Zprávy / Festivalové

Rock for People staví městečko pro uprchlíky a pořádá sbírku

Rock for People staví městečko pro uprchlíky a pořádá sbírku

redakce | Zprávy / Festivalové | 13.03.2022

Pořadatelé Rock for People v návaznosti na současné události na Ukrajině budují v Parku 360 v areálu královéhradeckého letiště ubytovací vesničku pro uprchlíky.

Tým festivalu mezi sebou vybral do začátku přes 100 tis. Kč, které v počáteční fázi pokryjí náklady spojené se stavbou městečka. Dále založil sbírku, která má pokrýt náklady na další vybavení obytných buněk a provozní náklady městečka. „Cítíme potřebu nabídnout útočiště lidem, kteří přišli o svůj domov. Proto v areálu aktuálně zařizujeme obytné buňky až pro 50 lidí,“ říká Michal Thomes, ředitel festivalu, a dodává: „Věříme v sílu naší komunity a předem děkujeme všem našim fanouškům, kteří projekt podpoří.“ Zájemci mohou přispět na vybudování provizorních domovů pro rodiny s dětmi zakoupením pomáhající “vstupenky” v různých cenových hladinách v síti GoOut.net.

Ubytovací prostory budou vybaveny společným sociálním a hygienickým zařízením (sprcha, toaleta, umyvadlo), kuchyňkou s pitnou vodou a každá buňka vlastním elektrickým topením. Kapacita každé buňky je tři osoby. Provozní náklady činí měsíčně cca 60 tisíc Kč (energie, topení, voda, logistika, odpady, úklid). Pořadatelé počítají zhruba s tříměsíčním provozem městečka, které vychází přibližně na 565 000 Kč.

Veškeré finance vybrané nad potřebný rozpočet budou použity na rozšíření ubytovacích kapacit a další provoz ubytovacího městečka. Pořadatelé jsou v přímém kontaktu s koordinátory na ukrajinských hranicích a spolupracují s městem Hradec Králové. První rodiny by se měly do areálu nastěhovat v průběhu příštího týdne. Informace o přípravách projektu a jeho následných fázích budou pořadatelé sdílet na sociálních sítích. Tým Rock for People uvítá jakoukoliv další pomoc, ať už v podobě regionálních dodavatelů, dobrovolníků či materiální pomoci.

Info

Rock for People
web festivalu

foto © se svolením Rock for People

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lisabonská edice Sónaru proběhne už příští týden

redakce 25.03.2023

Na sklonku března vystoupí Folamour, Max Cooper Live, WhoMadeWho, VTSS, Rui Vargas, KiNK Live, Mochakk, I Hate Models, Or:la, Héctor Oaks Live, SHERELLE x Kode9 a další.

Nový tachovský Festival Muziq

redakce 24.03.2023

Návštěvníci se můžou těšit na deset interpretů, z nichž určitě největší pozornost vyvolá rozpustilý tanečník, milovník disca, starých samplerů a analogových syntezátorů.

Rico Nasty, Rozi Plain a Duo Ruut na Pohode

redakce 23.03.2023

Line-up festivalu Pohoda sa rozrástol o ženské mená súčasnej svetovej hudobnej scény.

Unikátní koncerty v kostelech i zbrusu nová jména oznamuje Moody Moon Noize

redakce 22.03.2023

Program čtvrtého ročníku Moody Moon Noize bude opět žánrově doširoka rozpřažený, s akcentem na čerstvé zástupce domácí a slovenské scény.

Tallinn Music Week nabídne hudbu, umění i nápady

redakce 22.03.2023

Tallinn Music Week v květnu již po patnácté zaplní estonské hlavní město hudbou, uměním a nápady zítřka!

Beseda přihazuje The Murder Capital

redakce 21.03.2023

Dramaturgové třicátého ročníku festivalu pokročili do další fáze výběru kapel a hlásí potvrzené dvě třetiny programu.

Postmodern Jukebox na Groove Brno

redakce 21.03.2023

Projekt s oblibou kombinuje moderní popové a rockové hity s klasickými žánry jako jazz a swing.

Obscene Extreme 2023 přiveze Carcass i Suffocation

redakce 21.03.2023

Již tradičně se to nejdůležitější zdaleka neodehrává jen na pódiu, ale v moshpitu nalezneme nevěsty i nejrůznější zvířecí druhy.

Tauron Nowa Muzyka posiluje lineup

redakce 18.03.2023

Festival již dříve oznámil vystoupení interpretů jako jsou Billy Woods, Helena Hauff, Oneohtrix Point Never, Sudan Archives nebo William Basinski.

Mezinárodní den jazzu, open air

redakce 18.03.2023

Hlavním tahákem největšího jazzového open air festivalu u nás je londýnská šestice Molotov Jukebox.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace