Zprávy / Pozvánky

Punkrockeři Anti-Flag vtrhnou na Flédu

Punkrockeři Anti-Flag vtrhnou na Flédu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 13.03.2017

Anti-Flag přivezou punkovou koncertní show k poslednímu albu American Spring, na němž oscilují mezi punkem, rockem a hardcore punkem. Melodické skladby a charakteristický hlas zpěváka Justina jsou nezaměnitelnými poznávacími znaky kapely.

Silně politicky angažovaná a levicově orientovaná punkrocková kapela z Pittsburghu vznikla poprvé v roce 1988. Původní sestavu tvořili Justin Sane a Lucy Fester. Kapela tehdy odehrála jediný koncert a pak se rozpadla. Znovu vznikla v roce 1993, kdy se k Justinovi přidal baskytarista Andy Flag a za bicí usedl Path Thetic. V této sestavě jim v roce 1996 vyšlo deebutové album Die for the Goverment u vydavatelství New Red Archives. Ještě v témže roce opustil kapelu Andy kvůli neporozumění si s ostatním členy kapely.


Po něm převzal roli baskytaristy Chris Head, který se později přesunul na post kytaristy a na jeho místo přišel Jamie Cock. Poslední změna v sestavě proběhla v roce 1999, kdy se basákem skupiny stal Chris #2. V té době kapela vydala další album ve spolupráci vydavatelství Go Kart Records, Fat Wreck Chords a svého vlastního nezávislého labelu A-F Records. Fat Wreck pro ně byla srdcovka, protože právě tam vyšlo album legendárního punkového producenta Masse Giorginiho Underground Network, které Anti-Flag hudebně zásadně ovlivnilo.


Texty Anti-Flag jsou ovlivněny levicově pokrokovou politickou ideologií a silně protifašisticky a protinacionalisticky zaměřené. Charakterizuje je kritika Bushova režimu a jeho podpora tehdejších válečných konfliktů, stejně jako odpor vůči jakékoli brutalitě mířené proti lidskému životu. Texty jsou záměrně patetické a odrážejí přesvědčení kapely, že americký militarismus a kapitalismus jsou hrozbou pro celý svět. V roce 2005 podepsali Anti-Flag smlouvu na dvě budoucí desky s jednou z největších amerických nahrávacích společností RCA. Jejich vlastní vydavatelství na ní zůstalo nezávislé. Výsledkem bylo album For Blood and Empire.

Jubilejní desáté album American Spring navazuje na tři roky starou desku The General Strike, a přestože kapela hlásila, že vše zůstane při starém, nahrávka svědčí o poměrně výrazné změně hudebního projevu směrem k mainstreamovějšímu zvuku. Témata zůstávají stejná, o čemž svědčí silná úvodní skladba Fabled World. Na desce v písni Brandenburg Gate hostuje zpěvák Tim Armstrong z Rancid, který vypíchl jeden z nejlepších momentů alba.

Info

Anti-Flag (us)
Support: Barrier Reef/The Great + Rabies
19. 4. 2017 19:00
Fléda Club, Brno

www.facebook.com/events/192948734500051
www.facebook.com/fledaclub

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

AlterEcho oznamuje sérii Hluk

redakce 23.09.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce domácích nezávislých labelů.

Fléda slaví dvacet let

redakce 23.09.2021

Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent Boys Noize. A nebude sám.

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace