Zprávy

Recalling Terabytes jako kolab Nano vjs a Early Millenial

Recalling Terabytes jako kolab Nano vjs a Early Millenial

redakce | Zprávy | 30.06.2020

Recalling Terabytes je nejnovějším výsledkem dlouholeté spolupráce košického hudebníka Dalibora Kociana alias Stroona, s kolektivem Nano vjs, který má na svědomí vizualizace a videomapping na festivalech jako Pohoda, Signal, Grape či Hradby Samoty a který letos slaví desetileté výročí.

Skladba je z EP Infant Territories, které Stroon vydal pod pseudonymem Early Millenial: „Retrospektivní myšlenky jsou na něm transformovány do čtyř skladeb. Nikdy jsem nevlastnil tabla, hrát na ně je příliš komplikované, ale měl jsem Amigu 1200 s hrami na deseti disketách. Pořád vidím ty plakáty Schwarzeneggera a Van Damma na zdech. A když ti věc, vůně, chuť nebo píseň hodně připomíná zážitky z minulosti, můžeš to nazvat vzpomínkové terabyty.“

O video se postaral Jakub Pišek z Nano vjs a přetváří v něm databázi videosouborů ve fiktivní industriální prostředí: „Uživatelé sbírají soubory médií a ukládají je na hardware, který není jejich. Uložiště dat zastávaly v rámci vývoje technologií vždy velmi významnou pozici. Tohle je pocta všem harddiskům s terabajty důležitých dat. Vidíme tady standardní vzpomínky z dovolených, ale se vzdalující se kamerou se ukazují nové a nové fragmenty videí a my pomalu začínáme chápat, že souborů je pořád víc a víc a jejich množství je neuchopitelné. Nekonečná kvantita materiálu je dechberoucí.“

Info

Early Millenial (sk)
Bandcamp projektu

Nano vjs
web kolektivu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Barbora Mochowa a Jakub König jako další hosté projektu Fúzie

redakce 26.01.2021

Projekt Fúzie je audiovizuální umělecká reflexe současné společenské situace v otázkách menšin a narůstajícího extremismu a rasismu.

Small Town Life vydávajú dlho pripravovaný album

redakce 26.01.2021

Koncom minulého roka skupina ako avízo dokončenia albumu vydala druhý singel Sarcasm, ktorý sa krátko po release dostal aj do oficiálnych playlistov Spotify.

Ai fen vydává remixové EP Post Postforever

redakce 25.01.2021

Již původní název si hrál s časem a jeho významy. Remix EP Post Postforever jde ještě o krok dále.

Silent Letter prekračuje hranice techna

redakce 25.01.2021

Nie je žiaden nováčik, s českou klubovou scénou je pevne spätý už od konca 90. rokov pod pseudonymom Paul Hawk.

Rok s Chaplinem a novými soundtracky ke Kidovi

redakce 24.01.2021

K oslavám sta let výročí filmu a jeho znovuuvedení do kin vzniknou tři nové soundtracky od současných českých muzikantů, které ukážou aktuálnost a nesmrtelnost Chaplinových grotesek.

Concept Art Orchestra vydávají nahrávku

redakce 24.01.2021

Skladba je výjimečná svým rozměrem, žánrovým zasazením na pomezí jazzu a vážné hudby, programním zaměřením, jakož i tím, že se na ní postupně podílelo více skladatelů.

Odovzdávanie ocenenia Biela vrana 2020

redakce 23.01.2021

Večeru budú dominovať témy spojené s uplynulým rokom ťažkých spoločenských skúšok a oslavou občianskej statočnosti.

Televize Naživo mění koncept

redakce 23.01.2021

Televize Naživo od 20. listopadu odvysílala 59 premiér, z toho 21 přímých přenosů Naživo, na které bylo třeba 484 hodin zkoušení a příprav.

Vychází retrospektiva tvorby písničkáře Karla Vepřeka

redakce 22.01.2021

Komplet rozdělený do dvou boxů po čtyřech CD obsahuje demosnímky, koncertní záznamy i rozhlasové nahrávky více než sto padesáti dosud nevydaných písní.

Herectví a film, Dagmar Bláhová

redakce 22.01.2021

V českém prostředí dosud literatura zaměřená na specifika hraní před kamerou chyběla, kniha Dagmar Bláhové toto prázdné místo zaplňuje.