Zprávy / Pozvánky

Sega Bodega Praze představí svou intimní hyperpopovou zpověd

Sega Bodega Praze představí svou intimní hyperpopovou zpověd

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.11.2021

Intimní hyperpopová zpověd, ale taky taneční rytmy i těžké pohlcující beaty. Experimentální irský producent a všestranný umělec Sega Bodega přijíždí v lednu do pražského klubu Underdogs’. V jeho novátorské tvorbě se mísí prvky trip hopu, experimentální elektroniky nebo UK bassu. Na londýnské scéně tak Bodega platí za tvůrce, který umí propojovat vlivy všech prostředí, ve kterých se pohybuje. Spoluzakladatel labelu Nuxxe, ve kterém působí spolu s Coucou Chloe, Oklou a vycházející hvězdou hyperpopu Shygirl, si v posledních letech kromě sólové tvorby vyzkoušel například také produkci hudby pro rapperku Brooke Candy nebo tvorbu filmových soundtracků.

Debutové album, které se jmenuje po svém tvůrci Salvador, vydal Sega Bodega v roce 2020, sedm let po začátku kariéry. Oproti předchozím singlům nebo EP selfcare překvapila jeho první deska svou introspektivní tematikou a otevřeností, které se přizpůsobila i hudební produkce – tvrdé beaty a neurotické rytmy nahradil zastřený a silně zkreslený hlas nebo zvuky klavíru. *„Na desce skvěle funguje to, že se s ní člověk může ztotožnit, ale jenom na základě požadavků Bodegy samotného: ctižádosti, osamělosti a touhou po blízkosti,“ hodnotí debut server Pitchfork. Na svou pražskou premiéru v pátek 28. ledna přiveze producent zatím nevydané album Romeo, na kterém hostuje Arca i Charlotte Gainsbourg.

Info

Sega Bodega
28. 1. 2022, 20:00
Underdogs', Praha
fb event

foto © se souhlasem Segy Bodegy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce 19.01.2022

Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší.

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Do kin vstupuje film Hranice odvahy

redakce 16.01.2022

Děti se vydávají hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde budou všichni v bezpečí.

Goethe-Institut ukazuje sociálně kritické snímky z NDR

redakce 15.01.2022

Jedná se o legendární, s ohledem na dobu a režim progresivní a sociálně kritické snímky.

Stone Smoker letos poprvé i v zimě

redakce 14.01.2022

V Crossu vystoupí například Acid Row, Blue Chesterfield, Fialový Samet nebo Koonda Holaa Baro Chandel, kteří se po letech sejdou exkluzivně pouze pro tuto akci.

Jan Michoin s The Sound of Biblical Violence a Motherfucifer v Kaštanu

redakce 14.01.2022

Dvě knihovnice z podzemí tak hlubokého, že na povrchu slyšíš jen šumět trávu, zatímco dole pukají zlaté žíly.

Kashmir 941 s Empty Hall of Fame na Sedmičce

redakce 12.01.2022

Mocná valivá síla hard corového soukolí, promazaná metalem a hnaná mantrou. Since 1993.

A2 s Jednotou uvedou Lorenza Abattoira a Mariu Komarovou

redakce 11.01.2022

Zdánlivá primitivita a repetitivnost soundscapu přenáší posluchače do světa mentolových bzučáků, jednookých sirén, citronových pulců, zázvorových tygrů, plastových brouků...

Sérii Tvůrčích intervencí v HaDivadle

redakce 10.01.2022

Řada inscenací na repertoáru studiové scény v Alfa pasáži se dočká v následujících měsících dalších uměleckých zásahů či doprovodných programů.

C’mon C’mon vstoupí do kin

redakce 08.01.2022

Dospívající dostali prostor říct, jak si představují buducnost. Jak bude vypadat příroda? Jak se změní město? Co vám zůstane a na co zapomenete?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace