Zprávy / Pozvánky

Seznamte se s Maellou

Seznamte se s Maellou

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.06.2016

Maella je dvacetiletá písničkářka s uhrančivým hlasem jež se ve své tvorbě se inspiruje surrealistickými filmovými motivy a lidskými dramaty. Jejich propojením s vlastními prožitky dává vzniknout živým, osobitým písním na pomezí alternativního popu a rythm and blues. Nyní představuje své první EP, které vychází na tuzemském labelu Tranzistor.

„Jsem inspirována neviditelnou tajemností v životech, jaká je zachycená třeba v seriálu Twin Peaks. Stejně tak se v mé muzice projevuje láska ke knihám jako Spalovač mrtvol Ladislava Fukse, Žert a Směšné lásky od Milana Kundery, Lolita Vladimira Nabokova…“, prozradila sama autorka.

Pražská rodačka vystudovala English College in Prague. Hudbě se věnuje již od čtyř let, kdy začala zpívat v mezinárodním sboru International Choir of Prague. Koncertní zkušenosti má z open mic akcí v různých klubech Evropy (Berlín, Paříž, Londýn). Ve třinácti letech založila svou první kapelu, kde hrála na basovou kytaru. V roce 2015 získala cenu Tais Awards 2015 – Best Songwriter of the year. Kromě první autorské nahrávky Maella zveřejnila také videoklip ke svému prvnímu singlu Sometimes, který je součástí EP.


Poprvé jsem slyšel o Maelle asi před rokem od mých muzikantských kamarádů a všichni říkali, že má skvělý hlas. Až nedávno jsem měl tu čest slyšet její první nahrávku. Má skvělou kapelu a ano, její hlas je opravdu jedinečný ", říká o zpěvačce úspěšný britský písničkář James Harries.

Debutové EP Maelly s názvem It is Coming vzniklo ve studiu Svengali zkušeného hudebníka a zvukového mistra Aleše Charváta. Základní spoluhráčské duo tvoří Maelle kytarista Dalibor Hrubeš, který se na písních podílí i autorsky, a basista Martin Drahoňovský. Na nahrávce se podílejí i špičky naší muzikantské scény, jako jsou kytarista Josef Štěpánek, pianista Michael Nejtek, hráč na hammondky Jan Kořínek a bubeníci Daniel Šoltis či Jan Chalupa. Smyčcový kvartet Gabriely Vermelho pak aranžoval Martin Brunner. „Bylo to pro mě neuvěřitelné dobrodružství a zároveň velká lekce do života. Prestože mám jasnou vizi o výsledném zvuku svých písní, dala jsem volnou ruku svým skvělým spolupracovníkům, což se na výsledku znatelně projevilo,” dodává o vzniku nahrávky autorka.

Info

Maella - křest alba
12.6.2016, Malostranská beseda, Praha
www.facebook.com/maellaofficial
www.facebook.com/events/1157141604310069

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Unikátní site specific akce #5 Prostor

redakce 13.09.2021

Zažijte netradičních #5 Prostor Pražské tržnice během koncertů Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, Floexe s Never Sol a Vážného zájmu.

Slut slaví třicátiny beneficí

redakce 10.09.2021

Jde se do studia a je nad slunce jasnější, že v případě Slut nejde o nějaký hloupě nostalgický reunion.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace