Zprávy / Pozvánky

Puts Marie, hodiny a androgynní feeling

Puts Marie, hodiny a androgynní feeling

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.01.2015

Skupina Puts Marie pochází z líhně, která nabízí výkvět švýcarské scény - umělce jako Young Gods, Erik Truffaz, Sophie Hunger či Anna Aaron. Styl Puts Marie není snadné definovat, jejich hudba šokuje tím, že překračuje stylové hranice ve chvíli, kdy to nejméně čekáte. Kritika definuje jejich hudbu jako "rašple a cukr", provokativně popové melodie se prolínají se syrovými kytarovými mezihrami a vytvářejí dramatické kontrasty. Repertoár i stylizace Puts Marie navíc provokuje kontroverzními tituly jako Pornstar či Masoch. V širším kontextu tak skupina navazuje na tradici androgynního rocku a umělce jako jsou David Bowie, Boy George či Prince.


Navzdory lehce skandálnímu podtextu ale Puts Marie vzbudili respekt i u relativně konzervativního švýcarského establishmentu, když roku 2014 jako vůbec první hudební skupina získali Kulturní cenu ve svém domovském městě Biel. Zdejší umělecká scéna je svojí otevřeností a liberálností srovnatelná s Amsterdamem či Barcelonou. Městem Biel prochází hranice mezi francouzskou a německou jazykovou zónou, kosmopolitní umělecký život tu prosperuje i díky tomu, že Biel je metropolí švýcarského hodinářského průmyslu.

Puts Marie se vracejí na scénu po delší odmlce, kdy se členové věnovali sólovým projektům, účinkovali na Broadwayi, a v tajnosti připravovali nový repertoár.

Info

Puts Marie (ch)
19. 1. 2015 20:00
Basement bar, Praha

www.rachot.cz
www.putsmarie.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

JAF 34 vydává klip a pokřtí desku

redakce 19.10.2021

Křest alba Empty znamená i jeho první a poslední živé provedení. Ve Fuchsu2 vystoupí i mnoho dalších umělců a skupin.

Joseph Nechvatal představí v Brně svou tvorbu

redakce 19.10.2021

Prezentace autora pro Vašulka Kitchen Brno je nazvaná podle poslední umělcovy knihy Immersion Into Noise.

The Crimson Marathon v Brně i v Praze

redakce 19.10.2021

V průběhu večera se představí jednotliví členové King Crimson, a to jak v hudbě této skupiny, tak i se svými vlastními projekty.

Old Time Relijun dorazí na Sedmičku

redakce 18.10.2021

Zvuk OTR postavený na výrazné rytmice a zběsilých pěveckých vstupech jejich frontmana se ale podepsal i do výrazu generačně mladších postpunkových kapel.

100 gecs i Jeremy Zucker vystoupí v MeetFactory

redakce 18.10.2021

Hudba Jeremyho Zuckera plyne jako příběhy, které si vyprávíte s nejlepšími přáteli – je intimní, smysluplná, nebojí se jít do detailů.

Linea Aspera v Rock Café

redakce 17.10.2021

Radost ze znovuobnovení fungování Linea Aspera nakonec vyústila ve vydání druhé dlouhohrající řadovky.

Virtuální konference Meltingpot představí přes sto řečníků

redakce 17.10.2021

Meltingpot nabídne během čtyř dnů na dvou scénách výjimečné příběhy téměř sto osobností z celého světa - inovátorů, vizionářů, vědců či autorů bestsellerů.

Manu Delago přiveze novou desku věnovanou přírodě

redakce 15.10.2021

Už v sobotu 16. října dorazí do Paláce Akropolis se svým aktuálním programem Environ Me, v němž se klasické i elektronické nástroje mísí se zvuky přírody.

Trigger Club představí Fejbs a Jemah

redakce 14.10.2021

Trigger Club chce být místem, kde se potká nové umění s důležitou reflexí, zábavou i respektem.

Činoherní studio uvede Amerického bizona

redakce 14.10.2021

Jedno místo, jeden den a jedna noc a tři protagonisté napínavého psychothrilleru – to je dnes už ikonická divadelní hra amerického dramatika Davida Mameta.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace