Zprávy / Pozvánky

Savak a Poison Arrows pošulí v Brně

Savak a Poison Arrows pošulí v Brně

redakce | Zprávy / Pozvánky | 31.10.2017

V brněnském Kabinetu Múz vystoupí 6. listopadu úderná dvojice amerických kapel. Dvě all star sestavy Savak a The Poison Arrows se na vás pod taktovkou promotérské bandy The Shullins již těší.


Savak
All star sestava složená z veteránů kapel Obits, The Make Up, Nation of Ulysses, Holy Fuck, French Toast, Ted Leo and the Pharmacists, Edsel,... se po roce vrací na místo činu s novou, v pořadí druhou, velkou deskou. Čtveřice chlápků ve středním věku, kteří jsou strašní blázni do hudby a jejíž mládí formoval právě vznikající Dischord records. Nový přelomový kapely (ve kterých i hráli), Revoluční léto a zápal pro věc. A to vše jim vydrželo přes 30 let. Předcházející kapela Obits (Sub Pop) v Brně dokázala na živo vyrazit dech všem přítomným, jak neuvěřitelně maká i když je muzika doslova osekána na kost. Savak v tomto modelu jedou dál. Živé provedení si hraje s niancemi, kytarovými vyhrávkami a vokálovými proplítačkami mezi třemi zpěváky. A co je nejdůležitější, ve výsledku to strašně přirozeně šlape. Nová deska opět potvrdila hudební rozptyl, který popírá současný trandy sound a velmi ležérně proplouvá časovou osou, aby tu a tam vyzobala delikatesy z punku, r´n´r, garage rocku, indie rocku či 60´s hudby. Jak už se stalo nepsaným pravidlem, evropské turné si na bicí vezme na starost Alexis Fleisig (Girls Against Boys, Obits, Paramount Styles, Bellini, Tomáš Palucha,...).

The Poison Arrows
Chicagské trio složené z členů Don Caballero a Atombombpocketknife. Čekají nás rytmické eskapády napěchované chladnou vypočítavou vášní. Zvonivý zvuk kytary, pulsující rytmická sekce a basa, která si omotá svými výjezdy každého v sále. Chicago rock se zvukem definovaným v devadesátkách. Vražedná kombinace Slint, Shellac, Girls Against Boys. Letošní nahrávka, ostatně jako i předchozí desky vyšly na respektovaném vydavatelství Flight 13. The Poison Arrows dělají radost i všem milovníkům kooperací a tak jejich nahrávky se stávají médiem zachycující spolupráci s hudebníky jako Pall Jenkins (Black Heart Procession), Scott McCloud (Girls Against Boys), Brian Case (90 Days Man).


Info

Savak (us) + The Poison Arrows (us)
6. 11. 2017 20:00
Kabinet Múz, Brno
www.facebook.com/events/170679050167260
www.theshullins.blogspot.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články