Zprávy / Pozvánky

Sedmá Silent_Night v kvadrofonickém zvuku

Sedmá Silent_Night v kvadrofonickém zvuku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.09.2016

Sedmá Silent_Night, poprvé i v kvadrofonickém zvuku, se tentokrát zaměří především na rozklad a fragmentizaci v současné abstraktní hudbě. Hlavními zahraničními hosty budou britská „dekonstrukturalistka“ Sophia Loizou a dánský zvukový umělec Jacob Kirkegaard, domácí scénu zastoupí, rovněž se svou vlastní tvorbou, producenti Kadaver a Ian Mikyska.

Silent_Night #7 se uskuteční v noci z pátku 30. září na sobotu 1. října v pražském divadle Ponec s tradičním ranním zakončením v podobě společné snídaně. S ohledem na komorní atmosféru události bude počet celonočních vstupenek opět omezen pro 40 nocležníků a 30 návštěvníků úvodní koncertní části, která zahrnuje vystoupení Kadaver a Sophie Loizou. Předprodej „lůžkových vstupenek“ za 399,- bude zahájen v úterý 13. září v 10:00.


Sophia Loizou představí v české koncertní premiéře svou aktuální produkci, kterou shrnula na letošní, velmi kladně přijaté druhé sólové desce. Nahrávkou Singulacra částečně navazuje na dlouhohrající debut Chrysalis, ale dále a hlouběji ho rozvíjí. Ozvuky klubové hudby typu raného junglu nebo hardcoru dekonstruuje na sonické prvočástice a z výsledných „samplů“ vytváří ambientní scenérie se silným atmosférickým backgroundem.

Jacob Kirkegaard, dlouhá léta spjatý s legendárním labelem Touch, má za sebou bohatou hudební minulost, která čítá sólové nahrávky i kolaborační releasy napříč experimentální elektronickou scénou a také nespočet zvukových instalací a uměleckých rezidencí po celém světě. V posledních letech se jeho tvorba, silně ovlivněná i field recordings, objevila v katalogu dánských labelů Posh Isolation a Phinery Tapes, či řecké značky Holotype Editions. Na sedmé Silent_Night po osobním vyžádání pozdějšího času hraní představí v popůlnočním vystoupení svou minimalistickou vizi ambientního koncertu.


Českou scénu budou na sedmé Silent_Night zastupovat Kadaver a Ian Mikyska. David Švihel aka Kadaver (dříve aeiou) vydá na podzim své debutové EP pod novým aliasem na brněnském labelu Nona Rec zaměřeném no drone a techno. V divadle Ponec odehraje živý set založený primárně na práci s modulárním syntezátorem a jeho symbiózou s dalšími syntezátory. Ian Mikyska představí v komponované improvizaci částečnou dekompozici Bachova Preludia k Druhé loutnové suitě pod názvem „pohyb-stáze“, ve které budou kromě banja ke slyšení také terénní nahrávky z Arménie, Litvy a Německa.

Info

Silent_Night #7
30. 9. 2016 Divadlo Ponec, Praha
www.facebook.com/events/1754714624760176

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Klub Brno v Ostravě slaví dva roky

redakce 30.06.2022

Hudební prostor s neobvyklým názvem je dílem entuziastů z kulturního spolku Provoz.

Amy Shark i Bonobo v Praze

redakce 29.06.2022

Dravá indiepopová zpěvačka Amy Shark vyráží na turné a svou českou premiéru. Bonobo nás vezme do pestré divočiny alba Fragments, v Praze zahraje na podzim.

Červenec v Underdogs' a na Fluffu

redakce 27.06.2022

V sólové tvorbě sází J.Zunz na minimalistickou elektroniku, evokující stav na pomezí snu a bdělosti, a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace