Zprávy / Pozvánky

Ritual Howls přivezou postpunk i spaghetti western

Ritual Howls přivezou postpunk i spaghetti western

redakce | Zprávy / Pozvánky | 09.05.2022

Hity, které jako by vypadly z osamělých pasáží spaghetti westernů, jak dělané pro noční cestování a erotické exkurze? Kytary a zastřené syntezátory na pozadí industriální krajiny Detroitu? Americké trio Ritual Howls přiveze 23. května do Chapeau Rouge svou směsici postpunku, darkwavu a mlhavé městské nostalgie. Kapela pohybující se na scéně od roku 2012 předvede českému publiku své poslední album Rendered Armour a to ve společnosti Plusminusnula, kteří v loňském roce vydali u Full Moon Forum desku Nový zprávy žádný.

Deska Nový zprávy žádný získalo nominaci na cenu české hudební kritiky Apollo a Karel Veselý o něm pro ČT Art napsal: "Na desce vrhají posluchače ještě hlouběji do maelströmu vířivých kytar a neodbytných basových linek à la Joy Division, výsledný zvuk je však puristicky čistý. Devízou Plusminusnula jsou Švejdíkovy české texty – úsečné, minimalistické a zařezávající se do vědomí jako žiletky."

Info

Ritual Howls (us) + Plusminusnula
23. 5. 2022 19:30
Chapeau Rouge, Praha
fb event

foto © se svolením Ritual Howls

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Kasárna Karlín slaví pět let

redakce 14.06.2022

Stovky promítání, koncertů, debat, prohlídek i rodinných aktivit přitáhly za pět let na statisíce návštěvníků.

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

redakce 14.06.2022

Přístav 18600 zahájil sezonu už před pár týdny, svůj letní koncert tam odehrají i Please the Trees.

Insect Ark a BirdPen v Kabinetu múz

redakce 13.06.2022

Dvojice Insect Ark se ve své hudbě vydává do obskurních zákoutí žánrů jako avant-metal nebo psych doom, experimentuje, kde to jen jde.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace