Zprávy / Pozvánky

Roxy a NoD mají kompletní narozeninový program

Roxy a NoD mají kompletní narozeninový program

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.10.2013

Roxy a NoD oznamují kompletní narozeninový program Pražský klub Roxy pořádá od 21. října ve spolupráci s Experimentálním prostorem NoD velkolepou oslavu 21. narozenin.

Pražský klub Roxy pořádá od 21. října ve spolupráci s Experimentálním prostorem NoD velkolepou oslavu 21. narozenin klubu - festival Be Twenty One. Program slibuje pestrý týden plný koncertů, tanečních akcí, výstav, divadel a performancí, a to jak zahraničních tak i špičkových českých kapel, DJů, umělců a performerů.

V průběhu celého festivalového týdne budou otevřeny brány klubu, divadla, galerie i kavárny v prostorách Roxy a NoD v pražské Dlouhé ulici. „Podařilo se nám připravit vyvážený a nekonvenční festivalový program, kde si na své přijdou jak milovníci známých a časem prověřených zahraničních kapel, DJů a projektů, ale také návštěvníci, kteří hledají nová a neokoukaná jména na hudební i umělecké scéně. Takoví jsou podle nás návštěvníci Roxy a NoD a program festivalu je tedy dárkem pro ně,“ říká dramaturgyně festivalu Lenka Senová.

Samotnému festivalu bude předcházet odhalení levitujícího sousoší Vznášení Kurta Gebauera v Dlouhé ulici. Slavnostní zahájení proběhne 21. října spuštěním video mappingu Františka Pecháčka s názvem UP, který zahalí do 3D projekce budovu Roxy. Následně bude umělecký program oficiálně zahájen vernisážemi v galerijních prostorách NoD.

Týdenní festival odstartuje v klubu Roxy 21. října řízná bass/dubstepová ostrovní kapela Engine Earz se zpěvačkou Jennou G, druhý den zatřese se základy klubu holandská trojice Dope D.O.D. a ve středu v rámci Soundz Czech nabídne Roxy program netradičně na třech pódiích, kde vystoupí 14 tuzemských kapel. Čtvrtek bude patřit kapele Morcheeba, která přiveze své čerstvé album Head Up High.

K narozeninám přijede v pátek 25. října popřát i legendární DJ Andy C, sekundovat mu bude Culture Shock. V sobotu 26. října potěší milovníky rovnějších beatů velikáni elektronické hudby Sébastien Legér z Francie a další Brit Funk D´Void. Jednoznačným vyvrcholením hudebního programu bude akustické vystoupení vyspělého newyorského rapera a písničkáře, držitele Grammy Everlasta, který představí své nové album The Life Acoustic.

Narozeninová oslava Roxy se bude týkat i Experimentálního prostoru NoD, který v týdnu od 21. do 27. října nabídne smršť vernisáží, divadelních představení, performancí i hudebních koncertů. Hned první den festivalu, 21. října, budou zahájeny tři výstavy, z nichž hlavní, tematická skupinová výstava Horor, černý humor v Galerii NoD ukáže díla umělců jako je Michael Rittstein, Josef Bolf, Jaroslav Róna, František Skála a dalších. V galerii Video NoD se předvede Jiří Černický, jeden z finalistů Ceny Jiřího Chalupeckého, a v galerii NoD Mini vystaví Tomáš Vaněk jeden ze svých nových participů, které jsou sérií akcí nebo reakcí koncipovaných pro konkrétní místo nebo situaci.

V rámci festivalu bude uvedena premiéra Man Machine souboru monumentálních loutek Echt Street Puppets. Vedle nových divadelních projektů se předvede výběr z toho nejlepšího divadelní dramaturgie – ceněný projekt Nedotknutelní od Spitfire Company, rozverný Kabaret Shakespeare s Davidem Prachařem a Lucií Trmíkovou v hlavních rolích a výtvarně-hudebně-divadelní projekt Lovci o sestrách Válových.

Z koncertů bude jedním z highlightů programu koncert Moniky Načevy a Justina Lavashe, která v NoDu v květnu pokřtila nové album Milostný slabiky, a koncert jedné z nejosobitějších českých kapel Vložte kočku. Večerní program festivalu završí známí DJs.

Be Twenty One bude týdenní narozeninová oslava, během které bude legendární dům v Dlouhé 33 plný multižánrových koncertů, parties, vernisáží, divadel a performance. To vše pro fanoušky NoD a Roxy.

Info

Be Twenty One
21. - 27. 10. 2013
Roxy/NoD, Praha

http://roxy.cz http://nod.roxy.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Listopadové pátrání po kořenech - Ned Collette v Kaštanu

redakce 14.10.2019

Ned Collette se po několika letech konečně vrátí do Prahy, tentokrát se svou tříčlennou doprovodnou skupinou poprvé naživo představit loňské album Old Chestnut.

Raketkanon vyjíždí na poslední turné

redakce 14.10.2019

Jednou ze zastávek posledního klubového tour Raketkanon bude i vídeňská Arena, Čechám i Slovensku se tentokrát vyhnou.

Titáni thrash metalu Slayer se loučí koncertním filmem plným krve

redakce 14.10.2019

Snímek zachycuje kapelu v nejlepší formě na koncertě v Los Angeles v roce 2017 a zároveň do krátkého hraného filmu propojuje poslední tři videoklipy.

Písničkář Cavetown se vrací do Prahy

redakce 14.10.2019

Na nahrávce míchá folkové písničkářství, indie elektroniku i popové melodie, které doprovází optimisticky zasněné vypravování o dospívání.

Milky Chance a písně inspirované mořem

redakce 12.10.2019

Skladby spojuje téma všudypřítomného oceánu a samotný název odkazuje na sílu měsíce způsobující každodenní příliv a odliv.

LU a Nierika po devíti letech spolu

redakce 11.10.2019

Při příležitosti vydání limitovaných vinylových edic se po devíti letech setkají LU a Nierika na stejném pódiu.

Beth Hart ve větším

redakce 11.10.2019

Beth Hart pokaždé přijíždí se zbrusu novým playlistem, pokaždé překvapí vyvážeností svého setu a talentem.

Nová inkarnace, nový koncept, nová sestava - Swans v jarní Praze

redakce 10.10.2019

Jak víme, s Michaelem Girou a jeho Swans se nikdy nic neopakuje dvakrát. Těšíme se na duben, kdy přiveze současný zvuk legendární, ovšem nyní zcela nové formace.

Legendy industriálu Test Dept v Praze

redakce 10.10.2019

Legendy industriálu a zakladatelé techna Test Dept vystoupí v pražském Paláci Akropolis spolu s Paprsky inženýra Garina.

Dennis Lloyd přijede v listopadu do Prahy

redakce 09.10.2019

Izraelský zpěvák, skladatel, producent a multiinstrumentalista Dennis Lloyd vystoupí poprvé u nás.