Zprávy / Pozvánky

Pustina s Pavlem Zajíčkem na DVD

Pustina s Pavlem Zajíčkem na DVD

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.03.2017

V pondělí 6. 10. 2014 uvedlo Studio Hrdinů v rámci festivalu ...příští vlna / next wave... premiéru inscenace Pustina, která vychází z básnického díla textaře, hudebníka a výtvarníka Pavla Zajíčka. Aby zůstalo dílo zachováno, byla uspořádána na Startovači sbírka na vydání DVD filmu. 144 dárců dává tomuto projektu pokračovat, křest onoho nosiče je za dveřmi.

Projekt Pustina stojí na libretu, básnické skladbě, které vzniklo složením tří základních sbírek: Roztrhanej film, Šedej sen a Kniha moří. V inscenaci se propojují tři dramatické složky - živá hudba (DG 307), filmové projekce a herecké akce. Tyto tři složky se navzájem podporují a ovlivňují a vzniká tak specifický tvar na pomezí filmu, koncertu a divadla. Tvar, který umožňuje otevřít zapouzdřený svět Zajíčkovy imaginace. V hlavní roli je sám Pavel Zajíček, inscenace má proto silně autobiografický rozměr.


Slavnostní premiéra filmu se uskuteční v pondělí 10. dubna od 19:30 hodin ve Studiu Hrdinů, tedy tam, kde hra vznikala. Vlastní film má kolem hodiny, po jeho projekci uslyšíte v podání několika pamětníků pár DG 307 písní z období let 1979/80 a poté Tobiáš Jirous vystoupí se svým krátkým DJsetem "Koláž z PZ". Zábava bude pokračovat v protilehlém baru, v nově otevřené Kavárně U Hrdinů, kde vystoupí s výborem ze Zajíčkovy poezie Sbor břežanských kastrátů.

Další uvedení filmu proběhne v Lounech ve Vrchlického divadle ve čtvrtek 27. 4. od 19 hodin, kdy bude přítomen i režisér Miroslav Bambušek k případné besedě apod. O dalších projekcích jednáme.

Info

Vstupenky jsou od 15. března v předprodeji ve Studiu Hrdinů.
www.studiohrdinu.cz

foto © Kryštof Havlice

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.

Fource Live: Bratři, Chief Bromden a další

redakce 20.05.2020

Před několik týdny bylo oznámeno spuštění série Fource Live, která slibuje koncerty pečlivě vybraných kapel z domácí scény, i profesionální záznamy.

Komedie Malá lež míří do českých kin

redakce 20.05.2020

Herečka a rapperka Awkwafina získala za roli ve filmu Zlatý globus pro nejlepší herečku.

Elektronické duo Bratři procestuje šestnáct evropských zemí

redakce 19.05.2020

Během více než měsíčního online showcase projektu budou představeny kapely, které formují budoucnost evropské hudby. Liveurope.