Zprávy / Pozvánky

Release party s The High Corporation

Release party s The High Corporation

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.12.2016

Československý future soulový kvartet The High Corporation se dává dohromady v roce 2013 v Praze, kde se po několika koncertech v menších klubech objevuje na velkých podiích před jmény jako Selah Sue, Nneka nebo Akua Naru. Na konci roku 2015 vydává videoklip k singlu Maj in June a vystupuje na českých a slovenských festivalech včetně United Islands of Prague a Beseda u Bigbítu. Rok 2016 zakončuje prvním turné "This Is Not Homework", které vrcholí křtem prvního home-made EP 9. prosince ve Vile Štvanice.

V pátek 9. prosince pokřtí The High Corporation své první EP When I Went to School ve Vile Štvanice v Praze. Večírek posléze rozvíří speciální host dj a producent Monophobe z Vídně, kterého stejně jako hosty prvního turné FVLCRVM, Fallgrapp a Jimmy Pé najdete pod progresivním slovenským labelem Gergaz. Touha hledat a nacházet - nové vlivy, nová místa, nové lidi - ta spojuje všechny kolem mladé kapely The High Corporation.


Ovlivněni deskami Milese Davise a Johna Coltranea, ale taky Mozartem, Eminemem, Jefferson Airplane, Outkast nebo Red Hot Chili Peppers, se setkávají v Praze na konzervatoři. Kytarista Michael Lužný a bubeník Petr Hanák spolu vystupovali už v několika kapelách v Prostějově, kde se oba narodili do silného muzikálního prostředí. Lukáš Mutňanský ze slovenské Dubnice nad Váhom nastupoval na konzervatoř poslouchajíc Brada Mehladau a J-Dillu, zatímco zpěvačka Ashley S. Abrman zpívala po amerických kostelech se svým bratrem Samuelem a sestrou Rachel, která trio doprovázela na klávesy během bohoslužeb jejich otce pastora. Ashley se narodila v Houstonu v Texasu a od svých 3 do 16 let téměř neustále cestovala mezi Slovenskem a Spojenými státy, čas ve Spojených státech byl pak často věnován právě cestování po kostelech a mším.

Společně pak členové kapely objevují Jamese Blakea, Daisuke Tanabeho a desítky inspirativních interpretů při cestě za hledáním nového vlastního zvuku The High Corporation.

Info

The High Corporation - release party
Support: Monophobe (at)
9. 12. 2016 20:00
Vila Štvanice, Praha

www.facebook.com/events/1136956443062456
www.facebook.com/VILAStvanice

Foto © Matěj Krč

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pentatonix do Prahy později, David Keenan už letos

redakce 03.05.2021

Přestože otazníků je ve vzduchu stále mnoho, jsme rádi, že klubové i halové koncerty pomalu nabývají konkrétnější obrysy.

Lucerna Music Bar chystá open air

redakce 02.05.2021

Od poloviny června do poloviny září se pod hlavičkou Lucerna Music Bar Open Air uskuteční hudební vystoupení českých a slovenských interpretů.

Nová Cvernovka chystá Deň zatvorených ateliérov

redakce 30.04.2021

Počas celodenného streamu organizátori odpremiérujú archívne zábery a nové relácie. Predstavia ateliéry, aj nový park.

Mladí ladí jazz oslaví Mezinárodní den jazzu

redakce 29.04.2021

Mezinárodní festival Mladí ladí jazz více jak deset let představuje zahraniční a tuzemské talenty i hvězdy současné jazzové a experimentální scény.

Goethe-Institut: online debata o žurnalistice

redakce 27.04.2021

Jaké hranice a jaké příležitosti má politické zpravodajství, zvláště s ohledem na podporu demokratických hodnot a na důsledné vystupování proti totalitním a autoritativním režimům?

Django Django a Fink zahrají v Praze

redakce 26.04.2021

Django Django se nikdy nepovažovali za klasickou kapelu, svou dráhu sami popisují jako neustálé unikání a vyhýbání se věcem.

Dorůžka, Fischmann a Novák představí nepoznané písně židovských hudebníků

redakce 25.04.2021

Festival Věčná naděje přinese livestream ze Španělské synagogy. Zazní autorské kusy i přearanžované skladby Kurta Weila, Chavy Alberstein či Johna Zorna.

Tommy Cash vystoupí v Praze dvakrát za sebou

redakce 24.04.2021

Do Prahy se Tommy Cash vrací v rámci tour propagující jeho aktuální EP Moneysutra, na kterém poprvé kromě hvězdného producenta Dipla hostují i další rappeři.

Prague Summer Festival potvrzuje The Offspring

redakce 23.04.2021

O desáté album obohatili svou diskografii The Offspring. Deska Let The Bad Times Roll vyšla po devíti letech od vydání nahrávky Days Go By.

Procházka výstavami XY 2021

redakce 21.04.2021

Všechny výstavy budou instalovány ve veřejném prostoru Olomouce tak, aby je bylo možné navštívit i v omezených podmínkách.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace