Zprávy / Festivalové

Šesté Valašské zkušebny

Šesté Valašské zkušebny

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.09.2022

V Rožnově pod Radhoštěm probíhá každoročně festival Valašské zkušebny, letos to bude pošesté v pátek 9. září 2022.

Krásné nové stroje byly založeny v Kutné Hoře v roce 1982 a první oficiální koncert se konal v Kojicích 1. března 1983. V 80. letech patřili k alternativní špičce české rockové scény. Vydali nezávislou audiokazetu Four top s Garáží, Laurou a jejími tygry a Dybbukem v roce 1987, u Pantonu EP KNS v roce 1988, a jejich diskografie končí rokem 2011 albem Nechtěné doteky vydané u Indies Happy Trails. Krásné nové stroje na české rockové scéně prezentují již 29 koncertních sezón. Je to názor konzistentní a ve své hudební podobě výsostně originální. KNS se stali inspirátory pro mnoho dalších souborů a jejich styl je stále nezaměnitelný.

Přijede i jedna coverová kapela a to ne ledajaká. Členové kapely Ananas Beat jsou rockem a taky roky protřelí hudebníci a slíbili, že s sebou vezmou zpěváka ze svého LedZepp revivalu Viktora Frieda a dají s ním pár spešl skladeb. Včera bylo pozdě, čili kuřata, která hrají přímo z kurníku. Nebo taky jinak: valašský punk říznutý písečnými dunami. Chorobopop vydali své druhé album Odrazit od dna. I na nové nahrávce kapela v jedenácti písních rozvíjí poetiku naznačenou svým názvem: textově chorobopis, hudebně pop. Pravda, ne vždycky. Hlasy chroptí i zvoní, kytary zvoní i řežou, basové linky vládnou. Sem tam synťák. Konfuse se skládá z pěti nadšených, občasně prokrstinujících studentů, které hudba vážně baví. Za vznik vděčí ZUŠ B-Art z ValMezu, kde se potkali. Samotný název kapely je popisuje nejlépe, seskupení mladých lidí ze Zubří, Rožnova, Zašové a Valmezu se svým vlastním vnímáním reality.

Rockově metaloví Undertwow zahráli sice loni, ale mají novou sestavu a repertoár, tak proč jim nedat znovu šanci, mládí má mít zelenou. Každý koncert 4Dogs je zážitek, na nějž nezapomenete, ať už díky podmanivému hlasu frontmana Zdraveeho, šarmu houslistky Terky, osobnosti sólového kytaristy Pupíka, entuziasmu houslisty Pecy, Peťovy basové linky nebo Kubeníkovu nadšení. A jako takové malé překvapení zahraje znovuobnovený Vagaband.

Info

Valašské zkušebny
9. 9. 2022 17:00
Vrátnice, Rožnov pod Radhoštěm
Fb událost

foto © se svolením Valašských zkušeben

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace