Zprávy / Pozvánky

Šelest představí reggaeton i gqom

Šelest představí reggaeton i gqom

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.01.2023

Jak zní klubová hudba roku 2023? Je v ní něco z reggaetonu, baile funku, industriálu nebo snad něčeho úplně jiného? Čtvrtá noc ze série Šelest se vrací v komornějším, ale o to intenzivnějším provedení už 4. února do klubu Bike_Jesus. Authentically Plastic aka Nilský démon představí svůj live set, po jeho boku se objeví i člen kolektivu Jokkoo Mookie nebo spolupracovník Arcy, vystupující jako Safety Trance. Nebudou chybět ani čeští a slovenští DJové ktva a Vlzques. Čekejte nový globální zvuk, neotřelé experimenty a vystoupení, která neznají hranice.

Authentically Plastic (přezdívaní ugandskou vládou jako Nilský démon) jsou nadějnými umělci labelu Hakuna Kulala. Ugandští producenti, drag queen a spoluzakladatelé queer kolektivu Anti-Mass vytváří zvuk, který spojuje vlivy východoafrické taneční hudby nebo gqom, ve svém live setu jsou ale připraveni být i trochu surrealističtí nebo političtí. Jejich druhá live show představí loňský uznávaný debut Raw Space. Další z vystupujících, Mookie bude první možnost spatřit člena afrofuturistického a progresivního kolektivu Jokkoo českému publiku. V jeho chaotickém rytmickém vesmíru jeho setu se může objevit punk, afro-karibské inspirace i tvrdé beaty. Třetí zahraniční host – Safety Trance – je Venezuelský producent a DJ usazený v Barceloně. Pochází z rave a break-core scény, kde vystupoval jako Cardopusher. Jeho současný zvuk tíhne k acidu, technu nebo industriálu, ale i k reggaetonu. Na singlu El Alma Que Te Trajo (vydaném vloni) se podílela Arca a sám spolupracoval i s umělci jako jsou Iceboy Violet, Brodinski nebo Yung Beef.

Na čtvrtém Šelestu se objeví i zástupci lokální scény – Ktva a Vlzques. Ktva (Kristýna Coufalová) vystudovala módní návrhářství, spojuje underground a mainstream, aby vytvořila dokonalou atmosféru pro prostor, kde zrovna hraje. Vlzques je přezdívka šéfredaktora Swine Daily Krištofa Butkeho. Pro Šelest vytvoří výběr latino rytmů a heavy beatů, speciální závěrečný set pro speciální noc.

Info

Šelest #4: Authentically Plastic (ug) + Mookie (es) + Safety Trance (es) + KTVA Vlzques
Bike_Jesus, ostrov Štvanice, Praha
4. února 2022, 23:00
fb event

foto © De Lovie Kwagala

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Dry Cleaning dorazí do Prahy s novou deskou

redakce 20.03.2023

Britští Dry Cleaning přivezou do Prahy svou nálož hypnotického postpunkového storytellingu, a to rovnou ve formě nového alba a dokonce i nového EP.

Dubnový Rachot

redakce 20.03.2023

Rachot přiveze pouštní blues, kytarové legendy, jazz i krautrock.

Bukahara v Café V lese

redakce 19.03.2023

Kapelu sice můžeme zaškatulkovat do folk-popu, severoafrických vlivů a písničkářství, ale kdo jejich strhující energii nezažije na vlastní kůži, ten nepochopí.

Jaro v Jazz Docku, Jazz čtyř kontinentů

redakce 19.03.2023

Více než deset zahraničních kapel přivítá pražský Jazz Dock v rámci jarní části svého festivalu.

Lauren Ruth Ward ve Futurum Music Baru

redakce 18.03.2023

Hudební kritika o ní mluví jako o spojení Janis Joplin, Florence Welch a Courtney Barnett.

The Soft Moon zahrá na Veľkonočnú nedeľu

redakce 17.03.2023

Po takmer štyroch rokoch sa do Bratislavy vráti americká neo-postpunková kapela The Soft Moon.

crave se v dubnu vrací se spring edition

redakce 15.03.2023

Memphis LK je dvacetiletá zpěvačka, producentka a DJka, která uhranula tiktok kombinací popových melodií a raveu inspirovaného detroitským technem, chicagským housem a UK garage.

Kabinet múz se ponoří do temného rapu a kytar

redakce 14.03.2023

Brněnský Kabinet na konci března potemní ve jménu rapu a bude se i křtít!

Festival Mladá kamera Uničov ve znamení čísla 49

redakce 13.03.2023

Tradiční festival krátkých filmů autorů do 30 let. Cinefilové se v Uničově sejdou tento víkend.

Louis Tomlinson ve filmu

redakce 11.03.2023

All of Those Voices přináší osvěžující, syrový a skutečný pohled na hudební cestu Louise Tomlinsona.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace