redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.11.2017
V rámci evropského turné k nové desce Prog Noir do Prahy po třech letech zavítá soubor Stick Men, ve kterém působí rytmika legendárních King Crimson. Kapelu vede baskytarista a hráč na stick Tony Levin, který v minulosti také doprovázel Petera Gabriela, Johna Lennona, Paula Simona, Toma Waitse, Lou Reeda, Laurie Anderson, Suzanne Vega a Pink Floyd. Tony Levin hraje na svůj 12-strunný Chapman Stick, od něhož je odvozen i název uskupení. Protože má tento nástroj jak basové, tak běžné kytarové struny, funguje občas jako nástroje dva.
Markus Reuter je skladatelem a kytaristou, v minulosti studoval pod vedením Roberta Frippa. Reuter hraje na svou touch guitar, kterou si sám navrhl – i on pokrývá svým stylem hraní širší rozsah než, kolik bychom čekali bud jen od basové, nebo doprovodné kytary. Pat Mastelotto je po celém světě žádaný jako nejpřednější rockový bubeník. V minulosti spolupracoval např. s Davidem Sylvianem. Jeho bicí také zahrnují víc než základní sestavu akustických bicích – zapojuje i speciální elektronickou soustavu, která mu umožňuje použití samplů a přehrávání smyček atd. Koncert se uskuteční 13. března 2018 v Lucerna Music Baru. Organizátorem večera je Prague Music Performance. Vstupenky jsou v předprodeji v síti GoOut.
Prague Music Performance
Stick Men (us)
13. 3. 2018 20:00
Lucerna Music Bar, Praha
www.facebook.com/events/339459876518853
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.facebook.com/www.pmpif.org
redakce 28.02.2021
Cieľom festivalu je sieťovať komunitu mladej generácie umelcov zo Slovenska a okolitých štátov, ktorá sa môže v neformálnej atmosfére vzájomne spoznať medzi sebou.
redakce 26.02.2021
Koncert Národ sobě – kultura tobě je postavený především na neobvyklých nebo ne často slýchaných kooperacích.
redakce 25.02.2021
Spojení psychedelického rocku a osobitého projevu kapely Madhouse Express doplní projekce liquid-light show.
redakce 25.02.2021
Festival nabídne během pěti dní koncerty 52 Hertz Whale, Isama Zing, Bad Karma Boy, Felix, Tono S. a Lannne.
redakce 14.02.2021
Hudebně stojí svébytná tvorba I Like Trains nadále mezi postpunkem, new wave a gothrockem, ale je prosáklá i vyloženě popovými linkami a hlavně nikdy neutichajím groovem a podivně skličující energií.
redakce 11.02.2021
Koncerty nám chybí stejně jako vám, ve stávající nepříznivé situaci ale dělají Fource Entertainment vše pro to, aby se naplánované akce nerušily.
redakce 28.01.2021
Dva večery, sedm super hero kapel, žánry hard, fast and loud, tak jak je na kopci zvykem. Sety nehorázně krátké a maximálně zničující.
redakce 20.01.2021
MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.
redakce 30.12.2020
Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.
redakce 29.12.2020
Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.