Zprávy / Nové desky

Remixy V0nt

Remixy V0nt

redakce | Zprávy / Nové desky | 11.11.2022

Pražská temná elektronická trojice V0nt minulý týden vydala kompilaci remixů skladeb z jejich loňské desky Rovnost. Svoje verze i odlišné přístupy k remixování na ní představilo deset spřízněných producentů a producentek. Remixy vychází na kazetě pod hlavičkou Stoned to Death Records a o vizuální stránku se postaral slovinský tatér a malíř Nejc Korenič.

Se striktními dystopickými techno tracky přišli Trauma a Hyaen z pražského kolektivu Wrong nebo Servicebot spojený s brněnským kolektivem Vitamin. Kult Masek a Koroze, kteří jinak společně fungují pod jménem Jasnovidec, naopak původní skladby překopali do monotónních, až droneových kompozic. Extrémnější noisovou polohu zvolili Dimmacherus i NBDY, který pracoval jen se stopami vokálů. Rezidentka klubu Ankali Eva Porating doručila jednu ze svých producentských prvotin, ze které dýchá temná ale klidná atmosféra. Rosa Nebel, oscilující mezi vídeňskou elektronickou a black metalovou scénou (působí například v Parasite Dreams, Gates of Londra nebo Peace Vaults) tentokrát zvolil až gabberový zvuk.

Info

V0nt –⁠ Rovnost Remixes (Stoned to Death Records, 2022)
Bandcamp kapely

foto © Jiří Kratochvíl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zimní pneu. Cudné i maniakální.

redakce 07.12.2022

Potměšilost dvou vědců ze špatně financované hudební laboratoře, vypočítavost shořela, prim tady tvoří nadšení a snaha dělat hudbu s něžným fakáčem světu po svém.

Slowlick debutují

redakce 06.12.2022

Melancholické a psychedelické harmónie chvíľami prechádzajú do tanečných basov a miestami dokonca do akejsi slowlickovskej verzie súčasného bluegrassu.

Miroslav Černý vydává Surrealistickou operu Frankenstein

redakce 28.11.2022

Album vyjde pouze na vinylu, součástí limitované edice bude ručně číslovaný a signovaný grafický list od umělce Františka Skály.

Blame Your Genes vydáva EP Skins

redakce 27.11.2022

Blame Your Genes vydáva svoje štvrté EP v spolupráci s bratislavským labelom Well Played Records prvýkrát aj na priehľadnom limitovanom vinyle.

Martin Zajko predstavuje sólový album

redakce 25.11.2022

Gény muzikanta má v krvi a za sebou nespočetne hudobných spoluprác s Richardom Müllerom, Janou Kirschner či Simou Magušinovou.

Andre Šulcová vydává Opportunities

redakce 25.11.2022

Její suverénní hlasový projev a autorský rukopis jdou ruku v ruce s tím nejlepším ze současného amerického písničkářství.

Urn vydáva tretí sólový album

redakce 24.11.2022

Album nie je plne elektronický ani akustický. Nejde o jazz ani trap, ale… Presvitá z neho veľa.

Heiden na vinylu

redakce 21.11.2022

Deska pojednává o životě a lidech v Bílých Karpatech, tamní nehostinné přírodě, vnitřních nejistotách a strachu z otázek, na které se mnohdy nedaří najít odpovědi.

Album Ľuba Burgra plný nečakaných spoluprác

redakce 21.11.2022

Citlivý a hravý, no zároveň drzý, mrazivý a priamy. Razantnou rytmikou sa necháte vtiahnuť a pokyvkávať, a nenechá vás ľahostajným.

Sklizeň Polí5

redakce 20.11.2022

Jistěže by bylo ideální sklizeň pohodlně rozložit rovnoměrně do celého roku. Občas se to daří, ale život kapel je živelný, řídí se vlastními pravidly.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace