuje na mnoha mezinárodních showcase festivalech – Eurosonic, the Great Escape či Le Trasmusicales. Letos navíc Birth of Joy vydali již své šesté album Get Well. "Birth of Joy s jistotou vědí, jak z celého Get Well vydestilovat sonické štěstí. Jejich psychedelický rock je o něco více energický a temperamentní, než je vaše standardní drogami nasáklá aférka," napsal o novém albu New Noise Magazine.


Název kapely je inspirován dílem filozofa Friedricha Nietzscheho. Moderní zvuk kapely vychází do velké míry z psychedelického rocku 60. a 70. let a blues. V jejich hudbě jsou však patrné i stopy "lehčích" hudebních stylů jako boogie nebo rock'n'roll, ale i těch tvrdších, jako grunge nebo punk. Kapela hrající v sestavě kytara, bicí a varhany-bass nyní k novému albu intenzivně koncertuje po západní a střední Evropě. Díky organizátorům United Islands do své šňůry zařadila i Prahu. Těm se tak daří navázat na trend mapování aktuálních trendů na zahraniční hudební scéně. Koncert za série Reloaded dá tak místnímu publiku možnost seznámit se s další tvorbou této výrazné kapely a připomenout si její loňský skvělý výkon na hlavním pódiu United Islands.

Koncert nizozemské kapely Birth of Joy v klubu La Fabrika je navíc pražským zakončením cyklojízdy v rámci celoevropského festivalu Cycling festival Europe 2016, který se koná právě 14. dubna. Akci pořádá Velvyslanectví Nizozemského království ve spolupráci s United Islands Praha a sdružením AutoMat k příležitosti předsednictví Nizozemska v Radě EU.

Info

United Islands Reloaded
Birth of Joy (nl)
14. 4. 2016 20:00
La Fabrika, Praha

www.facebook.com/events/1240675765958573
www.facebook.com/birthofjoy
www.facebook.com/lafabrika

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

-123min. mají klip a turné

redakce 23.02.2020

Loni vyšlo po deseti letech první album s názvem Les, na kterém hostuje francouzský trumpetista Erik Truffaz.

Rachot přiveze na jaře nadžánrové inovátory

redakce 23.02.2020

Letošní jaro v režii Rachotu bude ve znamení jazzových inovátorů z různých koutů světa.

Kocovina, která má smysl - benefiční akce Marek

redakce 22.02.2020

„Kocovina, která pomáhá“ – podtitul akce je tedy jasný, čím více toho v ten večer na baru vypijete, tím více přispějete na léčbu mladého Marka.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 22.02.2020

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Černé kovy v Underdogs' s holandskou Turia i českými Nāv

redakce 21.02.2020

Puls blastbeatu, hypnotický hluk kytary a nezemský hlas. Turia poprvé v Praze.

June Cocó vyráží na české mini turné

redakce 20.02.2020

Písničkářka June Cocó na několik měsíců opustila svou kapelu a vydala se na sólovou dráhu. Miniturné zahájí v Jazzdocku.

Vesmírná elektronika Coma pohltí MeetFactory

redakce 20.02.2020

Do svého arzenálu přidali Coma nově syntezátory a staré bicí, čímž spojují digitální a analogový vesmír.

Nitzer Ebb se vrací do města

redakce 19.02.2020

Jejich zásadní úlohu v dějinách elektronické hudby stvrdili prohlášeními, spoluprací nebo remixy přední osobnosti elektronické scény napříč žánry.

SoundCzech ohlašuje výzvy na rok 2020

redakce 18.02.2020

Proexportní kancelář SoundCzech vyhlašuje výzvy na rok 2020. Přihlášky jsou otevřeny pro hudebníky, pořadatele hudebních akcí a další hudební profesionály.

Holy Fuck a The Dead Daisies míří do Prahy

redakce 18.02.2020

Kanadský kvartet Holy Fuck si libuje ve výlučnosti na hudební scéně, The Dead Daisies se vrací do Lucerna Music Baru.