Zprávy / Festivalové

Shed a doprovodný program Signalu

Shed a doprovodný program Signalu

redakce | Zprávy / Festivalové | 12.10.2015

SIGNAL festival, který do Prahy již třetím rokem přiváží to nejlepší ze světelného umění, v letošním roce rozšířil své aktivity hned o několik programových novinek. Kromě vzdělávací platformy TRANSMIT a odborné konference SIFF proběhnou také dva hudební večery spojené s vizuálním uměním. Pozvání přijal například německý producent René Pawlowitz alias Shed, který patří k ikonickým postavám techna. Doprovodný program SIGNAL Music Site proběhne 16. a 17. října v klubu Neone.

V pátek 16. října se na pódiu mezi světelnými paprsky objeví hvězda současného techna – René Pawlowitz, známý pod uměleckým jménem Shed. Tento německý producent a DJ se ve své hudební tvorbě vždy snaží jít inovativní cestou, ale stále zůstává věrný náročné kompozici. Velké oblibě došly především jeho desky Shedding the Past a The Traveller, které nahrál ještě ve spolupráci s labelem Ostgut Ton. Neodmyslitelně spjatý je také s kultovními berlínskými značkami Hard Wax a 50Weapons. U druhé z nich vydal v roce 2012 další album s názvem The Killer. Kromě několika singlů a soundtracků (například pro expresionistický filmový snímek Nosferatu v Berghainu) si Shed získal renomé svými experimentálními klubovými koncerty.


Třetí říjnový pátek se v Neone představí i několik dalších světoznámých DJ's jako například Felix!, Sinnan, Selektive Mutism a Trevor Linde. Koncerty doplní vizuálním uměním Petr Pufler alias Světlonoš. Pufler se na letošním SIGNAL festivalu představí také se svou světelnou instalací, na které pracoval s renomovaným českým sochařem Čestmírem Suškou.

Druhý hudební večer v rámci doprovodného programu SIGNAL festivalu proběhne v sobotu 17. října. V klubu Neone vystoupí český DJ ABU, působící v hudebním duu Machine Funck. Toto uskupení se zúčastnilo několika prestižních audiovizuálních festivalů a proslavili se také on-line remixováním rozhlasového vysílání a později svým pořadem BassTrap na Radiu 1. Dalšími účinkujícími sobotního večera budou Click Joe, HRTL, Mooris, Mike.H či DRU. Celý koncert bude doprovázen vizuální instalací domácí skupiny Lunchmeat s názvem Sight Effect, která je založená na kombinaci netradičních projekčních materiálů, jako jsou polopropustné síťoviny a tyly. Na první pohled neviditelné projekční plochy umožní maximální obrazovou gradaci a vytvářejí překvapivý holografický efekt. Promítané vizuály pak budí dojem, že se rodí z prázdného prostoru a oslní tak všechny přítomné návštěvníky a posluchače.

Info

SIGNAL Music Site - dorpvodný program
Shed (de)
16. 10. 2015 22:00
Neone, Praha
Vstupné: 250,-

DJ ABU
Click Joe, HRTL, Mooris, Mike.H, DRU
17. 10. 2015 22:00
Neone, Praha
Vstupné: 100,-

www.facebook.com/SignalFestival
www.signalfestival.com
www.facebook.com/LunchmeatNeone
www.lunchmeat.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Colours of Ostrava 2022 potvrzují další kapely z celého světa

redakce 15.09.2021

Festival přidává například radikální newyorskou raperku Princess Nokia, geniální japonskou jazzovou pianistku Hiromi nebo malijskou zpěvačku Fatoumata Diawara.

Jazz Goes to Town proběhne v půlce října

redakce 15.09.2021

Tři světově proslulí improvizátoři, velký orchestr, dvě premiéry napsané přímo pro festival a jeden z nejslavnějších evropských skladatelů soudobé hudby.

Co nabídne letošní festival Film a architektura?

redakce 14.09.2021

Desátý ročník svým programem zcela naplňuje letošní téma “Spojení”, poukazující na nezastupitelnou roli architektury.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace