Zprávy / Festivalové

Shellac, Daniel Johnston a lesní čerň na OFFu

Shellac, Daniel Johnston a lesní čerň na OFFu

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.02.2017

Pokud by prý organizátoři polského OFF Festivalu měli sestavovat žebříček interpretů, které bych chtěli do line-upu bez váhání potvrdit, rockoví veteráni Shellac by pokaždé obsadili pódiové příčky. Trio, v jehož čele stojí charismatický hudebník a producent Steve Albini totiž dokonale naplňuje festivalovou myšlenku: hrají vlastní muziku, s vlastní hlavou a je jim ukradené, co si o tom myslí kdokoliv ostatní. Poslední deska Dude Incredible vyšla v roce 2014, živě zazní v Katovicích.


Bristolské trio BEAK> tvoří Geoff Barrow (páteř Portishead), Billy Fuller (spolupracoval s legendárním Robertem Plantem) a Will Young. Osobité spojení krautrocku, psychedelie, minimalismu, kořenů tradiční elektroniky a britské undergroundové dance music letos osvěží OFF. Oproti nim historie Silver Apples sahá až do roku 1967. Zástupci rockových experimentů a avantgardy se po osmnácti letech vrátili s novou deskou Clinging to a Dream (vyšlo v září 2016). Simeon Coxe prokáže, že se zvé elektronické laboratoře stále umí vytáhnout překvapivé trumfy.


Kdysi Kurt Cobain pózoval fotografům v tričku, na kterém měl jeho fotku. Daniel Johnston patří bezesporu mezi naprosté legendy světové nezávislé hudební scény. Nádherný portrét tohoto umělce přinesl dokument The Devil and Daniel Johnston, který jej ukazuje jako umělce, výraznou osobnost lo-fi scény, která vydala celou řadu zásadních alb doplněnou o nezaměnitelné ilustrace. Vyjma Cobaina se k jeho odkazu hlásili nebo hlásí umělci jako Tom Waits, Sonic Youth, Yo La Tengo nebo Mark Linkous. Posledním potvrzeným jménem jsou black metaloví atmosferici Wolves in the Throne Room. Lesní čerň se fanouškům naposledy připomněla v roce 2014, kdy vydali rozporuplně přijatou desku Celestite.

Info

OFF Festival 2017
4. - 6. 8. 2017
Katowice, Polsko

www.facebook.com/offfestival
www.off-festival.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Still Corners přivezou na Metronome Prague zasněný pop

redakce 05.12.2019

Po nedávno oznámených Underworld jsou Still Corners dalším zajímavým jménem nadcházejícího ročníku, rozšiřujícím stylový záběr celé akce.

Performance Forbidden v Klášteře Sv. Anežky

redakce 04.12.2019

Cílem projektu není apriori šokovat, nýbrž experimentovat s konceptem slova "zákaz" a podívat se na něj z více úhlů.

Underworld headlinerem festivalu Nowa Muzyka

redakce 03.12.2019

Headlinerem patnáctého pokračování katovického festivalu Tauron Nowa Muzyka bude kultovní britské taneční duo Underworld.

PAF Olomouc začíná už za pár dní

redakce 02.12.2019

Audiovizuální performance v husitském kostele, klubová noc v bunkru, představení pro jednoho diváka a desítky dalších projektů.

Prague Summer Festival neskrývá ambice

redakce 02.12.2019

Prvními ohlášenými jmény nového festivalu jsou britská metalcorová formace Bring Me the Horizon a rockeři Foreigner.

Squarepusher a další na CTM 2020

redakce 27.11.2019

Letošní ročník progresivního berlínského fetivalu CTM nabídne jména jako Squarepusher, Dan Deacon nebo Andrea Belfi.

Struny podzimu přinesly výjimečné hudební zážitky

redakce 21.11.2019

Struny podzimu přinesly výjimečné hudební zážitky od unikátního Recitálu Jiřího Suchého přes klasiku, soudobou hudbu a jazz až po hip-hopovou party.

Na Metronome Prague 2020 přijedou s novou deskou Underworld

redakce 20.11.2019

„Bude to neopakovatelná a největší show, jakou jsme kdy předvedli,“ říká skupina.

Brutal Assault má už přes 40 interpretů

redakce 20.11.2019

Třetí vlnou potvrzených interpretů se Brutal Assault dostává na metu 40 kapel v line-upu. Cattle Decapitation, Katatonia...

Festival Hear Me! se vrací do Pardubic

redakce 19.11.2019

Hear Me! je putovním festivalem, jehož cílem je uvádět nejrůznější podoby improvizační a experimentální hudební scény.