Zprávy / Pozvánky

Rising Appalachia uzdraví Prahu

Rising Appalachia uzdraví Prahu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.07.2018

V Praze vystoupí Rising Appalachia z Appalachie a New Orleans, známí singly Medicine a Scale Down. Sourozenecké duo sester Ley a Chloe Smith se stalo symbolem návratu ke kořenům. Jejich přirozený zvuk nese prvky blues, folku, world music, ale i jazzu a hip-hopu. Vystupovaly na festivalech v Americe, Indii i Evropě. Koncert proběhne 10. září v Tiskárně na Vzduchu v rámci turné Resilient.

Rising Appalachia nabízejí k poslechu svou vlastní sbírku zvuků, příběhů a písní nasáklých tradicí a oddaných kultuře našeho světa. Úcta k folku prolínající se s vášní pro spravedlnost dala vzniknout jejich životnímu dílu, které v sobě nese nádech starodávného, přitom vypráví s nadhledem naší doby. Hudbu vytvářejí pomocí banja, houslí, violy, kontrabasu, akustické kytary, djembe a dalších etnických bubnů, mluveného slova a propleteného dvojhlasu sester Ley a Chloe.


Lea a Chloe Smith vypracovaly 7 alb. Jejich první deska, Lea and Chloe, vznikla vlastně omylem u jejich kamaráda v domácím studiu jako dárek pro rodinu. Ze strany rodiny se ale sestrám dostalo velké podpory, a tak vznikl projekt Rising Appalachia. V roce 2008 vydaly úspěšné album Scale Down. O tři roky později vybraly přes jedenáct tisíc dolarů během crowd fundingové kampaně na Kickstarteru a vydaly páté album Filthy Dirty South. Vystupovaly na festivalech v Americe, Indii i Evropě. Jejich poslední singl Resilient vyšel 1. května 2018 jako předzvěst nového alba.

Info

Rising Appalachia (us)
10. 9. 2018 18:00
Tiskárna na Vzduchu, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články