Zprávy / Nové desky

Repetitor na nové desce zkoumají prostor mezi námi

Repetitor na nové desce zkoumají prostor mezi námi

redakce | Zprávy / Nové desky | 06.11.2020

Když vydala srbská trojice Repetitor svou poslední, třetí desku Gde češ (2016), znamenalo to pro ni status jedné z nejuznávanějších rockových kapel Balkánu, což je mimo jiné zavedlo na tour do Ruska a Číny. Na toto chtějí navázat novým materiálem, který za pár dní vyjde pod názvem Prazan prostor među nama koji može i da ne postoji u labelu Moonlee.

Osvědčené ingredience zůstávají: Boris Vlastelica (zpěv, kytara), Ana-Marija Cupin (basa, zpěv) a Milena Milutinović (bicí, zpěv), osobité propojení mužské a ženské energie, naléhavé hymny, které nutí ke stage divingu i při domácím poslechu. Repetitor však předesílají, že jejich zvuk bude ještě ostřejší, jejich výraz ještě divočejší a jejich poetika drsnější. Sami zmiňují inspirace v tak odlišných jménech, jako jsou Nirvana, Sonic Youth, The White Stripes, ale i Black Sabbath. Hlásí se ke garážovému punku Viagra Boys nebo Metz, uslyšíte z jejich úst i neunavitelné King Gizzard & the Lizard Wizard. Stejně jako na předešlých nahrávkách Repetitor vycházejí z domácí bělehradské scény a křížení nové vlny, postpunku a new wave, v textech pak reflektují pocity současné post-jugoslávské generace. Jejich verše jsou upřímné, místy i zoufalé, zpívají o drogách, sebepoškozování, drogách i depresi. Název alba Prazan prostor među nama koji može i da ne postoji, který se dá přeložit jako Prázdné místo mezi námi, které může být i nemusí, naznačuje hledání cesty ke druhým, což může být jediná možná v dnešním nelítostném světě.

Deska byla nahraná v bělehradském Downthere Studiu, když mix, mastering a produkci měl na starost Milan Bjelica. Autorem coveru je Antonio Karača. U Moonlee Records vychází 20. listopadu na CD, LP a v digitálním formátu.

Info

Repetitor (srb)
Bandcamp

foto © Miran Rusjan

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Láska, nikoliv strach - Long Play Belarus

redakce 24.11.2020

Deset běloruských kapel se spojilo, aby vytvořily kompilaci Long Play Belarus. Skladby byly nahrány v době, kdy se pohled Bělorusů na život i jejich zemi dramaticky proměnil.

Květy vydaly své nejitimnější městské album

redakce 19.11.2020

Album Květy Květy je intimní vztahová deska, která pracuje s principem duality. V kapele jsou dvě dvojice: rytmika versus kytaristé.

Billow vydávají nové album

redakce 18.11.2020

Lo-fi/dreampopové trio Billow vydalo na kazetovém labelu Z Tapes svou třetí desku. Blíže elektronice.

Nové tituly u Polí5

redakce 18.11.2020

Své poslední album Zdivočelý koně vydala Načeva už na jaře vlastním nákladem pouze na CD. Vinyl a streaming až nyní u Polí5. Kdo dále ve stáji?

Vychází nová deska Dagmar Voňkové

redakce 17.11.2020

Na scéně se pohybuje od 70. let, kdy zcela svébytným způsobem začala kombinovat tradiční formu lidové písně s unikátním stylem hry na kytaru a expresivním zpěvem.

Tara Fuki, Motyle

redakce 16.11.2020

Tara Fuki i nyní zůstávají ve své tvorbě poetické a jejich skladby znějí křehce, a přesto s nebývalou vnitřní silou.

Magnetik vydají po deseti letech novou desku

redakce 15.11.2020

Skupina Magnetik Moimira Papalescua vydává za podpory fanoušků nové album po deseti letech. Les Vacances Mystérieuses.

Tata Bojs vedou Jedna nula

redakce 14.11.2020

Spoustu prostoru má na Jedna nula i typická tatáčovská lehkost, vtip, ironie a zvuková barevnost s jejich charakteristickým rukopisem.

Madhouse Express představí novou desku online

redakce 13.11.2020

Deset skladeb na albu působí rozmanitě a spojuje dohromady prvky různých hudebních stylů, jako jsou rock ‘n‘ roll, garage rock, stoner, psych pop nebo space rock. Debut online dnes.

Bert & Friends mají nový singl s klipem a EP

redakce 13.11.2020

Po prvotním virálu sóla na rybu v Plodech moří se Bertovi a spol. podařilo utvrdit svůj status zábavného úkazu české scény.