Zprávy / Festivalové

Ruinfest už podesáté

Ruinfest už podesáté

redakce | Zprávy / Festivalové | 13.06.2022

V sobotu 25. června se stane nádvoří zříceniny hradu Rabí dějištěm festivalu Ruinfest. Těšit se můžete na stone rock, indie pop, elektroniku, techno i world music.

Na hlavním pódiu se letos představí Amelie Siba z Prahy. Její jméno je především spojováno s pojmy něžnosti a blízkosti. Za své loňské album Love Cowboys získala v dubnu cenu Anděl. Zpěvačka a skladatelka Ille se během práce na první z desek seznámila s producentem Dušanem Neuwerthem (Tata Bojs, Umakart a Kafka Band) a společně s ním natočila EP nazvané V rekvizitách. V roce 2013 vydali debutové album Ve tvý skříni. V roce 2018 vydala kapela druhé album s názvem Pohádky, obě desky sklidily úspěch mezi posluchači i kritikou.

Acid Row, tříčlenná skupina z Prahy představí stoner rock s tendencemi a postojem punku, ozvěny doom metalu, prvky psychedelického rocku, pronikavého noise rocku nebo grunge 90. let. Mladé hradecké trio The Valentines, oscilující mezi 80s estetikou Let’s Dance Davida Bowieho a současným kytarovým popem. Hudební barevnost, mix zvuku postpunku, shoegaze nebo new wave v kombinaci s ženským vokálem, to vše nabídne kapela Vanda. Omnion (Tomáš Reindl) hudbu tvoří bez omezení žánrů, či často právě na pomezí různých žánrů (elektroakustická hudba, vážná hudba, jazz, písňová tvorba, world music, tvorba filmové a scénické hudby).

Scéna Bašta letos nabídne mezi kapelami vystoupení Ivy Z, sólového projektu Lenky Zbořilové, ve kterém představí rozličné žánry písní přes lo-fi po weird pop. Dále vystoupí Čtvrt na smrt, projekt básníka a hudebníka Jana Vacíka, který vystoupí sólo s akustickou kytarou. Hudebně se pohybuje od punku, post-rocku, alternativního rocku až po ozvěny folku. Na Tracklist.cz stage vás po celou dobu bude bavit čtveřice hudebních selektorů z webu tracklist.cz – Dozikur, Namax, Pavel Aeling a Stuart. Kromě djů se představí dva živé projekty. Prvním jsou elektropopový Bloome. Zpěvačku a songwriterku Kristine s kytaristou a producentem Martinem vyznačuje sklon k nostalgii i ostřejším beatům a synťákům. Dále představí Bariel & TMA. Duo prolíná elektronickou hudbu s analogovými syntezátory.

Info

Ruinfest
25. 6. 2022 18:00
Rabí
web festivalu

foto © Lenka Krejčová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Batch a třináct brněnských klubů

redakce 15.08.2022

Batch si klade za cíl poukázat na živost brněnské kulturní sféry, bohatou hudební historii a současnost i důležitost společného hlasu aktérů na klubové scéně.

Jazz Goes to Town ohlašuje další edici

redakce 15.08.2022

Můžete se těšit na osm českých premiér, z toho jednu světovou, a to skladbu Songs legendárního skladatele a trumpetisty Michaela Mantlera.

Breathe festival už po ôsmy raz

redakce 14.08.2022

Organizátori Breathe festivalu počas roka realizujú klubové parties v prešovskom Wave, ale aj vo vzdialenejšej Prahe.

Na Salaši podruhé

redakce 13.08.2022

Hudební program, japonská kaligrafie, umělecká realizace, dobré jídlo a pití, to jsou body kulturního dne v nezaměnitelném prostoru poblíž Tvarožné Lhoty.

Druhý ročník Raveyard Festivalu

redakce 12.08.2022

Tentokrát se můžete těšit na světová drum’n’bassová jména, ale také na špičky tuzemské rapové scény nebo novou experimentální stage.

Festival Metal!!! přiveze Napalm Death

redakce 11.08.2022

Českou scénu zastupují i brněnští deathmetaloví Vanguard, Refore, jejichž koncerty bývají hodně našlapané nebo See You in Hell.

Na Arctangent dorazí Opeth, Cult of Luna a další

redakce 10.08.2022

Milovníci mathrockových rytmů a anglického bláta se mohou těšit na Lightning Bolt, A. A. Williams, Emmu Ruth Rundle, Mono, Zeal and Ardor, Godlfesh, Amenra a další.

Polský Fest Festival je za rohem

redakce 09.08.2022

Letos se na devíti hlavních scénách a v dalších zónách představí přes 200 umělců z celého světa.

Ugandský festival Nyege Nyege zveřejňuje lineup

redakce 09.08.2022

Na festivalu se předství mimojiné ghansko-nigerijská zpěvačka Adomaa, keňská popová hvězda Kabeaushé a nigerijská rapperka MC Aunty Rayzor.

Mezipatra opět na Prague Pride

redakce 07.08.2022

Polské drama Strachy v nás z prostředí katolického venkova, diskuze o asexualitě nebo pubquiz. Mezipatra přinášejí na Prague Pride bohatý doprovodný program.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace