Zprávy / Nové desky

S Korben Dallas přichází nový Stredovek

S Korben Dallas přichází nový Stredovek

redakce | Zprávy / Nové desky | 28.02.2017

Bratislavská kapela Korben Dallas vznikla v roku 2010. Jej debutový album Pekné cesty (2011) vznikol ako živá nahrávka z koncertu. Výraznejšie sa kapela presadila s druhým albumom Karnevalová vrana, ktorý vyšiel v roku 2013 na Slnku. Odvtedy kapela valcuje rebríčky a získava stále ďalších a ďalších verných fanúšikov. Po Banskej Bystrici (2014) a orchestrálnom Kam ideme (2015) prichádza s novým albumom Stredovek, na ktorom sa vracia ku svojej tradičnej zostave. Nahrávka je charakteristická svojou pestrosťou, medzi prizvaných hostí patrí tentokrát okrem takmer-člena Ľuboslava Petrušku aj klávesák Miloš Brunclík. Textom na album prispela spisovateľka a novinárka Jana Shemesh.


Tolstoys je mladá bratislavská kapela, ktorá ponúka zrelo znejúci dream pop s prvkami akustickej hudby aj elektroniky. Citlivým prejavom speváčky a zaujímavými inštrumentálnymi prvkami prinášajú na slovenskú hudobnú scénu úplne nový zvukový zážitok, zmes príjemnej melanchólie a energických rytmov. Na ich debutový album na Slnku sa môžete tešiť už teraz – vyjde v septembri. Ako lákadlo pripravili prvý singel Agape spolu s originálnym videom z dielne Gregora Valentoviča.

Info

Slnko Records

www.slnkorecords.sk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

LeebOrn vydávají EP

redakce 14.09.2021

Olomoučtí melancholici Leeb0rn, dříve působící jako Lee, vydávají nové EP Reach One’s Destination.

Lofn vydávají EP

redakce 13.09.2021

Post-Apo Romance svou atmosférou, mýtickou elektronikou proloženou post-industriálními prvky a řezavými vokály ladí do konceptu labelu Veyl Records.

Antitrendový crossover Skaraz

redakce 12.09.2021

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života.

Nová deska Acoustic Needles

redakce 10.09.2021

Kapela se pohybuje převážně v žánru moderního jazzu, často se ve skladbách objevují i prvky funkové hudby či hip hopu.

Vychází debutové album kapely Treetop

redakce 08.09.2021

Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby.

Běsnící ambient Franzie na debutu

redakce 07.09.2021

Polovinu materiálu na album kapela vytvořila ještě pod názvem Superego Kid, ale postupem času sílila potřeba, se od svého starého jména oprostit.

Nové tituly z Polí5

redakce 06.09.2021

Personální spojení je na zcela jinak žánrově zařazené Severní nástupiště nebo Zimní pneu, které nedávno vydalo také Polí5.

Ventolin vydal třetí desku

redakce 03.09.2021

Ve srovnání s jeho předchozí deskou je Dneska se vyčasilo hudebně pestřejší a tematicky komornější.

Dvojice něco něco vydává druhé album

redakce 02.09.2021

Útržky rozvíjí pro tvorbu něco něco typické prostředky – nápaditost, nadsázku a nečekané zvraty, vytrhávající posluchače z popové konejšivosti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace