Zprávy / Nové desky

Repetitor na nové desce zkoumají prostor mezi námi

Repetitor na nové desce zkoumají prostor mezi námi

redakce | Zprávy / Nové desky | 06.11.2020

Když vydala srbská trojice Repetitor svou poslední, třetí desku Gde češ (2016), znamenalo to pro ni status jedné z nejuznávanějších rockových kapel Balkánu, což je mimo jiné zavedlo na tour do Ruska a Číny. Na toto chtějí navázat novým materiálem, který za pár dní vyjde pod názvem Prazan prostor među nama koji može i da ne postoji u labelu Moonlee.

Osvědčené ingredience zůstávají: Boris Vlastelica (zpěv, kytara), Ana-Marija Cupin (basa, zpěv) a Milena Milutinović (bicí, zpěv), osobité propojení mužské a ženské energie, naléhavé hymny, které nutí ke stage divingu i při domácím poslechu. Repetitor však předesílají, že jejich zvuk bude ještě ostřejší, jejich výraz ještě divočejší a jejich poetika drsnější. Sami zmiňují inspirace v tak odlišných jménech, jako jsou Nirvana, Sonic Youth, The White Stripes, ale i Black Sabbath. Hlásí se ke garážovému punku Viagra Boys nebo Metz, uslyšíte z jejich úst i neunavitelné King Gizzard & the Lizard Wizard. Stejně jako na předešlých nahrávkách Repetitor vycházejí z domácí bělehradské scény a křížení nové vlny, postpunku a new wave, v textech pak reflektují pocity současné post-jugoslávské generace. Jejich verše jsou upřímné, místy i zoufalé, zpívají o drogách, sebepoškozování, drogách i depresi. Název alba Prazan prostor među nama koji može i da ne postoji, který se dá přeložit jako Prázdné místo mezi námi, které může být i nemusí, naznačuje hledání cesty ke druhým, což může být jediná možná v dnešním nelítostném světě.

Deska byla nahraná v bělehradském Downthere Studiu, když mix, mastering a produkci měl na starost Milan Bjelica. Autorem coveru je Antonio Karača. U Moonlee Records vychází 20. listopadu na CD, LP a v digitálním formátu.

Info

Repetitor (srb)
Bandcamp

foto © Miran Rusjan

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ticho před pandemickou bouří podle Plusminusnula

redakce 07.05.2021

Čtveřice Plusminusnula přichází po čtyřech letech s novým albem. Jmenuje se Nový zprávy žádný a zachycuje atmosféru společnosti konce desátých let.

Banausoi vydávají debutové album Imagines

redakce 06.05.2021

Kolekce zvukových příběhů je utkána tkanivem radikální improvizace a mytologie antického Řecka.

I Am Planet vydává Záznamy ticha

redakce 04.05.2021

Jak naznačuje název alba, na nahrávce se ve větší míře využívá ticho jako plnohodnotná součást kompozice.

Eilien vydávají debut u Genot Centre

redakce 03.05.2021

Po úspěšném releasu QOW přichází Genot Centre s další novinkou.

David Pomahač vydává živák

redakce 03.05.2021

Jen pár hodin před prvním lockdownem České republiky pokřtil písničkář svou první sólovou desku Do tmy je daleko.

P/\ST vydává hybridní rozhlasové EP

redakce 01.05.2021

EP obohatili o rozhlasové vstupy, kterými doplnili celý antický příběh poloboha, vracejícího se po dvanácti strastiplných letech domů.

Ivana Mer vydala konceptuální album Earth

redakce 30.04.2021

Óda na prírodu a miesto, na ktorom žijeme, ale aj volanie po empatii, zmene v správaní a uvedomelejšom prístupe k našej planéte.

Držte si srdce Zuby nehty

redakce 27.04.2021

Zuby nehty produkují písničky, které mají základy v postpunkrockových letech z počátků období legendárního Dybbuku.

Blue Chesterfield vydává album u Drug Me Records

redakce 26.04.2021

Osobitému a intimnímu mixu country, noisu a shoegazu vévodí výrazný sebevědomý vokál přáteli zapomenutého kovboje někde na kraji světa.

Hudebník Jaf 34 vydává album

redakce 25.04.2021

Hudebník, malíř a grafik vystupující pod maskou, vydává debutové album s názvem Empty na téma koloběhu života a jeho prázdnoty.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace