Zprávy / Pozvánky

Release party s The High Corporation

Release party s The High Corporation

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.12.2016

Československý future soulový kvartet The High Corporation se dává dohromady v roce 2013 v Praze, kde se po několika koncertech v menších klubech objevuje na velkých podiích před jmény jako Selah Sue, Nneka nebo Akua Naru. Na konci roku 2015 vydává videoklip k singlu Maj in June a vystupuje na českých a slovenských festivalech včetně United Islands of Prague a Beseda u Bigbítu. Rok 2016 zakončuje prvním turné "This Is Not Homework", které vrcholí křtem prvního home-made EP 9. prosince ve Vile Štvanice.

V pátek 9. prosince pokřtí The High Corporation své první EP When I Went to School ve Vile Štvanice v Praze. Večírek posléze rozvíří speciální host dj a producent Monophobe z Vídně, kterého stejně jako hosty prvního turné FVLCRVM, Fallgrapp a Jimmy Pé najdete pod progresivním slovenským labelem Gergaz. Touha hledat a nacházet - nové vlivy, nová místa, nové lidi - ta spojuje všechny kolem mladé kapely The High Corporation.


Ovlivněni deskami Milese Davise a Johna Coltranea, ale taky Mozartem, Eminemem, Jefferson Airplane, Outkast nebo Red Hot Chili Peppers, se setkávají v Praze na konzervatoři. Kytarista Michael Lužný a bubeník Petr Hanák spolu vystupovali už v několika kapelách v Prostějově, kde se oba narodili do silného muzikálního prostředí. Lukáš Mutňanský ze slovenské Dubnice nad Váhom nastupoval na konzervatoř poslouchajíc Brada Mehladau a J-Dillu, zatímco zpěvačka Ashley S. Abrman zpívala po amerických kostelech se svým bratrem Samuelem a sestrou Rachel, která trio doprovázela na klávesy během bohoslužeb jejich otce pastora. Ashley se narodila v Houstonu v Texasu a od svých 3 do 16 let téměř neustále cestovala mezi Slovenskem a Spojenými státy, čas ve Spojených státech byl pak často věnován právě cestování po kostelech a mším.

Společně pak členové kapely objevují Jamese Blakea, Daisuke Tanabeho a desítky inspirativních interpretů při cestě za hledáním nového vlastního zvuku The High Corporation.

Info

The High Corporation - release party
Support: Monophobe (at)
9. 12. 2016 20:00
Vila Štvanice, Praha

www.facebook.com/events/1136956443062456
www.facebook.com/VILAStvanice

Foto © Matěj Krč

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Otvorená výzva na tretí ročník festivalu Tehláreň

redakce 28.02.2021

Cieľom festivalu je sieťovať komunitu mladej generácie umelcov zo Slovenska a okolitých štátov, ktorá sa môže v neformálnej atmosfére vzájomne spoznať medzi sebou.

Akci Národ sobě – kultura podpoří i Morcheeba

redakce 26.02.2021

Koncert Národ sobě – kultura tobě je postavený především na neobvyklých nebo ne často slýchaných kooperacích.

Madhouse Express vs. Weird Visuals vs. stream

redakce 25.02.2021

Spojení psychedelického rocku a osobitého projevu kapely Madhouse Express doplní projekce liquid-light show.

Urban Market nabídne koncerty i přednášky

redakce 25.02.2021

Festival nabídne během pěti dní koncerty 52 Hertz Whale, Isama Zing, Bad Karma Boy, Felix, Tono S. a Lannne.

Do Prahy přijedou I Like Trains

redakce 14.02.2021

Hudebně stojí svébytná tvorba I Like Trains nadále mezi postpunkem, new wave a gothrockem, ale je prosáklá i vyloženě popovými linkami a hlavně nikdy neutichajím groovem a podivně skličující energií.

Změny akcí Fource Entertainment přehledně

redakce 11.02.2021

Koncerty nám chybí stejně jako vám, ve stávající nepříznivé situaci ale dělají Fource Entertainment vše pro to, aby se naplánované akce nerušily.

Benefiční streamy pro Klub 007 Strahov

redakce 28.01.2021

Dva večery, sedm super hero kapel, žánry hard, fast and loud, tak jak je na kopci zvykem. Sety nehorázně krátké a maximálně zničující.

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace