Zprávy / Pozvánky

Sedmá Silent_Night v kvadrofonickém zvuku

Sedmá Silent_Night v kvadrofonickém zvuku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.09.2016

Sedmá Silent_Night, poprvé i v kvadrofonickém zvuku, se tentokrát zaměří především na rozklad a fragmentizaci v současné abstraktní hudbě. Hlavními zahraničními hosty budou britská „dekonstrukturalistka“ Sophia Loizou a dánský zvukový umělec Jacob Kirkegaard, domácí scénu zastoupí, rovněž se svou vlastní tvorbou, producenti Kadaver a Ian Mikyska.

Silent_Night #7 se uskuteční v noci z pátku 30. září na sobotu 1. října v pražském divadle Ponec s tradičním ranním zakončením v podobě společné snídaně. S ohledem na komorní atmosféru události bude počet celonočních vstupenek opět omezen pro 40 nocležníků a 30 návštěvníků úvodní koncertní části, která zahrnuje vystoupení Kadaver a Sophie Loizou. Předprodej „lůžkových vstupenek“ za 399,- bude zahájen v úterý 13. září v 10:00.


Sophia Loizou představí v české koncertní premiéře svou aktuální produkci, kterou shrnula na letošní, velmi kladně přijaté druhé sólové desce. Nahrávkou Singulacra částečně navazuje na dlouhohrající debut Chrysalis, ale dále a hlouběji ho rozvíjí. Ozvuky klubové hudby typu raného junglu nebo hardcoru dekonstruuje na sonické prvočástice a z výsledných „samplů“ vytváří ambientní scenérie se silným atmosférickým backgroundem.

Jacob Kirkegaard, dlouhá léta spjatý s legendárním labelem Touch, má za sebou bohatou hudební minulost, která čítá sólové nahrávky i kolaborační releasy napříč experimentální elektronickou scénou a také nespočet zvukových instalací a uměleckých rezidencí po celém světě. V posledních letech se jeho tvorba, silně ovlivněná i field recordings, objevila v katalogu dánských labelů Posh Isolation a Phinery Tapes, či řecké značky Holotype Editions. Na sedmé Silent_Night po osobním vyžádání pozdějšího času hraní představí v popůlnočním vystoupení svou minimalistickou vizi ambientního koncertu.


Českou scénu budou na sedmé Silent_Night zastupovat Kadaver a Ian Mikyska. David Švihel aka Kadaver (dříve aeiou) vydá na podzim své debutové EP pod novým aliasem na brněnském labelu Nona Rec zaměřeném no drone a techno. V divadle Ponec odehraje živý set založený primárně na práci s modulárním syntezátorem a jeho symbiózou s dalšími syntezátory. Ian Mikyska představí v komponované improvizaci částečnou dekompozici Bachova Preludia k Druhé loutnové suitě pod názvem „pohyb-stáze“, ve které budou kromě banja ke slyšení také terénní nahrávky z Arménie, Litvy a Německa.

Info

Silent_Night #7
30. 9. 2016 Divadlo Ponec, Praha
www.facebook.com/events/1754714624760176

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Japonské eposy, matematika a prog: Jednota uvádí projekt Poil Ueda

redakce 27.09.2021

Progově velkolepé plochy i mathová rozlámanost, syrovost lidové hudby i sofistikovanost: to je projekt PoiL Ueda, který se představí v Punctu.

Underdogs' slaví páté narozeniny

redakce 27.09.2021

Akce se uskuteční na dvou pódiích se vystřídá široké hudební spektrum tuzemských i zahraničních vystupujících.

Alune Wade zve na africké „rychlé občerstvení“

redakce 26.09.2021

Nenechejme se zmást názvem Alunova nadnárodního sexteta African Fast Food. Pokud už jméno kapely něco symbolizuje, tak rychlost, se kterou hudba dokáže posluchače nadchnout.

Jednota představí japonskou skladatelku Ichiko Aoba

redakce 24.09.2021

Výjimečný úkaz japonské scény se představí v komorním prostoru pražského Puncta v rámci série Jednota.

AlterEcho oznamuje sérii Hluk

redakce 23.09.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce domácích nezávislých labelů.

Fléda slaví dvacet let

redakce 23.09.2021

Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent Boys Noize. A nebude sám.

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace