Zprávy / Nové desky

Ryley Walker a  Kikagaku Moyo vydají společné album

Ryley Walker a Kikagaku Moyo vydají společné album

redakce | Zprávy / Nové desky | 05.02.2021

Skladatel a kytarista z Chicaga Ryley Walker a japonští psychrockeři Kikagaku Moyo vydávají společné živé album Deep Fried Grandeur nahrané na festivale Le Guess Who?, kde společně v roce 2018 vystoupili. Nahrávka obsahuje dva kaleidoskopické improvizované jamy s prvky folk/jazzu, acid rocku a notné dávky psychedelie. Deska vyjde na labelu Ryleyho Walkera Husky Pants.

Holandský festival Le Guess Who? s oblibou překračuje hranice žánrů a krom hudby vybočuje i do dalších kulturních odvětví. Čtrnáctý ročník se chystá 11. až 14. listopadu 2021 na různých místech Utrechtu. Festival vydal za posledních několik let řadu svých festivalových nahrávek prostřednictvím online archivu. Ten nyní obsahuje záznamy zvukové (a v některých případech i obrazové) z vystoupení umělců Aldous Harding, Deerhunter, Cate Le Bon, Makayai McCravena, Art Ensemble of Chicago, Beverly Glenn-Copeland, Neneh Cherry, Mount Eerie, Selda Bağcan a mnoha dalších.

Info

Ryley Walker & Kikagaku Moyo
album na Bandcampu

foto © Juri Hiensch

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází deska k nedožitým sedmdesátinám Mejly Hlavsy

redakce 06.03.2021

CD Magické noci 1997 představuje kompletní záznam koncertu z kopřivnického koncertu The Plastic People ze 14. lisopadu 1997.

Godspeed You! Black Emperor chystají novou desku

redakce 06.03.2021

"Fotři si celý den vypráví o umírajících manželkách a o tom, co jedli k obědu a co udělají se svými zbraněmi, až přijde antifa." Čekáme na nový začátek?

Kolektivní Halucinace nabízí reflexi současnosti

redakce 05.03.2021

Kapela Kolektivní Halucinace loví v širokém hudebním spektru od akustické balady přes ambientní nálady až k experimentální elektronice.

God and Eve vydávajú debutové EP

redakce 02.03.2021

Sú mladí, študujú hudobnú kompozíciu a majú radi súčasnú vážnu hudbu, jazz aj art pop.

Jak zní Svět na konci roku nula? Post-hudba s novým albem

redakce 01.03.2021

Popové balady a taneční kompozice si tak na desce podávají ruce s vlivy trapu, experimentální elektroniky i noise rocku.

Oliver Torr vydává první sólovou dlouhohrající desku

redakce 01.03.2021

Zvuk desky nese známky žánrů, které Torra ovlivňují - experimentální hudba, klasická avantgarda, shoegaze, IDM nebo new club music.

Vyjde album Miroslava Tótha s Dystopic Requiem Quartet

redakce 23.02.2021

Zároveň sa v online prenose uskutoční premiéra hudobného diela, ktoré spracúva silný príbeh z minulosti a nesie jasný odkaz súčasnej spoločnosti.

Koreňova Zelenina vydává první desku

redakce 19.02.2021

Bratislavská hudební skupina Koreňova Zelenina vydává svoji první desku.

Popové nahlédnutí do duše Ellie Dandelion

redakce 18.02.2021

První oficiální EP Vivid, vydané pod platformou Agrose, je narozdíl od předchozí tvorby o poznání synthovější a rytmičtějí.

hUSa je mrtvá, ať žije Venera

redakce 18.02.2021

Venera na svém prvním albu servíruje vybrané pochoutky současného pojetí posthardcore, grunge, spacerockové scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace