Zprávy / Pozvánky

Sérii WOWs otevře Lilly Among Clouds

Sérii WOWs otevře Lilly Among Clouds

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.08.2018

Naplní vás melancholií, ale prostor pro smutek zde není. Lilly Among Clouds zní jako touha po domově a objetí. Její hudba vám to objetí v podobě intimních melodií na citlivé popové bázi poskytne ráda. I když svoji kariéru nastartovala teprve před třemi lety, stihla toho tato osmadvacetiletá Němka poměrně dost. V roce 2015 vydala ceněné eponymní EP, ke kterému o dva roky přibylo album Aerial Perspective. K tomu všemu stíhá studium politologie a koncertovat nejen po Evropě.

Má za sebou například představení na texaském SXSW Festivalu. V pražském prostoru NoD se představí v říjnu a otevře tak novou sezonu série koncertů WOWs, věnovanou nadějným hudebnicím napříč žánry. "Raději zpívám na pódiu než v soukromí. Těžko se to vysvětluje, ale mám při tom pocit, že je mi dovoleno vystoupit," tak Clouds popisuje své dojmy z koncertů. Pocitově ji můžete přirovnat třeba k Florence and the Machine nebo Tori Amos.


Když si sedne za klavír, většinou skládá majestátní popové harmonie s trochou dramatu. Tklivý hlas doplňují živé beaty, podmanivé tóny a atmosferické kytary. I díky spolupráci s producentem Udo Rinklinem, který měl nedávno další album na první příčce německé hitparády, je jasné, že z Lilly Among Clouds nebude jen další zpívající skladatelka za klavírem. Po jejím nedávném vystoupení na Colours of Ostrava, které sklidilo velký úspěch, se o tom se přesvědčíme již 10. října v prostoru NoD.

Info

Lilly Among Clouds (de)
10. 10. 2018 19:30
NoD/Roxy, Praha
fb událost

Foto © Paul Weber

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články