Zprávy / Nové desky

Scatter Your Soul, chtějí Rouilleux

redakce | Zprávy / Nové desky | 30.06.2014

Po debutovém albu Zugzwang přichází Rouilleux s novým albem Scatter Your Soul, které vychází na chromové kazetě s download kódem na labelech KLaNGundKRaCH a Letmo productions. Oproti předchozí nahrávce jde o syrovější a přímočařejší kolekci písní, nahranou tentokrát ve tříčlenné sestavě za asistence Tomáše Procházky aka Federsela (B4, Gurun Gurun, Radio Royal a další), který se postaral také o mix a master. Zatímco album Zugzwang stálo především na vrstvách elektrické kytary, Scatter Your Soul staví na souhře dechů, syntezátoru, kytar a perkusí – proměnlivý zvuk skladeb tak sahá od noise rocku až po folk.

Rouilleux vznikl v roce 2009 jako jednočlenný projekt Luboše Rezka po rozpadu pražské kapely The Ruin of Ruins. Vydání alba Zugwang v roce 2011 následovala přeměna na kapelu, do níž se zapojili hudebníci z okolí labelu KLaNGundKRaCH a pražské experimentální scény: Jorge Boehringer (Core of the Coalman), Jan K!amm (RUiNU, No Pavarotti, Mooncup Accident), Martin Sýkora (White Wigwam) a Petr Vrba (IQ+1, 2 Horses Too Many). V současné době hraje kapela v sestavě Rezek (kytara, zpěv), Sýkora (basa, syntezátor), Vrba (perkuse, dechy).


Křest alba proběhne 1. července 2014 v Praze (Kavárna Potrvá), kde Rouilleux otevřou koncert francouzského dua Natural Snow Buildings. V září 2014 kapela odjíždí na dvoutýdenní turné po Francii s White Wigwam a Mooncup Accident, na přelomu října a listopadu pak bude k vidění na moravském mini-turné.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hrtl, nová deska, nové světy: Hotspot

redakce 20.02.2020

Hotspot je název třetí řadové desky od zkušeného elektronického hudebníka Hrtl, který má na kontě cenu Anděl z roku 2015.

Dmitrievna vydává nový singl Ferrari

redakce 13.02.2020

Track stylisticky navazuje na její předchozí tvorbu, s výraznější industriální atmosférou a ostrým feministickým podtextem.

David Pomahač vypráví příběhy o cestách ze tmy do světla

redakce 13.02.2020

Ve srovnání s Pomahačovým předchozím projektem, urban folkovým duem Kieslowski, značí novinka Do tmy je daleko posun v jeho tvorbě.

Virtuální zpěvačka Nivva vydává debutové EP

redakce 12.02.2020

Nivva je virtuální hudebnice, digitální bytost. Debutové EP Easy vydává na labelu Bad Names.

Nina Kohoutová debutuje singlem Blue Sunray

redakce 12.02.2020

Tématem její autorské hudební prvotiny je vztah se starší sestrou, která se neočakávaně osamostatnila a následně stala matkou.

Coals představují nový singl Pearls

redakce 11.02.2020

Kasia Kowalczyk a Łukasz Rozmysłowsky aka Coals chystají na březen zbrusu novou desku docusoap, kterou uvádí první singl.

Bare Escape debutují u Kabinet Records

redakce 29.01.2020

Brno i celá česká alternativní hudební scéna dostala do žil transfuzi divoké krve. Nová kapela neznamená nutně nové tváře.

Mighty Oaks představují nový singl a videoklip

redakce 27.01.2020

Indiefolkové trio usazené v Berlíně aktuálně představuje nový singl Tell Me What You’re Thinking. Zároveň ohlašují novinkové album.

7krát3 debutuje

redakce 25.01.2020

Na albu I najdete šest songů, z nichž každý je tematicky i hudebně úplně jiný a dokáže cloumat různými emocemi.

KlipyTipy: Pkrek - Dose (feat.3MMC)

redakce 20.01.2020

Slovenský producent Pkrek prichádza s ďalšou novinkou, ktorá by mala byť súčasťou jeho nového pripravovaného projektu.