Zprávy / Pozvánky

S Wovenhand zahrají Red Sparowes, inkognito coby Marriages

S Wovenhand zahrají Red Sparowes, inkognito coby Marriages

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.02.2015

Hosty brněnské koncertní premiéry Wovenhand, která se uskuteční v pondělí 20. dubna 2015 v prostorách klubu Fléda, bude trio Marriages, „bokovka“ post-metalových Red Sparowes, v čele s Emmou Ruth Rundle a novinkovou deskou Salome. Kdo dosud váhal, má pravděpodobně zcela jasno! Vstupenky za 300 Kč jsou v předprodeji přes portál www.goout.cz, nově přes SMS Ticket a od března také fyzicky v kamenných obchodech Indies a Rekomando.


Tři členy amerických Marriages, bubeníka Dave Clifforda, basáka Grega Burnse a charismatickou zpěvačku, pianistku a kytaristku Emmu Ruth Rundle, najdete také v sestavě Red Sparowes. Podobností s domovskou post-rockovou partou je vícero, například společný label Sargent House (také Russian Circles, DFHVN nebo Boris) či další hudební projekt Nocturnes, ale hudebně jsou spolky přece jen jinde. Marriages si, díky vlivům indie, psychedelie, post-punku a špetky temného, těžkého noise ambientu, razí cestu k méně vousatému publiku, a je to hlavně vokál Ruth, který obě formace posouvá na sonické kilometry daleko.

Marriages se dali dohromady v L.A. v roce 2011, šestiskladbové EP Kitsune natočili ještě jako duo Emma & Greg pod dohledem Toshi Kasaie, který diriguje také Melvins, Big Business nebo Tool. Vysloužili si tak odlišná přirovnání, jak jen seznam Cocteau Twins, Zola Jesus, Boris nebo Godspeed You! Black Emperor může být. Oficiální velký debut Salome, jemuž předchází ochutnávka v podobě singlu Skin, vyšel v lednu letošního roku, Emma Ruth Rundle mezitím stihla ještě sólovku Some Heavy Ocean v loňském roce. V případě spojení Wovenhand a Marriages nejde o žádný podřadný „support“. Je to „special guest“ - velkými tučnými písmeny.

Info

Wovenhand (usa)
Marriages (usa)
po 20. 4. 2015 20:00
Fléda, Brno

www.facebook.com/events/961934137170054
www.wovenhandband.com
www.marriagesband.com
www.fleda.cz
www.kyeo.net

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Platforma GoodGood přichází se svým pop up rádiem

redakce 06.07.2020

Nová platforma GOODGOOD se představí jako Pop Up Radio. Na střeše Národního zemědělského muzea představí více než 30 dj’s a hudebníků napříč klubovou scénou.

Holky z viy a kluci z P/\STi to v Přístavu rozproudí

redakce 06.07.2020

Holky z viah poprvé zazpívají i zahrají nové písně z připravovaného alba. K příležitosti premiéry svého nekontrolovatelného řádění si přizvaly P/\ST.

Letiště X0X0 v Radosti a Přítomnosti

redakce 06.07.2020

Karnevalu jazzu, elektronické hudby a imerzivního divadla nejen s Tryptychem, E Converso či Marií Pravdou.

Šramlfest bude. S Ivou Bittovou.

Marek Čech 03.07.2020

Organizátoři Šramlfestu se rozhodli, že i přes omezení, způsobené koronavirovou krizí, se festival uskuteční.

Irská postpunková střela Fontaines D.C. poprvé v Praze

redakce 01.07.2020

Novinka nabízí stejně syrové a ostré texty, plné deziluze mladé generace čelící osobním i globálním problémům dospělého světa jako romanticky pochroumaný debut.

Billy Barman sa vracajú na pódiá

redakce 30.06.2020

Nosiče Zlatý vek sú hotové a Billy Barman ich nakoniec pokrstia koncertom skôr, ako sami predpokladali.

Palma a Něco Něco v Underdogs'

redakce 29.06.2020

Palma boří písničkářský mýtus o kytarovém či klávesovém doprovodu a svůj hlas balí do elektropopového hávu, ovšem bez zbytečných extravagancí.

Nový termín pro Kvelertak

redakce 29.06.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru byli organizátoři nuceni zrušit termín koncertu skupiny Kvelertak a nyní zveřejňují nové datum konání.

Kasárna Karlín oslaví třetí výročí

redakce 23.06.2020

Za tři roky navštívilo areál téměř 1 000 000 návštěvníků, proběhlo přes 900 akcí a stát díky spolku spravujícímu Kasárna ušetřil až 15 milionů Kč.

Lebanon a Kurvy Češi v Underdogs'

redakce 22.06.2020

Čekáš weird noise nebo guitar-techno a dostaneš disco a naopak. Improvizace je u Lebanon jediná jistota.