Zprávy / Pozvánky

Rudolstadt 2018: hlavní město world music a folku

Rudolstadt 2018: hlavní město world music a folku

Barka Fabiánová | Zprávy / Pozvánky | 14.06.2018

Německé městečko Rudolstadt se ve dnech 5.- 8. července opět změní na metropoli world music, folku a spřátelených žánrů. Na durynském festivalu, kam často míří i čeští návštěvníci, se představí na 130 kapel a sólistů ze všech pěti kontinentů.


Line-up zahrnuje taková jména jako je folková legenda Graham Nash, africká zpěvačka Fatoumata Diawara, americký hip hoper Oddisee jeho krajan Steve Earle & The Dukes , mistři žánru cumbia Chico Trujillo z Chile, kanadsko-izraelská písničkářka a femme fatale Yael Deckelbaum, mezinárodní průkopnická „dhol'n'brass“ kapela Red Baraat, dobře známá i českému publiku a řada dalších.


Celé čtyři dny malebné město s hradem na kopci doslova žije hudbou. Hraje se nejen na více než dvaceti pódiích, ale o muzikanty zakopáváte doslova na každém rohu. Každoročně se festival zaměřuje na jednu konkrétní zemi, jejíž hudební scénu nabízí k detailnějšímu prozkoumání. Letos bylo vybráno Estonsko, během festivalu se tak představí zástupci jak tradiční hudby, tak i hvězdy současné hudební scény. Z těch nejzajímavější asi stojí za to zmínit houslistku a zpěvačku Marju Nuut, která si za posledních pár let stihla vydobýt i slušné zahraniční renomé.


Město Rudolstadt je vzdálené pouze dvě hodiny od českých hranic, cena za permanentku i jednodenní vstupenku je více než příznivá, stejně jako nabídka ubytovacích kapacit v okolí festivalu. Během čtyř dnů mají návštěvníci možnost zúčastnit se více než 300 akcí, na 20 scénách vidět a slyšet přes 150 účinkujících, zažít buskerskou atmosféru v ulicích, zaběhnout si na festivalový trh a hlavně si vše vychutnat v příjemně poklidném duchu. A to i přesto, že loni festival překročil magickou hranici 100 000 návštěvníků.

Info

Rudolstadt Festival
5. - 8. 7. 2018
Rudolstadt, Durynsko, Německo
www.rudolstadt-festival.de

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Asteroids Galaxy Tour s nejlepší deskou

redakce 17.06.2019

Se svým retro futuristickým nepředvídatelným zvukem si album rychle získalo fanoušky po celém světě a v mnoha zemích zaznamenaly úspěchy v hitparádách.

Do Prahy poprvé přijede Courtney Barnett

redakce 16.06.2019

Je to zpěvačka a písničkářka, která mísí pronikavé vidění světa s takřka devastujícím sebehodnocením.

Mucha a Houpací koně před Crossem

redakce 16.06.2019

Po akci Street Food Jam vystoupí před pražským Crossem dvě zásadní domácí kapely. Melancholičtí Houpací koně a Mucha.

Welshly Arms přijedou do Lucerny

redakce 16.06.2019

Welshly Arms protkávají alternativní rok gospelem a bluesovým feelingem. Koncertují od roku 2013 a projezdili mnoho koutů světa.

Kapely zahrají na počest Romka Hanzlíka

redakce 15.06.2019

Vzpomínkový den s názvem Romek´s not dead je na počest člověku, který výrazně ovlivnil českou alternativní hudební scénu posledních čtyřiceti let.

Billie Eilish přesouvá koncert

redakce 14.06.2019

Billie Eilish, kde vlastně bude hrát?

Pop-up s kuchařkami bez domova a Neviditelné

redakce 13.06.2019

Vnímavý snímek plný humoru, naděje a autentických hereckých výkonů ukazuje, že za každým „neviditelným“ člověkem stojí silný příběh.

DZ Deathrays a Black Lips v Kabinetu

redakce 13.06.2019

Australští DZ Deathrays přivezou do Kabinetu inzulinovou dávku léta, američtí Black Lips se opět vymknou kontrole.

Dan Boeckner dvakrát v MeetFactory

redakce 13.06.2019

Wolf Parade, Handsome Furs, Divine Fits, Operators. Dan Boeckner je nezastavitelný, což nyní dosvědčí hned dvěma koncerty.

Pan Koťátko alias Mr. Kitty v Chapeau Rouge

redakce 13.06.2019

Šikovný Texasan má dnes na kontě už sedm dlouhohrajících alb, tunu singlů i dalších remixů, podařilo se mu dobýt největší evropské festivaly.