Zprávy / Pozvánky

Rockové power trio Purling Hiss přiveze novou desku

Rockové power trio Purling Hiss přiveze novou desku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.02.2015

Začíná se z toho stávat pěkné pravidlo – co každý druhý rok nás navštíví rockové power trio Purling Hiss z americké Philadelphie. A co každý druhý rok s sebou přiveze i novou desku.

Na novince Weirdon se kapela vedená Mikem Polizzem vrací ke garážovému zvuku svých raných nahrávek, ale chytlavost předchozí desky Water on Mars zůstává na místě. Kolekce 11 skladeb, které na vydavatelství Drag City vyšla s uctihodným pořadovým číslem 598, upomene na devadesátkové Dinosaur Jr., ale s neurvalým zvukem SST kapel jako Husker Dü či Saccharine Trust.


Zatímco Philadelphie je posledních pár let známa jako domov The War on Drugs či Kurta Vilea, který už má ve svém rodném městě i vlastní ulici, Purling Hiss představují méně provařenou garážovou scénu, která se shromažďuje kolem kultovního vydavatelství Richie Records. Tam vydávají svoje nahrávky kapely jako Spacin' či Watery Love. Koncert, který se Mike Polizze a spol. chystá odehrát na strahovské Sedmičce v pondělí 9. března, pak bude bezpochyby splňovat dva zásadní atributy jejich koncertů – nahlas a intenzivně!


Vydatný čoud předvede i dvojice předkapel. První z nich ještě nemá jméno a na Sedmičce odehraje svůj debutní koncert. Záruky jsou ale hodně vysoké, bezejmenné trio má totiž ve svoji sestavě členy kapel jako Microvomit, Benelux či Black Tar Jesus a podle všech informací pilně a denně zkouší. Šuškandou se také rozneslo, že jejich basista Sokolíček již aktivně operuje s řadou aplikací generujících jména kapel, takže na Sedmičku snad nepřijedou s prázdnou.

Druhou předkapelou pak bude kultovní budějovický punk rock Nuly. Trio, které svým zvukem navazuje na žílu rožnovských kapel či 80's post-punkové spolky jako STP, loni v létě vydal vynikající split s Andrea Rottin a v Praze se objevuje jen velmi vzácně.

Info

Purling Hiss (us)
Support: Nuly + ???
9. 3. 2015 19:00
Klub 007 Strahov, Praha
Vstupné: 200,-

www.facebook.com/events/623401811127167
www.purlinghiss.bandcamp.com
www.nuly.bandcamp.com
www.facebook.com/klub007strahov

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Letošní debatní forum Meltingpot zakončí Štěpán Rak

redakce 25.12.2020

Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.

Vánoční edice cyklu Femme Fatale

redakce 22.12.2020

Během koncertu bude prostřednictvím platformy Donio spuštěna benefiční sbírka pro organizaci Jako Doma.

Konektiv Night Vol. III přesáhne hranice i předsudky

redakce 21.12.2020

Konektiv sezval ke spolupráci české hudebníky a zástupce menšin či pocházející odjinud. Rottin, Mlebom, McGowan a další.

Nový start Louise Tomlinsona

redakce 20.12.2020

Album Walls obsahuje autorovy doposud nejosobnější skladby a Tomlinson na něm otevřeně vzdává hold svým hudebním hrdinům, bratrům Gallagherům z Oasis.

Online koncert Prago Union pro Kabinet múz

redakce 16.12.2020

Dejte si stream Prago Union v rámci pořadu Party.Lajf. Podpoříte muzikanty i klubovou scénu.

Ajlavmjuzik s rapy a slam poetry

redakce 16.12.2020

Raz do mesiaca sa zmení "ajlavmjuzik base" Atom v budove Novej Cvernovky na miesto, kam pozývajú kamarátov zahrať live.

Ceremonie vymýtání zvukem destrukce i naděje v MeetFactory

redakce 12.12.2020

Skutečný řev by měl bolet. Jelikož jde už o krajní vyjádření rozsápaného nitra, nezdrásá jen hrdlo, měl by prostupovat celým tělem.