Zprávy / Festivalové

Raz DVA a britské reggae Dreadzone společně Na jednom břehu

Raz DVA a britské reggae Dreadzone společně Na jednom břehu

redakce | Zprávy / Festivalové | 13.05.2015

V předletní době, tedy 30. května 2015, se již můžete opět těšit do Letního kina Širák. Festival Na jednom břehu představuje hradeckým hudební esa rozmanitých žánrů, s ohledem jak na dětské, tak i na náročné dospělé publikum.

Hlavní hvězdou letošního ročníku bude bezpochyby britská formace Dreadzone, pohybující se na scéně od roku 1993. Mix dubu, reggae, techna i rocku velmi rychle obsadil přední příčky hudebních žebříčků, Dreadzone nedlouho po založení zahajovali legendární festival Glastonbury a během dvaadvaceti let vydali jedenáct alb. Inteligentní humor, který si nebere servítky, one man show par excellence, to je nepochybně Jiří Schmitzer. Herec a svérázný písničkář vydal čtyři sólová alba i knižní sbírku textů, jeho nepředvídatelná vystoupení nikdy nenudí a možná i konečně dojde na proslavený song Máte na to? Na vlně moderního bluegrassu, jazzu, country i popu proplujeme festivalovým odpolednem s jednou z nejtalentovanějších autorek a zpěvaček u nás, Šárkou Adámkovou, alias Sarah & The Adams.


Pro tancechtivé zazní svůdné errr v podání Voilà!, kteří úspěšně míchají retro s ozvěnami šansonu, swingu, reggae, jazzu a moderní hudby s nepopiratelnou dávkou francouzského šmrncu. Program druhé "chill out scény" s podtitulem Local Heroes, dá letos poprvé v historii prostor i místním kapelám různorodých žánrů. Výběr skupin bude probíhat veřejným hlasováním webových stránkách a na sociální síti Facebook, kterého se mohou zúčastnit všichni diváci a spolurozhodnout, která z místních kapel zasvítí mezi hlavními hvězdami v Letním kině Širák. Vyvrcholení druhé scény bude patřit neodmyslitelné legendě hradecké alternativy, kapele DVA. Folklór neexistujících národů s popem neeexistujících rádií, ale i ruské elektro s tříminutovým intrem. Aktuální deska Nipomo patří mezi nejlepší tuzemské nahrávky roku 2014.

Doprovodná atmosféra stánků se světovou kuchyní, vinotékou, čajovnou, pivotékou a tržištěm domácích produktů dělá z festivalu oázu hudebního rozhledu a relaxace s bezpečným zázemím pro celou rodinu.

Info

Festival Na jednom břehu
30. 5. 2015 14:00
Letní kino Širák, Hradec Králové
Vstupné: 350,- v předprodeji

www.facebook.com/events/475925372555864
www.facebook.com/Na-jednom-brehu
www.najednombrehu.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Colours of Ostrava 2022 potvrzují další kapely z celého světa

redakce 15.09.2021

Festival přidává například radikální newyorskou raperku Princess Nokia, geniální japonskou jazzovou pianistku Hiromi nebo malijskou zpěvačku Fatoumata Diawara.

Jazz Goes to Town proběhne v půlce října

redakce 15.09.2021

Tři světově proslulí improvizátoři, velký orchestr, dvě premiéry napsané přímo pro festival a jeden z nejslavnějších evropských skladatelů soudobé hudby.

Co nabídne letošní festival Film a architektura?

redakce 14.09.2021

Desátý ročník svým programem zcela naplňuje letošní téma “Spojení”, poukazující na nezastupitelnou roli architektury.

Festival Spectaculare představí zajímavosti z alternativní scény

redakce 14.09.2021

Již osm let propojuje Spectaculare pestrý hudební program s dalšími formami vizuálního umění jako je film, videoart, videomapping.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace