Zprávy / Festivalové

Punkový Barrák music hrad

Punkový Barrák music hrad

redakce | Zprávy / Festivalové | 13.06.2021

Živé jednodenní koncerty, divadelní představení a performance. Multižánrový projekt Barrák music hrad vznikl jako reakce na koronavirovou situaci v roce 2020. Novinkou 2. ročníku Barrák music hrad je celodenní festival punkových kapel za účasti českých i zahraničních interpretů.

Vystoupit měli skotští The Exploited a britská hardcorová skupina Discharge, nakonec jsou však nuceni vystoupení zrušit. Organizátoři uvádí: "Velká Británie bohužel zavedla nové a přísnější restrikce, ke kterým se ještě přidaly potíže způsobené odchodem Velké Británie z EU a změnou pravidel při organizování koncertů kapel přijíždějících z této země. Proto, ač jsme se my, bookingové agentury i kapely samotné snažili, nebylo možné, aby ti, na které jsme se nejvíc těšili, kapely Exploited a Discharge, přijely do ČR. Čekali jsme s tímto rozhodnutím do poslední chvíle, protože to vypadalo, že k 21.6. Velká Británie velmi rozvolní pravidla. To se však nestalo, a tak jsme nuceni oznámit zrušení jejich vystoupení v rámci festivalu PUNK!!!"

"Poslední týden jsme se pak také snažili zajistit náhrady ze zahraničí, ale drtivá většina kapel je z Velké Británie nebo ze Spojených států, tím pádem jsme naráželi na stejný problém. Kapelám z Evropské unie, se kterými jsme jednali zase pro změnu nedovolí pracovní povinnosti odjet na víkend na festival do ČR. Museli jsme se tedy poohlédnout v ČR a v okolních zemích. Naštěstí se nám podařilo zajistit v tomto krátkém čase náhradní kapely, a to matadory z polské Wroclawi, kapelu Prawda, a neméně známé Brňáky Zeměžluč."

Na festivale dále vystoupí The Analogs z polského Štětína hrají od roku 1995 a z původního ska přeladili na punk, oi a streetpunk oblíbený nejen v polské domovině. Dále vystoupí hardcoreoví Crushing Caspars z Německa, slovenští Konflikt, z domácích úderek pak Saints & Sinners, Malomocnost Prázdnoty z Mostu, Vision days, Supertesla a IQ:60.

Info

Barrák music hrad:
Punk!!!
3. 7. 2021 14:00
Slezskoostravský hrad, Ostrava
Fb událost

foto © se svolením The Analogs

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Inovativní stage na Rock for People Hope

redakce 03.08.2021

Mezi chystaná témata patří i obnovitelné energie a energetická soběstačnost, k níž vodíkové pohony jako H2Base zásadně přispívají.

Divadelní a taneční Bazaar Festival provokuje k akci

redakce 02.08.2021

Jak umělci ze střední a východní Evropy reflektují problematiku životního prostředí a klimatických změn ve svých společnostech?

Festival Banát se blíží

redakce 02.08.2021

Jeden z nejdelších českých vlaků opět jede podpořit krajany v Rumunsku.

Letní filmová škola vyvrcholí premiérou filmu Zprávy

redakce 01.08.2021

Dramatický příběh natočený podle skutečných události se odehrává v roce 1944, kdy z koncentračního tábora v Osvětimi uprchnou dva vězni.

Mezipatra ovládnou Kasárna Karlín

redakce 31.07.2021

Queer filmový festival Mezipatra uvede během festivalu Prague Pride program pod názvem Identita ve městě.

O víkendu začínají Knižní lázně

redakce 29.07.2021

Knižní lázně nabídnou jarmark s kvalitními knihami, Anna Polívková a Jaroslav Rudiš poukáží na nutnost péče o duševní zdraví.

Lunchmeat přiveze Lyru Pramuk nebo Helenu Hauff

redakce 28.07.2021

Festival odhaluje line-up a vzkazuje: We see you dancin‘!

První ročník Raveyard Festivalu

redakce 28.07.2021

Po vydařeném nultém ročníku se boskovicko-brněnská Mindicted Crew vrací na Panský dvůr Boskovice.

Rock for People Hope odhaluje kompletní program

redakce 28.07.2021

Švédští Mando Diao se dostali do širšího povědomí díky albu Hurricane Bar, pětice představí v Hradci Králové novou desku.

Hudebně ozdravná kúra představí Petra Linharta, něco něco a další

redakce 26.07.2021

Hudebně ozdravná kúra představí v Mariánských Láznách Beatové družstvo, něco něco nebo Nauzea Orchestra.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace