Zprávy / Pozvánky

S Balthazar cestu z ledového lesa najdete snadno

S Balthazar cestu z ledového lesa najdete snadno

redakce | Zprávy / Pozvánky | 09.12.2013

Na druhé desce belgické skupiny Balthazar, která 6. října 2013 v Praze předskakovala britským Editors, nazvané Rats je v písničce Sinking Ship moment, kdy hudba ustoupí do pozadí a chlapecké hlasy dokola zpívají „We'll get to know your sad side again“, jako by je někdo nechal v ledovém lese, ztracené a opuštěné. Podobných melancholických momentů, které jdou až do srdce, je na desce mnoho. „Je to docela romantická deska. Musíte na ni mít tu správnou náladu. Udělejte si na ni čas. Je to deska k vašim každodenním radostem i bolestem.“

Čelní představitelé kapely Maarten Devoldere a Jinte Deprez začínali jako hudebníci na ulici, pak spolu studovali hudební produkci, objevili krásu a sílu smyčcových a dechových aranží, založili skupinu Balthazar, v roce 2010 vydali skvělé debutové indie-popové album a vyjeli na turné jako support dEUS po celé Evropě.

Na albu Rats vyniká láska Balthazar ke klasické popové produkci. Mezi mnoha jinými umělci je nejvíc inspirovali Leonard Cohen a Serge Gainsbourg.

Info

Balthazar (be)
8. února 2014 19.00
Lucerna Music Bar, Praha

vstupné: 200/ 250 Kč

www.balthazarband.be

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Velebné muzikantství Flook

redakce 12.11.2019

Instrumentální mistrovství čtyř hráčů a vynalézavá, brilantní schopnost reagovat na sebe navzájem.

Tom Holliston zahraje v Kaštanu

redakce 12.11.2019

Jeho písničky jsou udivující neokázalostí a prostotou, takže napoprvé posluchači ani “nedocvakne”, jak originální a pečlivě dynamicky vystavěné jsou.

Jeden obrat za druhým. Turnover v Praze.

redakce 12.11.2019

Nebyli by to Turnover, kdyby jejich novinka nepředstavovala další obrat: „Na tomhle albu jsme si víc než kdy dřív užívali krásu psaní populární hudby,“ popsal zpěvák Austin Getz.

Akustický šleh: Gwenifer Raymond podruhé u nás

redakce 11.11.2019

Její syrový zvuk a rychlá hra v lecčem připomene rané nahrávky od Johna Faheyho. Můžete se těšit na barvitou instrumentální hudbu, vracející zpátky v čase.

Od vzpomínek k současnosti. I Kaštan slaví 30 let svobody

redakce 11.11.2019

Sérií pořadů, vztahujících se ke kulatému výročí Listopadu 1989, se chce i klub Kaštan připojit k poděkování za třicet let svobodného fungování společnosti.

Dánští Efterklang se po šesti letech vracejí do Prahy

redakce 11.11.2019

Indie pop, indie rock, synthpop, elektornická hudba, dark wave nebo glitch – takto média definují styl této populární skupiny.

Vitalic přiveze na Flédu Kompromat

redakce 10.11.2019

Originální mix berlínského techna, postpunku a osmdesátkového synthpopu je výsledkem spolupráce s nekonvenční hudebnicí Rebekou Warrior.

NTS trio oslaví deset let své existence

redakce 10.11.2019

NTS trio (Nejtek, Tichý, Smetáček), to je volná improvizace i důmyslná kompozice, současná hudba, alternativní jazz rock, psychedelické plochy.

Herec Keifer Sutherland do Prahy přiveze své letošní album

redakce 10.11.2019

Srdcem alba Reckless & Me je country music, ale slyšíme na něm i vlivy folku, rocku, blues a jiných žánrů.

Soundtrack of Prague nejen o Pragerovi

redakce 09.11.2019

Projekt SPAM - Karel Gott Prager je volným útvarem, který bourá klišé kolem Karla Pragera a nastavuje jiný úhel pohledu na jeho odkaz a tvorbu. Dukla, ±0 i Vladimír 518.