Zprávy / Festivalové

Rakúske duo Kruder & Dorfmeister vystúpi na Grape festivale

Rakúske duo Kruder & Dorfmeister vystúpi na Grape festivale

redakce | Zprávy / Festivalové | 14.03.2019

Grape festival prináša na Slovensko každý rok mladé a aktuálne mená hudobnej scény, no vždy má pripravené aj jedno meno, ktoré sa dá označiť ako legenda. V tomto roku sú to vizionári elektronickej scény Peter Kruder a Richard Dorfmeister.

Producentská a Djská dvojica K&D sa dostala do povedomia v roku 1993 svojim prvým EP G-Stoned. Zrazu sa na svete objavil elektronický zvuk, ktorý znel tak trochu inak a dnes sa už všeobecne považujú za otcov štýlu downtempo. Všimli si ich umelci z celého sveta a žiadali ich o remixy svojich skladieb (William Orbit, Depeche Mode, Madonna). Ich najznámejšími kompiláciami sú Dj-Kicks alebo The K&D Sessions, ktorých sa predalo cez dva milióny nosičov a stali sa kultovými. V roku 2018 sa dvojica po svojich sólo projektoch dala opäť dokopy, aby oslávila 25 rokov od vydania EP G-Stoned. Rozhodli sa urobiť sériu koncertov, v ktorých pokračujú aj v roku 2019. Ako sami tvrdia, rozhodli sa zahrať iba zopár vystúpení a jedným z nich bude koncert v Piešťanoch na Grape festivale.

Info

Grape Festival 2019
9. - 10. 8. 2019
Letiště Piešťany, Slovensko
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hradby samoty proběhnou v Jablonici

redakce 26.01.2023

Festival se každoročně zaměřuje na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.

Scandi představuje hosty

redakce 18.01.2023

Jedineční tvůrci skandinávské kinematografie v jednom týdnu na jednom místě.

Blues Alive vyhlašuje soutěž Blues Aperitiv

redakce 15.01.2023

Soutěž je určena všem kapelám či hudebníkům bez ohledu na zemi původu. Hlavním lákadlem pro vítěze je možnost vystoupení na festivalu Blues Alive 2023.

Festival Vivat Vila se spojil se Světadílem

redakce 07.01.2023

Festival se jako každý rok zaměří na špičku tuzemské alternativní hudební scény. Např. kapelám Kalle, Berlin Manson, Frau Zwei nebo všetuly{sfinx}.

Niall Horan a Jacob Collier na Colours of Ostrava

redakce 04.01.2023

Festival Colours of Ostrava se dostal mezi deset nejlepších velkých evropských festivalů v anketě European Festival Awards 2022.

Jamie xx na Pohodě

redakce 03.01.2023

Okrem neho vystúpia aj Sofi Tukker, Sampa the Great, Dry Cleaning a ďalšie.

M83 zahrají na Metronome Prague

redakce 31.12.2022

Praha se může těšit na kapelu hudebního megalomana Anthonyho Gonzaleze a jeho zvukovou tsunami složenou ze syntezátorů, kytar, vokálů a epických refrénů.

Filmový nový rok otevře festival Írán:ci

redakce 23.12.2022

Festival přinese ta nejlepší díla íránských filmařů, kteří jsou ve vězení nebo v exilu, a výběr nejlepších snímků, které byly v Íránu poslední tři desetiletí zakázané.

CTM s rituálním hlukem i digitálním chaosem

redakce 20.12.2022

Chystají se mnohovrstevnaté spolupráce, multidisciplinární projekty, které rozšiřují a kritizují technologie, noci rituálního hluku i digitálního chaosu.

Eurosonic zveřejňuje jízdní řád

redakce 17.12.2022

Poprvé od svého založení v roce 1986 pořádá ESNS i program po tři po sobě jdoucí noci.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace