Zprávy

Psychotický braindancer Dead Janitor s novým albumom

Psychotický braindancer Dead Janitor s novým albumom

redakce | Zprávy | 12.12.2012

Dead Janitor otváral a s aktuálnou albumovou novinkou tiež uzatvára tohtoročný katalóg Exitabu. Album Curiosity Killed the Cat vychádza ako free/pay-what-you-want-(owe) download, ale najmä ako limitka v krásnom DIY balení. Netradičný obal skrýva okrem vinylového CD aj niekoľko originálnych grafík z dielne autora. Album si môžete stiahnúť cez Exitab online shop.

Na januárovú dlhohrajúcu prvotinu The Pigeon Superstition nadväzuje albumová novinka typickým post-industriálnym chladom. Dead Janitor zostáva pragmatickým hľadačom nepočutého v tme kolidujúcich samplov a oscilujúcich sub-bás. Jeho prístup k zvuku je takmer chirurgický a zároveň jasne zrkadlí, akú dlhú cestu prešiel od debutového EP Landscape is Changing.

Skôr než k Warpu, ku ktorého zvuku sú mená okolo Exitabu často prirovnávané, má psychotický braindance Curiosity Killed the Cat bližšie k labelom ako raster-noton či Modern Love. A ak by sme sa chceli hrať so slovíčkami, tak doslovne ho asi najviac vystihuje anglická platforma Blackest Ever Black. The Pigeon Superstition patrí k najsťahovanejším albumom Exitabu, no Curiosity Killed the Cat má slušnú šancu predbehnúť ho.

Odkazy:
www.exitab.org
www.exitab.exitmusic.org
www.exitlabel.bandcamp.com/album/the-pigeon-superstition
www.exitlabel.bandcamp.com/album/scientific-wrestling
www.exitlabel.bandcamp.com/album/the-landscape-is-changing

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Cimbál kontra digitál - Nona Records vydávají Thyme

redakce 13.11.2019

Thyme jsou inspirováni hraním se symfonickým orchestrem a folklórním uskupením, ale rovnou i měrou poslechem a zalíbením v experimentálníh skladatelích dvacátého století.

Festival ilustrace a komiksu obsadí Ústí nad Labem

redakce 13.11.2019

Za založením původně stála snaha navázat na ústecký festival současného umění a ilustrace Kruh, a obohatit ho o umělce z komiksové scény. FIK tento záměr trochu nečekaně přerostl.

Gonsofus vychází nové EP ze vzdálených břehů

redakce 13.11.2019

Specifický hudební mix různých stylů, který kapela označuje jako “transcontinental groove”, prošel v mezičase dalším vývojem.

Full Moon #103 – Slasti (z) Manchesteru

redakce 12.11.2019

Hlavním tématem listopadového vydání jsou Joy Division, ale ostatní manchesterské slasti rozhodně nevynecháváme – ani minulé, ani současné.

Billow živě z opuštěné Budovy č. 6

redakce 12.11.2019

Dreampopová kapela Billow z Veselí nad Moravou posílá do světa živou verzi k jedné ze skladeb ze svého nového alba Seascape.

Velebné muzikantství Flook

redakce 12.11.2019

Instrumentální mistrovství čtyř hráčů a vynalézavá, brilantní schopnost reagovat na sebe navzájem.

Tom Holliston zahraje v Kaštanu

redakce 12.11.2019

Jeho písničky jsou udivující neokázalostí a prostotou, takže napoprvé posluchači ani “nedocvakne”, jak originální a pečlivě dynamicky vystavěné jsou.

Jeden obrat za druhým. Turnover v Praze.

redakce 12.11.2019

Nebyli by to Turnover, kdyby jejich novinka nepředstavovala další obrat: „Na tomhle albu jsme si víc než kdy dřív užívali krásu psaní populární hudby,“ popsal zpěvák Austin Getz.

Akustický šleh: Gwenifer Raymond podruhé u nás

redakce 11.11.2019

Její syrový zvuk a rychlá hra v lecčem připomene rané nahrávky od Johna Faheyho. Můžete se těšit na barvitou instrumentální hudbu, vracející zpátky v čase.

Alphones mají živé EP a zahrají k filmu

redakce 11.11.2019

Alphones hrají k filmu Cikáni aneb co asi mohl mít v hlavě Karel Hynek Mácha na cestě z Itálie až po české luhy a háje.