Zprávy / Pozvánky

Radio Wave oslaví 11 let

Radio Wave oslaví 11 let

redakce | Zprávy / Pozvánky | 21.12.2016

Radio Wave vstoupí začátkem roku 2017 do druhé dekády své existence. Pražskou MeetFactory ovládnou 13. ledna při příležitosti 11. narozenin stanice dokonale syntetické a hyperrealistické popové hity. Hvězdou narozeninové party Radia Wave bude britský producent Danny L Harle. Vedle něj vystoupí taky veterán taneční scény DJ Zinc s velkolepým b-day setem.

Pokud bychom chtěli hledat v playlistu Radia Wave nejhranější tracky, určitě se v žebříčku objeví britský producent a klasicky vzdělaný muzikant Danny L Harle. Šestadvacetiletý fanoušek devadesátkových tanečních hitovek ve své hudbě kombinuje prvky z minulosti s něčím bytostně moderním. Harleho zvuk se formoval na SoundCloudu pod hlavičkou účtu kolektivu PC Music.


"Popová hudba je sama o sobě super-šílená," řekl Harle, pro kterého je pop jediná hudba dávající v dnešní moderní době smysl. "Vždycky jsem doufal, že ji posunu o kousek dál, k naprostému šílenství." Už když v roce 2013 vydal dokonale syntetickou hitovku Broken Flowers, bylo jasné, že jestli se někdo z PC Music blíží hitparádám, je to právě on. Na klubové scéně byl zvuk PC Music, vracející na parket po době temných beatů čistou radost, kontroverzní. Pro pop to byl zas sound moc "divný", ale Danny L Harle dokázal najít společnou řeč obou světů. V roce 2015 už bylo jasno – PC Music uzavřeli smlouvu s hudebním gigantem Columbia Records a první nahrávkou vzniklou z nové spolupráce bylo EP Broken Flowers.


Zatímco dříve oslovoval neprofesionální zpěvačky, protože neškolený hlas je osobnější, dnes už v jeho tracích hostují zavedená jména. Po kolaboraci se zpěvačkou Chairlift Caroline Polachek na skladbě Ashes of Love vydal letos další hitovku. Hlas i tvář ve videoklipu jí propůjčila kanadská popová superhvězda Carly Rae Jepsen. Transformace Dannyho L Harleho z undergroundového zázraku do globálně ceněného producenta je díky zmiňovaným skladbám na nejlepší cestě.

DJ Zinc, který k narozeninám připravil speciální set, do hitparád nikdy nemířil. Tento pamětník raných britských raveů měl první hit v roce 1995 a je stále funkčním veteránem, který chce zůstávat v anonymitě. "Poznají mě jenom lidé, co chodí do klubů a vidí mě hrát," řekl pro server Resident Advisor. Čtyřiačtyřicetiletý Benjamin Pettit zažil všechno – rave, house, breakbeat, drum and bass, v nultých letech přičichl k EDM a vymyslel vlastní hybridní žánr crack house. Byl taky jednou z vůdčích postav stojících za pirátským rádiem Rinse FM v době, kdy ještě bylo ilegální vysílačkou. Na scéně, tanečním parketu i současných streamovacích platformách je stále aktivní. Kruh se uzavřel, když letos zremixoval právě track Super Natural od Dannyho L Harleho. Součástí onoho kruhu budou taky návštěvníci 11. narozenin Radia Wave v pražské MeetFactory.

Info

11. narozeniny Radia Wave
DJ Zinc & Danny L Harle
13. 1. 2017 20:30
MeetFactory, Praha

www.facebook.com/events/769318173217923
www.facebook.com/MeetFactory
www.facebook.com/croradiowave

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Madhouse Express lákají klipem na koncert v Planetáriu

redakce 26.11.2022

Naživo skvěle fungující kooperace psychedelické tvorby Madhouse Express s 8K projekcemi převážně vesmírných motivů.

Závěr roku s Jednotou

redakce 24.11.2022

Netradiční přístupy k loutně, příčné flétně nebo bicím doplní třeba dekoloniální drone metal nebo surový death industrial.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace