Zprávy / Nové desky

Ricardo Donoso s novou deskou už koncem ledna

redakce | Zprávy / Nové desky | 05.12.2014

Ricardo Donoso je skladatel, bubeník a specialista na progresivní elektroniku z brazilského Rio de Janeira, který v současné době pobývá v Bostonu. Poté, co vystudoval skladbu na Berklee College of Music a New England Conservatory se podílel na celé řadě projektů. Nejvíce pozoruhodná je jeho bubenická štace u avantgardně metalových Ehnahre případně polovina elektronického dua Perispirit. Ricardův hudební slovník vychází jak z moderní kompozice, tak z drone, techna a noise.


Zatímco letos stihl vydat ambientní sountrack A Song for Echo, už v lednu (konkrétně 30. 1.) příštího roku si odbude premiéru pod německým vydavatelstvím Denovali s novou řadovou deskou pojmenovanou Sarava Exu. Materiál vycházející z rituálů brazilského kultu Quimbanda nabídne spojení noise, perkusí a klasických smyčcových nástrojů. Ricardo Donoso reinterpretuje některé svoje původní vize, aby nastínil intenzivní vizi lidského sestupu do vlastního pekla.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nová Sekvoye

redakce 02.12.2019

Frustrovaná část jedinců se oddělila od nadprodukcí posedlého epicentra společnosti. Rap, politika, metafyzika? Dystopie.

Ještě to tady je: Hrubá Hudba

redakce 29.11.2019

Hrubá Hudba jsou dvě alba propojené jednou myšlenkou. Dvě nahrávky, dva světy, jedna hudba a nekonečná vášeň...

Ima Teva debutují deskou Chant

redakce 28.11.2019

Album nesoucí název Chant citlivě kombinuje minimalistickou elektroniku s niternými zpěvy a temnými ambientními plochami.

Beps’n’Johnnies: Kytary až na kost

redakce 27.11.2019

Beps’n’Johnnies jsou na Bare Bones dospělou kapelou, která navzdory moderním trendům vyšlechtila z tradičních a dřevních žánrů kytarové hudby svou vlastní, osobitou tvář.

Guilty Echoes: Hluk ze Svoboďáku

redakce 27.11.2019

Rok a půl po setu na Full Moon Stage 2018 v rámci Colours of Ostrava se Guilty Echoes vrací, tentokrát jako trio. S novou deskou.

Klubový debut projektu Evil Medvěd

redakce 21.11.2019

Fictionkin je debutové EP tohoto projektu, které reflektuje neustále bobtnající a transformující se zvuk živých setů Evil Medvěd.

Paleta zvuků a žánrů na novém albu projektu Omnion

redakce 16.11.2019

Druhé album sólového projektu Omnion skladatele, multiinstrumentalisty a hráče na tabla Tomáše Reindla vychází s osmiletým odstupem od alba prvního.

David Tichý vydává sólovku pod aliasem Further Down

redakce 14.11.2019

Davida Tichého můžete znát coby klávesáka ze skupin Manon meurt nebo Chief Bromden, méně se o něm ví, že se věnuje i tajemných elektronickým nahrávkám.

Cimbál kontra digitál - Nona Records vydávají Thyme

redakce 13.11.2019

Thyme jsou inspirováni hraním se symfonickým orchestrem a folklórním uskupením, ale rovnou i měrou poslechem a zalíbením v experimentálníh skladatelích dvacátého století.

Gonsofus vychází nové EP ze vzdálených břehů

redakce 13.11.2019

Specifický hudební mix různých stylů, který kapela označuje jako “transcontinental groove”, prošel v mezičase dalším vývojem.