Zprávy / Pozvánky

Rudolstadt 2018: hlavní město world music a folku

Rudolstadt 2018: hlavní město world music a folku

Barka Fabiánová | Zprávy / Pozvánky | 14.06.2018

Německé městečko Rudolstadt se ve dnech 5.- 8. července opět změní na metropoli world music, folku a spřátelených žánrů. Na durynském festivalu, kam často míří i čeští návštěvníci, se představí na 130 kapel a sólistů ze všech pěti kontinentů.


Line-up zahrnuje taková jména jako je folková legenda Graham Nash, africká zpěvačka Fatoumata Diawara, americký hip hoper Oddisee jeho krajan Steve Earle & The Dukes , mistři žánru cumbia Chico Trujillo z Chile, kanadsko-izraelská písničkářka a femme fatale Yael Deckelbaum, mezinárodní průkopnická „dhol'n'brass“ kapela Red Baraat, dobře známá i českému publiku a řada dalších.


Celé čtyři dny malebné město s hradem na kopci doslova žije hudbou. Hraje se nejen na více než dvaceti pódiích, ale o muzikanty zakopáváte doslova na každém rohu. Každoročně se festival zaměřuje na jednu konkrétní zemi, jejíž hudební scénu nabízí k detailnějšímu prozkoumání. Letos bylo vybráno Estonsko, během festivalu se tak představí zástupci jak tradiční hudby, tak i hvězdy současné hudební scény. Z těch nejzajímavější asi stojí za to zmínit houslistku a zpěvačku Marju Nuut, která si za posledních pár let stihla vydobýt i slušné zahraniční renomé.


Město Rudolstadt je vzdálené pouze dvě hodiny od českých hranic, cena za permanentku i jednodenní vstupenku je více než příznivá, stejně jako nabídka ubytovacích kapacit v okolí festivalu. Během čtyř dnů mají návštěvníci možnost zúčastnit se více než 300 akcí, na 20 scénách vidět a slyšet přes 150 účinkujících, zažít buskerskou atmosféru v ulicích, zaběhnout si na festivalový trh a hlavně si vše vychutnat v příjemně poklidném duchu. A to i přesto, že loni festival překročil magickou hranici 100 000 návštěvníků.

Info

Rudolstadt Festival
5. - 8. 7. 2018
Rudolstadt, Durynsko, Německo
www.rudolstadt-festival.de

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nitzer Ebb se vrací do města

redakce 19.02.2020

Jejich zásadní úlohu v dějinách elektronické hudby stvrdili prohlášeními, spoluprací nebo remixy přední osobnosti elektronické scény napříč žánry.

SoundCzech ohlašuje výzvy na rok 2020

redakce 18.02.2020

Proexportní kancelář SoundCzech vyhlašuje výzvy na rok 2020. Přihlášky jsou otevřeny pro hudebníky, pořadatele hudebních akcí a další hudební profesionály.

Holy Fuck a The Dead Daisies míří do Prahy

redakce 18.02.2020

Kanadský kvartet Holy Fuck si libuje ve výlučnosti na hudební scéně, The Dead Daisies se vrací do Lucerna Music Baru.

The Golden Filter poprvé v Praze

redakce 18.02.2020

Jejich cesta prošla skrz jemné popové melodie a synthpopové taneční pasáže v lyrický experiment plný rovných beatů.

Znovuzrození DIIV se ukážou v MeetFactory

redakce 18.02.2020

Shoegazem říznutý dream pop si rychle podmanil indie publikum i hudební publicisty.

Haiku Garden i Bob Wayne v Kaštanu

redakce 17.02.2020

Do Prahy se vrátí lublanští Haiku Garden, a spolu s pražskými Palindromes zazvoní kytarami v břevnovském Kaštanu.

Pushteek Fest podruhé a s několika speciálními hosty

redakce 17.02.2020

Decultivate doprovází Baptists na všech třech zastávkách po Evropě a tentokrát musí drtit molekuly, aby překonali zabijácký set z minulého roku.

Vole s Bahratal na minitour

redakce 16.02.2020

Vole se velice rádi dělí o podíl na všeobecném halasu (čti mayhemu), na minitour je doprovodí nejen labelem spříznění Bahratal.

Jarní program na Flédě září velkými jmény

redakce 16.02.2020

Dramaturgie klubu pro jarní měsíce jasně odráží trend současné hudby – striktní žánrové rozdělení je minulostí, budoucnost patří fúzím.

Limp Bizkit se vracejí do České republiky

redakce 16.02.2020

V rámci pražského koncertu by tak vedle osvědčených hitovek mohl zaznít i nový repertoár, po kterém fanoušci již velmi dlouho lačně pokukují.