Zprávy / Festivalové

Rock for People staví městečko pro uprchlíky a pořádá sbírku

Rock for People staví městečko pro uprchlíky a pořádá sbírku

redakce | Zprávy / Festivalové | 13.03.2022

Pořadatelé Rock for People v návaznosti na současné události na Ukrajině budují v Parku 360 v areálu královéhradeckého letiště ubytovací vesničku pro uprchlíky.

Tým festivalu mezi sebou vybral do začátku přes 100 tis. Kč, které v počáteční fázi pokryjí náklady spojené se stavbou městečka. Dále založil sbírku, která má pokrýt náklady na další vybavení obytných buněk a provozní náklady městečka. „Cítíme potřebu nabídnout útočiště lidem, kteří přišli o svůj domov. Proto v areálu aktuálně zařizujeme obytné buňky až pro 50 lidí,“ říká Michal Thomes, ředitel festivalu, a dodává: „Věříme v sílu naší komunity a předem děkujeme všem našim fanouškům, kteří projekt podpoří.“ Zájemci mohou přispět na vybudování provizorních domovů pro rodiny s dětmi zakoupením pomáhající “vstupenky” v různých cenových hladinách v síti GoOut.net.

Ubytovací prostory budou vybaveny společným sociálním a hygienickým zařízením (sprcha, toaleta, umyvadlo), kuchyňkou s pitnou vodou a každá buňka vlastním elektrickým topením. Kapacita každé buňky je tři osoby. Provozní náklady činí měsíčně cca 60 tisíc Kč (energie, topení, voda, logistika, odpady, úklid). Pořadatelé počítají zhruba s tříměsíčním provozem městečka, které vychází přibližně na 565 000 Kč.

Veškeré finance vybrané nad potřebný rozpočet budou použity na rozšíření ubytovacích kapacit a další provoz ubytovacího městečka. Pořadatelé jsou v přímém kontaktu s koordinátory na ukrajinských hranicích a spolupracují s městem Hradec Králové. První rodiny by se měly do areálu nastěhovat v průběhu příštího týdne. Informace o přípravách projektu a jeho následných fázích budou pořadatelé sdílet na sociálních sítích. Tým Rock for People uvítá jakoukoliv další pomoc, ať už v podobě regionálních dodavatelů, dobrovolníků či materiální pomoci.

Info

Rock for People
web festivalu

foto © se svolením Rock for People

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Program festivalu Le Guess Who? kompletní

redakce 19.09.2022

Na sedm desítek přírůstků do programu, včetně Oumou Sangaré, Charlotte Adigéry & Bolis Pupul, Estrelly Morente a Yaya Bey a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace