Zprávy

Ptakh_Jung s futuristickým klipem

Ptakh_Jung s futuristickým klipem

redakce | Zprávy | 29.12.2020

Elektroničtí impresionisté Ptakh_Jung přichází s novým singlem. Píseň je pojmenována po největší ukrajinské řece, Dněpru, která protíná území od severu k jihu. První verzí písně byl soundtrack k němému dokumentu Dnipro in Concrete, který vznikl ve spolupráci s elektronickým producentem R. Seiliogem. Dnipro později získal nový narativ díky spolupráci s umělcem, který si říká Reinish a který k tracku vytvořil také animované video.

Ve videu je Dněpr neobyvatelnou planetou, na které Ptakh_Jung přistanou. Za zvuku hudby pak začíná evoluce. Podíváme-li se hlouběji, celý příběh je metaforou toho, jak dnes lidstvo žije a jakou zodpovědnost si s sebou nese. Období přirozeného vývoje skončilo, nyní hraje v našich životech hlavní roli technická a kulturní revoluce, kterou mají v rukou právě lidé. Singl Dnipro pochází z chystaného LP, které vyjde v roce 2021 pod názvem Electronic Impression.

Info

Ptakh_Jung
fb kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Beck potvrdil účast na Metronome Prague

redakce 13.05.2021

Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů.

The Ills zrekonstruovali svoj prvy album aj s nikdy nevydanou skladbou

redakce 13.05.2021

Myšlienka na možné prepracovanie materiálu z debutu prišla práve po oslavách 10. narodenín, kde kapela v pôvodnom zložení hrala niekoľko starých skladieb.

Mooncloud #57: February

redakce 12.05.2021

Největší část playlistu tvoří klasiky indie scény nultých let, dostane se ale také na starší kousky od The Beatles Led Zeppelin nebo čerstvý vítr ve formě Black Country, New…

Floex vydává herní soundtrack - Papetura

redakce 12.05.2021

Hudba na Papetura Soundtrack odráží křehkost papíru, strach ze samoty a destrukce i naději a přátelství.

Comeback skupiny Boo pokračuje druhým singlem

redakce 12.05.2021

Tak jako první singl Lockdown Dance je i novinka Things inspirována současnou pandemickou situací.

František Skála & Provodovjané

redakce 11.05.2021

„Na nenáviděné dechovce, kterou nás – máničky – krmili komunisti, není ve skutečnosti nic špatného, říká František Skála.

Pohoda on the Ground

redakce 11.05.2021

Pohoda on the Ground prinesie počas piatich dní na trenčianske letisko desiatky kapiel umelcov a umelkýň.

Nová deska Ruinu

redakce 11.05.2021

Pražské trio Ruinu vydává po čtrnácti letech a třinácti živých nahrávkách první studiové album Left Behind.

Gurun Gurun vydali benefiční album

redakce 10.05.2021

Čtveřice Gurun Gurun doposud vydala dvě alba na japonsko-britském labelu Home Normal, absolvovala japonské turné a hrála například i v londýnském Café Oto.

Zasněný pop pařížských Juniore a audiovizuální magie Droeloe

redakce 10.05.2021

V Paříži usazené světoběžnice Juniore měly ke světu filmu odjakživa blízko, jejich hudba je rovnou měrou zábavná a obrazotvorná.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace