Zprávy / Pozvánky

Raná elektroakustika v Petrohradské

Raná elektroakustika v Petrohradské

redakce | Zprávy / Pozvánky | 15.10.2017

České muzeum hudby, Petrohradská kolektiv a Genot Centre vás zvou na druhý ze tří letošních poslechových a diskuzních večerů zaměřených na ranou českou elekroakustickou hudbu. Česká elektroakustická hudba doposud nebyla uceleně zpracována, zejména ve srovnání s okolními zeměmi. Sbírky Českého muzea hudby jsou dobrým výchozím bodem pro její výzkum a plánované představení širší veřejnosti v roce 2018. "Pravidelné diskuzní a poslechové akce pořádané v prostoru Petrohradské mají za účel přivést na jedno místo lidi, kteří se o elektroakustiku zajímají nebo ji přímo tvoří. S těmito lidmi pak můžeme dále spolupracovat při mapování dalších sbírek a psaní dějin české elektroakustiky," říká iniciátorka projektu Katarina Gatialová.


Druhý ze tří letošních poslechových a diskuzních večerů, se bude věnovat archivu Společnosti pro elektroakustickou hudbu, který spravuje České muzeum hudby. Přehrán bude výběr skladeb českých autorů elektroakustické hudby (např. Jaroslava Krčka, Aloise Piñose, Arnošta Parscheho), zasílaných do pravidelné souteže pořádané SEAH od roku 1969. Večer moderuje Petr Ferenc, kurátor fonotéky Českého muzea hudby. Účast na akci s omezenou kapacitou je nutné hlásit na mailu: genotcentre@gmail.com.

Info

Poslechový večer II.
Raná elektroakustická tvorba
30. 10. 2017 18:30
Petrohradská kolektiv, Praha

www.facebook.com/events/508160292881433
www.facebook.com/petrohradskakolektiv

Foto © Anna Baštýřová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Erik Truffaz uvede na Flédě soundtracky kultovních filmů

redakce 27.05.2023

Švýcarsko-francouzský trumpetista patří k jazzové špičce, běžně překračuje hranice žánru a obohacuje jej o prvky hip hopu, rocku nebo elektroniky.

Lunchmeat a Bukolika v kladenské Poldi

redakce 26.05.2023

Na Till The Last se představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu No Ambition And Fuck-all Interest Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahio.

Full Moon in the Eye: Ivan Pinkava v Trafo Gallery

redakce 25.05.2023

Tělo se svýma očima. Nebo snad oči a jejich tělo? Těžko rozhodnout, která z těchto dvou definic podstaty vnímání lépe odpovídá principům díla Ivana Pinkavy.

Infected Mushroom poprvé v Česku

redakce 23.05.2023

Uznávaní jsou jako průkopníci psytrance a jejich tvorba oplývá hypnotickými rockovými aranžemi, vrstvenými melodiemi a experimenty s žánry.

OC Dornych jako Dům kultury a konců

redakce 22.05.2023

Brutalistní prostory obchodního centra Dornych, známého v Brně též pod bývalým názvem Prior, začátkem května oživí společná akce HaDivadla a Terénu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace