Zprávy / Pozvánky

Royal Republic přivezou novou desku

Royal Republic přivezou novou desku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.07.2016

"Natočili jsme fakt silnou desku Royal Republic, za kterou si stojíme, a už se nemůžeme dočkat, až s ní vyjedeme na turné," říká frontmen kapely Adam Grahn. Royal Republic odehráli skvělé vystoupení na Rock for People, Praha se jich však také dočká také, neboť 17. listopadu, spolu se dvěmi předskokany, britskými Dinosaur Pile-Up a Timem Vantolem z Nizozemska, odehrají koncert v Lucerna Music Baru. Vstupenky budou v předprodejích od 7.července na pokladně a webu Lucerna Music Baru, na goout.cz a v sítích Eventim, Ticketpro a Ticketportal za 350,- Kč + poplatky, na místě v den koncertu za 450,- Kč.

z roku 2010 - We Are the Royal a z roku 2012 - Save the Nation – umístila švédské Malmo a kapelu Royal Republic na hudební mapu světa. Jejich nejnovější Weekend Man je před nimi o krok napřed. Kníratý zpěvák skupiny Adam Grahn o albu říká: "Slyšet všechny písničky pohromadě s vámi pořádně zamává. Pořád nemůžeme pochopit, že jsme tu desku natočili!" Společně s kytaristou Hannesem Irengårdem, basovým kytaristou Jonasem Alménem a bubeníkem Per Andreassonem Grahn natočil desku Weekend Man v Berlíně, na stejném místě, kde vzniklo album Save the Nation. O Berlíně Adam mluví jako o druhém domovu, operační základně. Produkci nové desky si vzali na starost dva dynamičtí němečtí producenti Christian Neander a Michael Tibes, nahrávalo se ve Fuzz Factory Studios ve čtvrti Kreuzberg.


Royal Republic vznikli v roce 2007, všichni čtyři členové studovali v Malmo na prestižní Academy Of Music. I díky tomu je jejich vzájemná hudební komunikace "jako blesk". Při poslechu desky Weekend Man si určitě povšimnete, že kapela dobře chápe, co je na pop music tak fantastické. Ve změti nabroušených tvrdých riffů se skrývá nápaditá melodie, která se vám s jistotou vkrade do srdce. Per obdivuje producenta Max Martina, jejich krajana, který spolupracoval s Britney Spears, Katy Perry, Kelly Clarkson a dalšími. "Ano, co se týče skládání, jednou z předností Royal Republic je náš zdravý nedostatek respektu k žánrovým hranicím," dodává Hannes. "Ať je to písnička od Taylor Swift nebo od Led Zeppelin, vezmeme si to, co se nám líbí, a uděláme si to po svém."

Adam Grahn vzpomíná: "Když jsme začínali, bylo úplně k smíchu, jak jsme se lišili. Když jsem se kapely ptal – Hej, kluci, viděli jste včera fotbal? – jen tak špitli - Ne, my se na fotbal nekoukáme… Dneska jsme rodina, se vším, co to přináší, a myslím si, že by nikdo z nás neměnil."

Info

Royal Republic (se)
Support: Dinosaur Pile-Up (uk) + Tim Vantol (nl)
17. 11. 2016 19:30
Lucerna Music Bar, Praha
Vstupné: 350,- v předprodeji / 450,- na místě

www.facebook.com/events/256205178084281
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Teri Gender Bender v Café V lese

redakce 23.03.2023

Teri Gender Bender přinese fanouškům své unikátní hudební zážitky, které kombinují prvky punku, experimentálních zvuků a rockové energie.

Touché Amoré se staví v Praze

redakce 22.03.2023

Touché Amoré patří ke kapelám, které nezůstávají stát na místě a troufají si přizpůsobovat svou tvorbu realitě, kterou jednotliví členové zažívají.

Dry Cleaning dorazí do Prahy s novou deskou

redakce 20.03.2023

Britští Dry Cleaning přivezou do Prahy svou nálož hypnotického postpunkového storytellingu, a to rovnou ve formě nového alba a dokonce i nového EP.

Dubnový Rachot

redakce 20.03.2023

Rachot přiveze pouštní blues, kytarové legendy, jazz i krautrock.

Bukahara v Café V lese

redakce 19.03.2023

Kapelu sice můžeme zaškatulkovat do folk-popu, severoafrických vlivů a písničkářství, ale kdo jejich strhující energii nezažije na vlastní kůži, ten nepochopí.

Jaro v Jazz Docku, Jazz čtyř kontinentů

redakce 19.03.2023

Více než deset zahraničních kapel přivítá pražský Jazz Dock v rámci jarní části svého festivalu.

Lauren Ruth Ward ve Futurum Music Baru

redakce 18.03.2023

Hudební kritika o ní mluví jako o spojení Janis Joplin, Florence Welch a Courtney Barnett.

The Soft Moon zahrá na Veľkonočnú nedeľu

redakce 17.03.2023

Po takmer štyroch rokoch sa do Bratislavy vráti americká neo-postpunková kapela The Soft Moon.

crave se v dubnu vrací se spring edition

redakce 15.03.2023

Memphis LK je dvacetiletá zpěvačka, producentka a DJka, která uhranula tiktok kombinací popových melodií a raveu inspirovaného detroitským technem, chicagským housem a UK garage.

Kabinet múz se ponoří do temného rapu a kytar

redakce 14.03.2023

Brněnský Kabinet na konci března potemní ve jménu rapu a bude se i křtít!

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace