Zprávy / Festivalové

Ruinfest už podesáté

Ruinfest už podesáté

redakce | Zprávy / Festivalové | 13.06.2022

V sobotu 25. června se stane nádvoří zříceniny hradu Rabí dějištěm festivalu Ruinfest. Těšit se můžete na stone rock, indie pop, elektroniku, techno i world music.

Na hlavním pódiu se letos představí Amelie Siba z Prahy. Její jméno je především spojováno s pojmy něžnosti a blízkosti. Za své loňské album Love Cowboys získala v dubnu cenu Anděl. Zpěvačka a skladatelka Ille se během práce na první z desek seznámila s producentem Dušanem Neuwerthem (Tata Bojs, Umakart a Kafka Band) a společně s ním natočila EP nazvané V rekvizitách. V roce 2013 vydali debutové album Ve tvý skříni. V roce 2018 vydala kapela druhé album s názvem Pohádky, obě desky sklidily úspěch mezi posluchači i kritikou.

Acid Row, tříčlenná skupina z Prahy představí stoner rock s tendencemi a postojem punku, ozvěny doom metalu, prvky psychedelického rocku, pronikavého noise rocku nebo grunge 90. let. Mladé hradecké trio The Valentines, oscilující mezi 80s estetikou Let’s Dance Davida Bowieho a současným kytarovým popem. Hudební barevnost, mix zvuku postpunku, shoegaze nebo new wave v kombinaci s ženským vokálem, to vše nabídne kapela Vanda. Omnion (Tomáš Reindl) hudbu tvoří bez omezení žánrů, či často právě na pomezí různých žánrů (elektroakustická hudba, vážná hudba, jazz, písňová tvorba, world music, tvorba filmové a scénické hudby).

Scéna Bašta letos nabídne mezi kapelami vystoupení Ivy Z, sólového projektu Lenky Zbořilové, ve kterém představí rozličné žánry písní přes lo-fi po weird pop. Dále vystoupí Čtvrt na smrt, projekt básníka a hudebníka Jana Vacíka, který vystoupí sólo s akustickou kytarou. Hudebně se pohybuje od punku, post-rocku, alternativního rocku až po ozvěny folku. Na Tracklist.cz stage vás po celou dobu bude bavit čtveřice hudebních selektorů z webu tracklist.cz – Dozikur, Namax, Pavel Aeling a Stuart. Kromě djů se představí dva živé projekty. Prvním jsou elektropopový Bloome. Zpěvačku a songwriterku Kristine s kytaristou a producentem Martinem vyznačuje sklon k nostalgii i ostřejším beatům a synťákům. Dále představí Bariel & TMA. Duo prolíná elektronickou hudbu s analogovými syntezátory.

Info

Ruinfest
25. 6. 2022 18:00
Rabí
web festivalu

foto © Lenka Krejčová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Q3Ambientfest proběhne v německé Postupimi

redakce 05.02.2023

Festival kurátorsky zajišťují Brueder Selke a instrumentální skladatelé Sebastian a Daniel Selkeovi, působící také jako oceňované duo Ceeys.

Sharpe zverejnil ďalších interpretov

redakce 03.02.2023

V programe festivalu nebudú chýbať ani výrazné gitarové kapely, medzi ktoré patrí poľská postpunková kapela Izzy and the Black Trees.

Colour Meeting bude mít narozeniny, oznamuje první vystupující

redakce 30.01.2023

V Poličce se představí Daniel Herskedal, Maria Mazzotta, Kittchen, Jana Vébrová nebo Holy Fanda & The Reverends.

Ment oznamuje nová jména

redakce 29.01.2023

Devátý ročník festivalu MENT se uskuteční na více než patnácti koncertních a konferenčních místech v Lublani.

Hradby samoty proběhnou v Jablonici

redakce 26.01.2023

Festival se každoročně zaměřuje na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.

Scandi představuje hosty

redakce 18.01.2023

Jedineční tvůrci skandinávské kinematografie v jednom týdnu na jednom místě.

Blues Alive vyhlašuje soutěž Blues Aperitiv

redakce 15.01.2023

Soutěž je určena všem kapelám či hudebníkům bez ohledu na zemi původu. Hlavním lákadlem pro vítěze je možnost vystoupení na festivalu Blues Alive 2023.

Festival Vivat Vila se spojil se Světadílem

redakce 07.01.2023

Festival se jako každý rok zaměří na špičku tuzemské alternativní hudební scény. Např. kapelám Kalle, Berlin Manson, Frau Zwei nebo všetuly{sfinx}.

Niall Horan a Jacob Collier na Colours of Ostrava

redakce 04.01.2023

Festival Colours of Ostrava se dostal mezi deset nejlepších velkých evropských festivalů v anketě European Festival Awards 2022.

Jamie xx na Pohodě

redakce 03.01.2023

Okrem neho vystúpia aj Sofi Tukker, Sampa the Great, Dry Cleaning a ďalšie.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace