Zprávy / Pozvánky

Psychedelici Birth of Joy se vrací do Prahy

Psychedelici Birth of Joy se vrací do Prahy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.04.2016

Headlineři minulého ročníku festivalu United Islands of Prague – psychedeličtí rockeři Birth of Joy – přijíždí znovu do Prahy. 14. dubna vystoupí v holešovické La Fabrice. Koncert se koná v rámci série United Islands Reloaded, která přiváží do klubů ty nejzajímavější objevy festivalu. Vstupenky jsou ještě k dispozici v klubu La Fabrika nebo v předprodejích Ticketpro.

Přes 10 let hrající tříčlenná holandská kapela Birth of Joy se bezpochyby řadí mezi důležitá jména na evropské klubové scéně. Díky svému talentu a spolupráci s renomovanou londýnskou agenturou, která zastupuje velká jména jako Imagine Dragons, The XX nebo The Prodigy, vystupuje na mnoha mezinárodních showcase festivalech – Eurosonic, the Great Escape či Le Trasmusicales. Letos navíc Birth of Joy vydali již své šesté album Get Well. "Birth of Joy s jistotou vědí, jak z celého Get Well vydestilovat sonické štěstí. Jejich psychedelický rock je o něco více energický a temperamentní, než je vaše standardní drogami nasáklá aférka," napsal o novém albu New Noise Magazine.


Název kapely je inspirován dílem filozofa Friedricha Nietzscheho. Moderní zvuk kapely vychází do velké míry z psychedelického rocku 60. a 70. let a blues. V jejich hudbě jsou však patrné i stopy "lehčích" hudebních stylů jako boogie nebo rock'n'roll, ale i těch tvrdších, jako grunge nebo punk. Kapela hrající v sestavě kytara, bicí a varhany-bass nyní k novému albu intenzivně koncertuje po západní a střední Evropě. Díky organizátorům United Islands do své šňůry zařadila i Prahu. Těm se tak daří navázat na trend mapování aktuálních trendů na zahraniční hudební scéně. Koncert za série Reloaded dá tak místnímu publiku možnost seznámit se s další tvorbou této výrazné kapely a připomenout si její loňský skvělý výkon na hlavním pódiu United Islands.

Koncert nizozemské kapely Birth of Joy v klubu La Fabrika je navíc pražským zakončením cyklojízdy v rámci celoevropského festivalu Cycling festival Europe 2016, který se koná právě 14. dubna. Akci pořádá Velvyslanectví Nizozemského království ve spolupráci s United Islands Praha a sdružením AutoMat k příležitosti předsednictví Nizozemska v Radě EU.

Info

United Islands Reloaded
Birth of Joy (nl)
14. 4. 2016 20:00
La Fabrika, Praha

www.facebook.com/events/1240675765958573
www.facebook.com/birthofjoy
www.facebook.com/lafabrika

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Listopadové pátrání po kořenech - Ned Collette v Kaštanu

redakce 14.10.2019

Ned Collette se po několika letech konečně vrátí do Prahy, tentokrát se svou tříčlennou doprovodnou skupinou poprvé naživo představit loňské album Old Chestnut.

Raketkanon vyjíždí na poslední turné

redakce 14.10.2019

Jednou ze zastávek posledního klubového tour Raketkanon bude i vídeňská Arena, Čechám i Slovensku se tentokrát vyhnou.

Titáni thrash metalu Slayer se loučí koncertním filmem plným krve

redakce 14.10.2019

Snímek zachycuje kapelu v nejlepší formě na koncertě v Los Angeles v roce 2017 a zároveň do krátkého hraného filmu propojuje poslední tři videoklipy.

Písničkář Cavetown se vrací do Prahy

redakce 14.10.2019

Na nahrávce míchá folkové písničkářství, indie elektroniku i popové melodie, které doprovází optimisticky zasněné vypravování o dospívání.

Milky Chance a písně inspirované mořem

redakce 12.10.2019

Skladby spojuje téma všudypřítomného oceánu a samotný název odkazuje na sílu měsíce způsobující každodenní příliv a odliv.

LU a Nierika po devíti letech spolu

redakce 11.10.2019

Při příležitosti vydání limitovaných vinylových edic se po devíti letech setkají LU a Nierika na stejném pódiu.

Beth Hart ve větším

redakce 11.10.2019

Beth Hart pokaždé přijíždí se zbrusu novým playlistem, pokaždé překvapí vyvážeností svého setu a talentem.

Nová inkarnace, nový koncept, nová sestava - Swans v jarní Praze

redakce 10.10.2019

Jak víme, s Michaelem Girou a jeho Swans se nikdy nic neopakuje dvakrát. Těšíme se na duben, kdy přiveze současný zvuk legendární, ovšem nyní zcela nové formace.

Legendy industriálu Test Dept v Praze

redakce 10.10.2019

Legendy industriálu a zakladatelé techna Test Dept vystoupí v pražském Paláci Akropolis spolu s Paprsky inženýra Garina.

Dennis Lloyd přijede v listopadu do Prahy

redakce 09.10.2019

Izraelský zpěvák, skladatel, producent a multiinstrumentalista Dennis Lloyd vystoupí poprvé u nás.