Zprávy / Pozvánky

Sedmá Silent_Night v kvadrofonickém zvuku

Sedmá Silent_Night v kvadrofonickém zvuku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.09.2016

Sedmá Silent_Night, poprvé i v kvadrofonickém zvuku, se tentokrát zaměří především na rozklad a fragmentizaci v současné abstraktní hudbě. Hlavními zahraničními hosty budou britská „dekonstrukturalistka“ Sophia Loizou a dánský zvukový umělec Jacob Kirkegaard, domácí scénu zastoupí, rovněž se svou vlastní tvorbou, producenti Kadaver a Ian Mikyska.

Silent_Night #7 se uskuteční v noci z pátku 30. září na sobotu 1. října v pražském divadle Ponec s tradičním ranním zakončením v podobě společné snídaně. S ohledem na komorní atmosféru události bude počet celonočních vstupenek opět omezen pro 40 nocležníků a 30 návštěvníků úvodní koncertní části, která zahrnuje vystoupení Kadaver a Sophie Loizou. Předprodej „lůžkových vstupenek“ za 399,- bude zahájen v úterý 13. září v 10:00.


Sophia Loizou představí v české koncertní premiéře svou aktuální produkci, kterou shrnula na letošní, velmi kladně přijaté druhé sólové desce. Nahrávkou Singulacra částečně navazuje na dlouhohrající debut Chrysalis, ale dále a hlouběji ho rozvíjí. Ozvuky klubové hudby typu raného junglu nebo hardcoru dekonstruuje na sonické prvočástice a z výsledných „samplů“ vytváří ambientní scenérie se silným atmosférickým backgroundem.

Jacob Kirkegaard, dlouhá léta spjatý s legendárním labelem Touch, má za sebou bohatou hudební minulost, která čítá sólové nahrávky i kolaborační releasy napříč experimentální elektronickou scénou a také nespočet zvukových instalací a uměleckých rezidencí po celém světě. V posledních letech se jeho tvorba, silně ovlivněná i field recordings, objevila v katalogu dánských labelů Posh Isolation a Phinery Tapes, či řecké značky Holotype Editions. Na sedmé Silent_Night po osobním vyžádání pozdějšího času hraní představí v popůlnočním vystoupení svou minimalistickou vizi ambientního koncertu.


Českou scénu budou na sedmé Silent_Night zastupovat Kadaver a Ian Mikyska. David Švihel aka Kadaver (dříve aeiou) vydá na podzim své debutové EP pod novým aliasem na brněnském labelu Nona Rec zaměřeném no drone a techno. V divadle Ponec odehraje živý set založený primárně na práci s modulárním syntezátorem a jeho symbiózou s dalšími syntezátory. Ian Mikyska představí v komponované improvizaci částečnou dekompozici Bachova Preludia k Druhé loutnové suitě pod názvem „pohyb-stáze“, ve které budou kromě banja ke slyšení také terénní nahrávky z Arménie, Litvy a Německa.

Info

Silent_Night #7
30. 9. 2016 Divadlo Ponec, Praha
www.facebook.com/events/1754714624760176

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Do kin vstupuje film Hranice odvahy

redakce 16.01.2022

Děti se vydávají hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde budou všichni v bezpečí.

Goethe-Institut ukazuje sociálně kritické snímky z NDR

redakce 15.01.2022

Jedná se o legendární, s ohledem na dobu a režim progresivní a sociálně kritické snímky.

Stone Smoker letos poprvé i v zimě

redakce 14.01.2022

V Crossu vystoupí například Acid Row, Blue Chesterfield, Fialový Samet nebo Koonda Holaa Baro Chandel, kteří se po letech sejdou exkluzivně pouze pro tuto akci.

Jan Michoin s The Sound of Biblical Violence a Motherfucifer v Kaštanu

redakce 14.01.2022

Dvě knihovnice z podzemí tak hlubokého, že na povrchu slyšíš jen šumět trávu, zatímco dole pukají zlaté žíly.

Kashmir 941 s Empty Hall of Fame na Sedmičce

redakce 12.01.2022

Mocná valivá síla hard corového soukolí, promazaná metalem a hnaná mantrou. Since 1993.

A2 s Jednotou uvedou Lorenza Abattoira a Mariu Komarovou

redakce 11.01.2022

Zdánlivá primitivita a repetitivnost soundscapu přenáší posluchače do světa mentolových bzučáků, jednookých sirén, citronových pulců, zázvorových tygrů, plastových brouků...

Sérii Tvůrčích intervencí v HaDivadle

redakce 10.01.2022

Řada inscenací na repertoáru studiové scény v Alfa pasáži se dočká v následujících měsících dalších uměleckých zásahů či doprovodných programů.

C’mon C’mon vstoupí do kin

redakce 08.01.2022

Dospívající dostali prostor říct, jak si představují buducnost. Jak bude vypadat příroda? Jak se změní město? Co vám zůstane a na co zapomenete?

V Underdogs' zahrají Vlněna, Císařpancíř a Fetch!

redakce 07.01.2022

Naživo nedostižitelná exploze chytlavého looserství, co pohladí po bolavé duši.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace