Zprávy / Pozvánky

Sega Bodega Praze představí svou intimní hyperpopovou zpověd

Sega Bodega Praze představí svou intimní hyperpopovou zpověd

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.11.2021

Intimní hyperpopová zpověd, ale taky taneční rytmy i těžké pohlcující beaty. Experimentální irský producent a všestranný umělec Sega Bodega přijíždí v lednu do pražského klubu Underdogs’. V jeho novátorské tvorbě se mísí prvky trip hopu, experimentální elektroniky nebo UK bassu. Na londýnské scéně tak Bodega platí za tvůrce, který umí propojovat vlivy všech prostředí, ve kterých se pohybuje. Spoluzakladatel labelu Nuxxe, ve kterém působí spolu s Coucou Chloe, Oklou a vycházející hvězdou hyperpopu Shygirl, si v posledních letech kromě sólové tvorby vyzkoušel například také produkci hudby pro rapperku Brooke Candy nebo tvorbu filmových soundtracků.

Debutové album, které se jmenuje po svém tvůrci Salvador, vydal Sega Bodega v roce 2020, sedm let po začátku kariéry. Oproti předchozím singlům nebo EP selfcare překvapila jeho první deska svou introspektivní tematikou a otevřeností, které se přizpůsobila i hudební produkce – tvrdé beaty a neurotické rytmy nahradil zastřený a silně zkreslený hlas nebo zvuky klavíru. *„Na desce skvěle funguje to, že se s ní člověk může ztotožnit, ale jenom na základě požadavků Bodegy samotného: ctižádosti, osamělosti a touhou po blízkosti,“ hodnotí debut server Pitchfork. Na svou pražskou premiéru v pátek 28. ledna přiveze producent zatím nevydané album Romeo, na kterém hostuje Arca i Charlotte Gainsbourg.

Info

Sega Bodega
28. 1. 2022, 20:00
Underdogs', Praha
fb event

foto © se souhlasem Segy Bodegy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Klub Brno v Ostravě slaví dva roky

redakce 30.06.2022

Hudební prostor s neobvyklým názvem je dílem entuziastů z kulturního spolku Provoz.

Amy Shark i Bonobo v Praze

redakce 29.06.2022

Dravá indiepopová zpěvačka Amy Shark vyráží na turné a svou českou premiéru. Bonobo nás vezme do pestré divočiny alba Fragments, v Praze zahraje na podzim.

Červenec v Underdogs' a na Fluffu

redakce 27.06.2022

V sólové tvorbě sází J.Zunz na minimalistickou elektroniku, evokující stav na pomezí snu a bdělosti, a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace