Zprávy / Festivalové

Riot Over River proti rasismu v Crossu

Riot Over River proti rasismu v Crossu

redakce | Zprávy / Festivalové | 16.09.2022

V sobotu 17. září rozezní pražský klub Cross mnoho kapel a DJs. Na vnitřní i venkovní sćeně se odehraje sedmý ročník antifašistického festivalu Riot Over River. Festival skrze hudbu, přednášky i poezii upozorňuje na rasismus v české společnosti a na nutnost se proti rasismu jasně postavit skrze podporu lidí na útěku před válkou. Na Riot Over River 7 - Společně proti rasismu zahraje na čtyřech scénách přes třicet kapel a patnáct DJs. Záběr je širší, od punku, hardcore a metalu, přes techno, dub až k přednáškám, diskuzím a současné poezii.

Na pomoc lidem v nouzi, na útěku před válkou a nebo ve válečných oblastech zahraje francouzská street punková kapela Brigada Flores Magon, která se do Čech chystá po dlouhých patnácti letech, a to v době, kdy připravuje nové album. Představí se i matadoři antirasistické scény Los Fastidios z Itálie, punx Rozpor z Bratislavy a nebo Ocaso, temný crust metal z Drážďan. Speciálním hostem festivalu je Bezlad, punk z ukrajinského Charkova. Zpěvák kapely Mira se zúčastní i přednáškového bloku festivalu, kde bude prezentovat syrovou realitu současné Ukrajiny napadené Ruskem.


Lokální scénu zastupuje nesmrtelný grindcore Lycanthrophy, neurotický thrash hardcore Průmyslová smrt, sharp skins Aculeos a nebo mladou fastcore krev Mike X Wazowski. Festival otevře pogo punk Stále nič už ve 12:00. Do ranních hodin lze tančit za doprovodu techno DJs z kolektivu Azyl, Dub Against Racism a nebo 80’ disco DJs Pejsek a Mačička. Krom kapel a DJs bude na místě k dispozici velkokapacitní stan s veganským občerstvením z kuchyně Food Not Bombs.

Info

Riot Over River 7
17. 9. 2022 12:00
Cross Club, Praha
Fb událost

foto © se svolením Riot Over River

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace