Zprávy / Pozvánky

Rara Avis – ne ti pražští indýčkáři! – se Stefano Ferrianem

Rara Avis – ne ti pražští indýčkáři! – se Stefano Ferrianem

redakce | Zprávy / Pozvánky | 25.04.2013

Zveme na jedinečný večer, kdy společně proděláme pozvolný rozpad hudební formy v reálném čase. Na první pohled nepříliš sourodé projekty na jedné stagi, na ten druhý zrychlený hudební vývoj dvacátého století během jednoho večera. Přeháníme? Nikoliv! Zažijeme proměnu od repetice jako základního stylotvorného prvku přes jazzovou improvizaci a nakonec se potopíme do nejčistších esencí zvukových ploch. Melodie postupně ztrácí svou vůdčí pozici, harmonie se taví na akordiku. Na konci večera pak společně osvobodíme zvuk z pout hudby! Významní zástupci italské improvizační scény nejsou v Brně poprvé ani naposledy a máme takové tušení, že ani v Kabienetu Múz. Kdože je doprovodí?

Les Homosexuels. Tvrdošíjné opakování, rezignace na gradaci, setrvávání na jednom místě a nekoukat se přitom do stran. Zahájení večera projektem, jehož stezky minimalistických nekompromisních repetic neznají limit. Miláčci brněnského publika David a brokatzensprung, bicí, midi kontroler a basa. Tranceové opojení nevkusného střihu.

Wires. Antitechnologická hudba, která se vyvíjí organicky, nikoli vrstvením smyček nebo zvukových zajímavostí. Hudba z konkrétních vzpomínek na společné kapely, 20 let společného poslechu a koukání na stejné filmy. Také skladby, které jinde nechtěli. Spíše koupání se v živlu a detailní výzkum nástrojů než novinky. Rybník, cvrčci, jazz. Vzpomínky určitě, a taky dialogická procházka hudebním vědomím i nevědomím. Aplikace punkového přístupu k technologiím (viz David Bowie, Heroes a mačkání čudlíků) a místy i k hudebnímu materiálu. Písně, atmosféry, příroda uvnitř nástroje. Jedinečný projekt stojící na spolupráci kytaristy Štěpána Uhlíře (Moens, Jazzbox) a skladatele Michala Nejtka.

Rara Avis představují explozivní mix volné improvizace a vlastních kompozicí v režii špiček soudobé italské improvizační scény. Nástrojově uvidíme standardně obsazené jazzové kvinteto, zvukově uslyšíme něco, co by klidně mohl napsat John Cage, kdyby měl doma saxofon. Brněnskému publiku dobře známý Stefano Ferrian spojí síly s dalším legendárním saxofonistou a improvizátorem Kenem Vandermarkem a závěr večera tak bude patřit zvukovým plochám v celé jejich síle a kráse.

Info

Rara Avis Stefano Ferrian & Ken Vandermark project (it/usa)
Les Homosexuels + Wires + Tom Holič
2. 5. 2013 20:00
Kabinet Múz, Brno

www.facebook.com/events/529365280435814
www.soundcloud.com/denrecords/rara-avis_promo
www.soundcloud.com/leshomosexuels
www.soundcloud.com/atlb
www.soundcloud.com/tom-holic

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Raketkanon vyjíždí na poslední turné

redakce 14.10.2019

Jednou ze zastávek posledního klubového tour Raketkanon bude i vídeňská Arena, Čechám i Slovensku se tentokrát vyhnou.

Titáni thrash metalu Slayer se loučí koncertním filmem plným krve

redakce 14.10.2019

Snímek zachycuje kapelu v nejlepší formě na koncertě v Los Angeles v roce 2017 a zároveň do krátkého hraného filmu propojuje poslední tři videoklipy.

Písničkář Cavetown se vrací do Prahy

redakce 14.10.2019

Na nahrávce míchá folkové písničkářství, indie elektroniku i popové melodie, které doprovází optimisticky zasněné vypravování o dospívání.

Milky Chance a písně inspirované mořem

redakce 12.10.2019

Skladby spojuje téma všudypřítomného oceánu a samotný název odkazuje na sílu měsíce způsobující každodenní příliv a odliv.

LU a Nierika po devíti letech spolu

redakce 11.10.2019

Při příležitosti vydání limitovaných vinylových edic se po devíti letech setkají LU a Nierika na stejném pódiu.

Beth Hart ve větším

redakce 11.10.2019

Beth Hart pokaždé přijíždí se zbrusu novým playlistem, pokaždé překvapí vyvážeností svého setu a talentem.

Nová inkarnace, nový koncept, nová sestava - Swans v jarní Praze

redakce 10.10.2019

Jak víme, s Michaelem Girou a jeho Swans se nikdy nic neopakuje dvakrát. Těšíme se na duben, kdy přiveze současný zvuk legendární, ovšem nyní zcela nové formace.

Legendy industriálu Test Dept v Praze

redakce 10.10.2019

Legendy industriálu a zakladatelé techna Test Dept vystoupí v pražském Paláci Akropolis spolu s Paprsky inženýra Garina.

Dennis Lloyd přijede v listopadu do Prahy

redakce 09.10.2019

Izraelský zpěvák, skladatel, producent a multiinstrumentalista Dennis Lloyd vystoupí poprvé u nás.

Kouzlo chaosu: Ka Baird v Praze

redakce 08.10.2019

V Punctu se představí omamná psychedelie pro hlas, syntezátory a flétnu.