Zprávy / Pozvánky

Rapper Pouya vystoupí v Praze

Rapper Pouya vystoupí v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.06.2018

Ze začátku kariéry rapperovi hodně pomohl YouTube, kam nahrával se svým parťákem Fat Nickem dnes už zaniklou sérii Nick and Pouya Show. Ta zarezonovala v hip hopové komunitě i mimo online prostředí díky výpomoci od Denzela Curryho. Pouya pak v sedmnácti letech kvůli úzkostem opustil školu a se svým nejlepším přítelem se plně vrhl na rappovou dráhu.

Svůj první velký hit Get Buck vydal Pouya v roce 2013. Hned se z něj stal virál s více jak patnácti miliony streamy, na který hned navázal sérií mixtapů. Svou první oficiální dlouhohrající desku Underground Underground vydal ale až v roce 2016. Směs syrového rapu a energické flow mu přinesla další úspěch, když s ní skóroval na druhém místě iTunes' Hip-Hop/Rap albovém žebříčku a dostal se i do celkové top desítky. Na desce se objevili také $uicideboy$, Ramirez nebo Fat Nick, se kterým hned o rok později poslal do světa další album Drop Out of School.


Pouya nezahálel ani letos a vydal novou desku Five Five, na které se objevuje i Night Lovell. Ten se premiérově představí v Roxy dva dny po Pouyovi. Na nahrávce se měl objevit i zesnulý Lil Peep, bohužel už to ale nestihl. Album Five Five je proto věnováno jeho památce a jeho název odkazuje na Pouyovu malou výšku. I když na to sice na první pohled nevypadá, v Roxy jistě zažehne bláznivou jízdu.

Info

Pouya (us)
7. 10. 2018 19:00
Roxy, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články