Zprávy / Pozvánky

Šest kapel a přibližně stejný počet promotérů

Šest kapel a přibližně stejný počet promotérů

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.10.2013

Spojit síly znamená stát se mocným. Brněnské spolky Keftes Party a AVA Kolektiv se dali dohromady a připravili hudební dym jak cyp. Šest kapel a přibližně stejný počet promotérů. Kdo si pamatuje na akce MamaMrdaKeftes a Keftes Party Fest ví, že nedojít by se mohlo stát chybou.

Psychofagist je kapela, se kterou AVA kolektiv odstartoval svůj první koncert. Členové Psychofagist jsou v Brně rádi, hlavně Stefano Ferrian je zde pečený vařený se svými freejazzovými projekty jako Nutimbre, Rara Avis atd. Psychofagist hrají těžko zařaditelnou něco, co pro zjednodušení nazveme jako jazz-grind. Nepředvídatelná hudba stojí na rozsekaném rytmu, agresivních vokálech a najazzlou basou a neurotickou kytarou. Zní to jako recept na typickou mathcorovou kapelu, jenže Psychofagist to hrotí přes žánrové šablony do neprozkoumané divočiny. Originální sound Psychofagist korunovali na svém druhém albu Il Secondo Tragico, kde je doplnil hysterický baryton saxofon krajana Lucy T. Maie (Zu, Mombu, Black Engine atd.). Od té doby však uplynuly čtyři roky, pánové nabrali inspiraci (nejen) na konzervatoři a přišli s novým albem, který posouvá jejich sound dál. Songs of Faint And Distortion je skrytý klenot, který je moc experimentální pro metalisty a moc agresivní pro většinu lidí, co chtějí objevovat novou hudbu. Zdánlivě chaotický disonantní námrd má sílu probudit v lidech berserka.

Balkánští Nikki Louder se po více než dvou letech vrací do Brna. Jejich melodický noise rock jsme měli možnost poprvé slyšet na legendárním koncertě ve sklepních prostorách Skleněné louky a naposled před více než dvěma lety právě v Boru. Ukvičená kytara, zbustrovaná basa a dunivé bicí. Nad tím vším se nese melodický vokál s anglickými texty. Chlopi mají na svém kontě tři plnohodnotné desky. K té poslední Golden Men (2013) jedou i současné evropské turné. Pozornost na sebe tihle Slovinci upoutali už v roce 2009, kdy vydali své první album Alain, I´m Sorry, díky kterému si vydobyli uznání od Londýna po Skopje.

Dalila Kayros je živel, který rovněž nelze svázat do žánrové škatulky. Smíchejte Mikea Pattona v ženském podání a Diamandu Galás, tedy naprosto šílený vokál, a přidejte k tomu loopující krabičky a noise, elektroniku a industrial. Co ta ženská je schopná vydávat za zvuky, skřeky a vzdechy je nepopsatelné - o to více se těšíme na odhalení tohoto fascinujícího tajemství naživo. Pokud jste si mysleli, že už vás v hudbě nic nepřekvapí, tak se přijďte přesvědčit o opaku. New Wave Syria jedou turné s Nikki Louder. Jeden jejich krajan mi nedávno říkal, že tahle kapela byla ve Slovinsku hned po svém vzniku brána za velmi zajímavé uskupení a tenhle hype kolem nich trvá. Drsná elektronika pro silné povahy mixnutá popem. Balkánští Crystal Castles? Ani náhodou, tohle je víc syrové a tak nějak nahlodané. Schizofrenní vokál a zabijácké klávesy. Ostrý beat v pozadí je v tomhle případě nutnost.

Co nového ještě napsat o ostravské kapele Sheeva Yoga? Vlastně toho není málo. Fido byl odejit, přišel nový kytarista a zpěvák, před pár týdny vydali split se Say Why? a hrají ve skvělé formě. Matika, fastcore, power violence, rum a strhující patnáctiminutový koncert. Když jim koupíte dost panáků, tak vám možná vysvětlí i legendární „ostravský bodyshot“. Kurac jsou dva a možná budou tři. Kdoví. Kapela dvou nezaměstnaných nul, kteří z nudy začali hrát metal. Jsou úplně na dně, ale nebojí se přiznat, že jim jejich matky musí pořád kupovat ošacení. Heavy riffy vzniklé ze slezské marnosti nad lidskou existencí v globálu. Toro a Křenek, dobytci se slzou v oku.

Info

AVA & KEFTES present:
Psychofagist (it) + Dalila Kayros (it) + Nikki Louder (slo) + New Wave Syria (slo) + Sheeva Yoga + Kurac (sil)
17. 10. 2013 19:00
Boro, Brno
Vstup: 150,-

http://facebook.com/avantyry

https://www.facebook.com/keftes.party

http://www.boro-klub.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Stormzy v Praze, jde do většího

redakce 06.12.2019

Stormzy se stal vůbec prvním britským rapperem, který headlinoval hlavní stage legendárního festivalu Glastonbury.

Veľryba 52 Hertz Whale sa vynorila a zhlboka nadýchla

redakce 06.12.2019

Priamočiara pieseň sa nesie vo vodách postpunku a figurujú v nej nástroje, ktoré kapela dosiaľ na nahrávkach nevyužívala.

Bára Zmeková chystá vánoční koncert a vydává vinyl

redakce 06.12.2019

Písničkářka Bára Zmeková, autorka letošního, kritiky a veřejností výborně přijatého alba Lunaves, si na závěr roku připravila speciální koncert.

Australská rockerka Tash Sultana poprvé v Praze

redakce 05.12.2019

Tash Sultana s hudbou začala ve třech letech, kdy se zamilovala do své první kytary, pak díky koncertování procestovala celý svět.

Cult of Luna vezou novou desku

redakce 04.12.2019

Nekorunovaní lídři post-metalu se skoro po šesti letech vrací do Prahy a vezou novou desku.

AlterEcho zahajuje sérii poslechově-diskusních večerů

redakce 04.12.2019

AlterEcho uvede sérii večírků zaměřených na progresivní a experimentální směry z rukou umělců, jejichž hudbu vydávají naše domácí nezávislé labely.

Divoká dvojice Ho99o9 se vrací

redakce 04.12.2019

Experimentální pojetí hip hopu, texty o drogách, sexu i nekrofilii nejsou zrovna pro slabší povahy, stejně jako jejich koncerty.

Fotbal s deskou pod mostem

redakce 03.12.2019

Kdo si nenechá tuhle motorickou dreampopovou dobrůtku utéct, má zaděláno na příjemný večer.

Doma Dobre a Pohoda

redakce 03.12.2019

Pohoda newsletter? Wolf Alice, Yves Tumor, Bazzookas aj bratislavský rokenrol v podaní a temperament a podtatranská živelnosť.

Norský saxofonista Jan Garbarek v Praze

redakce 02.12.2019

Ve Foru Karlín zahraje mistr lyrické hry spolu s Jan Garbarek Group, sestavou prověřenou dlouhými lety intuitivní souhry.