Zprávy / Festivalové

Red Bull Tour Bus odstartuje plzeňský Rock for People

redakce | Zprávy / Festivalové | 03.07.2015

Už 3. července naváže Rock for People na veleúspěšnou hradeckou edici open-airem v Plzni. Kapely z dvaceti evropských států a tisíce návštěvníků z ČR a zahraničí. Festivalu Rock for People Europe je letos součástí programu Evropského hlavního města kultury v Plzni a už 3. července naváže na úspěšnou hradeckou edici.

Srdcem festivalu se stane Kreativní zóna DEPO2015 a přilehlý břeh Radbuzy, kde bude na návštěvníky čekat jedna obří venkovní stage a další dvě vnitřní. "Je dobře, že se do Plzně dostává festival, který využívá industriální prostory, jež ještě před rokem sloužily jako zázemí autobusů a trolejbusů. Osobně jsem zvědavý, jak se podaří přenesení akce z velkého královéhradeckého letiště do plzeňského středu města. Vzhledem k avizovaným headlinerům festivalu se dá, myslím, očekávat velkánávštěvnost i úspěch celého projektu," uvedl primátor města Martin Zrzavecký.


Na Rock for People Europe, který je promovaný sloganem "Zážitky open-airu, komfort velkoměsta," vystoupí od pátku 3. července do neděle 5. července zhruba sedmdesát domácích i zahraničních kapel, DJs a dalších umělců. Chybět nebude ani Red Bull Tour Bus, který zde zakončí letošní Red Bull Tour Bus & Rock for People Warm Up Tour, během níž zamířil na náměstí čtyř českých měst a zaparkoval i na hradecké části festivalu.

Jako hlavní hvězdy se v Plzni očekávají britští Motörhead, z Rakouska zamíří pionýři elektroswingu Parov Stelar, kteří před pár dny vypustili do světa nové album s názvem The Demon Diaries. Mezi dalšími taháky festivalu jsou potvrzeni například nestárnoucí Guano Apes z Německa, v našich končinách populární partička Modestep v Live verzi, jež ve své tvorbě umně kombinuje rock s dubstepem a drum'n'bassem. Dále kytarista a skladatel Fink, hitmakeři The Ting Tings či enfant terrible ostrovn í scény, muzikant a zpěvák, Peter Doherty.

Potenciál a dramaturgický záběr festivalu skvěle ilustruje například francouzská parta Scarecrow, která nabízí úžasný mix hip hopu a blues. Ve Francii už plní haly pro pět a více tisíc lidí a nepochybuji, že tomuto novému hudebnímu kánonu podlehnou i návštěvníci, které do Plzně přivábí zvučnější jména, doplňuje Michal Thomes, jeden z hlavních organizátorů.

Info

Rock for People EUROPE
3. - 5. 7. 2015
Depo Městských dopravních podniků, Plzeň

www.facebook.com/events/1520680161550965
www.facebook.com/rockforpeople
www.rockforpeople.cz
www.redbull.com/red-bull-tour-bus-2015

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Začíná Lunchmeat Festival

redakce 27.09.2021

Mezinárodní akce věnovaná aktuální nezávislé elektronické hudbě a digitálnímu umění se koná tento týden ve čtyřech lokacích po celé Praze.

Přehlídka MaMA Festival and Convention se blíží

redakce 26.09.2021

Na festivale a konferenci MaMa se každoročně potkává více než šest tisíc hudebních profesionálů a je tak největším setkáním podobného druhu ve Francii.

Prichádza festival Hudba sveta Žilina

redakce 25.09.2021

Siedmi ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby.

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace