Zprávy

Recalling Terabytes jako kolab Nano vjs a Early Millenial

Recalling Terabytes jako kolab Nano vjs a Early Millenial

redakce | Zprávy | 30.06.2020

Recalling Terabytes je nejnovějším výsledkem dlouholeté spolupráce košického hudebníka Dalibora Kociana alias Stroona, s kolektivem Nano vjs, který má na svědomí vizualizace a videomapping na festivalech jako Pohoda, Signal, Grape či Hradby Samoty a který letos slaví desetileté výročí.

Skladba je z EP Infant Territories, které Stroon vydal pod pseudonymem Early Millenial: „Retrospektivní myšlenky jsou na něm transformovány do čtyř skladeb. Nikdy jsem nevlastnil tabla, hrát na ně je příliš komplikované, ale měl jsem Amigu 1200 s hrami na deseti disketách. Pořád vidím ty plakáty Schwarzeneggera a Van Damma na zdech. A když ti věc, vůně, chuť nebo píseň hodně připomíná zážitky z minulosti, můžeš to nazvat vzpomínkové terabyty.“

O video se postaral Jakub Pišek z Nano vjs a přetváří v něm databázi videosouborů ve fiktivní industriální prostředí: „Uživatelé sbírají soubory médií a ukládají je na hardware, který není jejich. Uložiště dat zastávaly v rámci vývoje technologií vždy velmi významnou pozici. Tohle je pocta všem harddiskům s terabajty důležitých dat. Vidíme tady standardní vzpomínky z dovolených, ale se vzdalující se kamerou se ukazují nové a nové fragmenty videí a my pomalu začínáme chápat, že souborů je pořád víc a víc a jejich množství je neuchopitelné. Nekonečná kvantita materiálu je dechberoucí.“

Info

Early Millenial (sk)
Bandcamp projektu

Nano vjs
web kolektivu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #44: Decultivate

redakce 03.07.2020

Lehce bizarní mixtape, kde Elton John stojí vedle Retox, Caterina Caselli otvírá pro The Armed a Roy Orbison navazuje na Nasum.

Šramlfest bude. S Ivou Bittovou.

Marek Čech 03.07.2020

Organizátoři Šramlfestu se rozhodli, že i přes omezení, způsobené koronavirovou krizí, se festival uskuteční.

Bratislavské intermezzo Hradeb Samoty

redakce 02.07.2020

Bude sa jednať o špeciálny event, či už z pohľadu jeho realizácie v kluboch a nie na pamiatke, ako aj dramaturgiou.

Shotgun Festival ohlašuje první jména

redakce 02.07.2020

Po několika měsících nejistoty se však blýsklo na lepší časy a pokud se situace nezmění, brány festivalu se na konci léta opět otevřou.

Irská postpunková střela Fontaines D.C. poprvé v Praze

redakce 01.07.2020

Novinka nabízí stejně syrové a ostré texty, plné deziluze mladé generace čelící osobním i globálním problémům dospělého světa jako romanticky pochroumaný debut.

Pohoda in the Air

redakce 01.07.2020

Kronos Quartet, Marina Satti & Fonés, Donny Benét, Liraz, Shht, Bazzookas, Space Lady a další na Pohoda in the Air.

Další várka Full Moon Coffee z Etiopie

redakce 30.06.2020

Zůstáváme v Africe. Plnější káva Bookisa z odrůd Gibirinna & Serto má šťavnaté tělo a výrazné tóny borůvek, banánů a javorového sirupu.

Billy Barman sa vracajú na pódiá

redakce 30.06.2020

Nosiče Zlatý vek sú hotové a Billy Barman ich nakoniec pokrstia koncertom skôr, ako sami predpokladali.

Sing Sing Revolution Vol​.​1

redakce 29.06.2020

Iniciátorem celého projektu je Igor Bruso (Deaths), který se na podzim loňského roku usídlil ve zkušebně svých přátel z kapely Dukla.

Palma a Něco Něco v Underdogs'

redakce 29.06.2020

Palma boří písničkářský mýtus o kytarovém či klávesovém doprovodu a svůj hlas balí do elektropopového hávu, ovšem bez zbytečných extravagancí.