Zprávy / Festivalové

Shotgun Festival letos slaví dvacet let

Shotgun Festival letos slaví dvacet let

redakce | Zprávy / Festivalové | 16.08.2021

Letošní ročník Shotgun Festivalu se nese v duchu narozeninové oslavy. Dort, fáborky a spousta přátel s rodinou. Opět útulnější prostředí a lineup poskládaný z nostalgicky známých tváří a progresivními nováčky na scéně.

Tahák letošního ročníku je producentka Poylgonia pocházející z Mnichova. Zakladatelka labelu IO, jejiž hudební identita je zabalena do žánrů hypnotického techna, downtempa a ambientu. Své selektorské umění přijede ukázat i Lux z německého Liepzigu. Další perlou lineupu je již skoro domácí Philipp Otterbach z berlínského labelu Rio, který dorazí podpořit naše společně s rezidentem Raphaelem Kosmosem, zakladatele čerstvě vzniklého labelu Späti Records. Dalším rezidentem je pražský producent, ale také DJ a performer Elektrabel, který vystoupí se svým live projektem.

Za domácí headlinery se představí Alfred Czital z více než ceněného labelu Harmony Rec. který založil společně s YANem. Alfred se i nechá slyšet, že aktuálně pracuje na svém debutovém albu, které by mělo spatřit světlo světa co nevidět. Že by letos na Shotgunu představil svůj projekt vůbec poprvé? Pokud očekáváte pořádnou show, Tom Holič se o to určitě postará. Jak jméno napovídá, Tom je opravdu holič (barber). Pod rouškou noci ovšem vymění holící strojek za sequencer, nůžky za dětskou trumpetku a rozjíždí live set plný emocí a prapodivných zvuků za doprovodu různých hudebních nástrojů a syntezátorů. A ano, po zbytek víkendu se i od Toma můžete nechat ostříhat. A pokud se chcete jenom tak pohupovat a nechat se unášet barevnými tóny a něžnými rytmy, St. Jakob společně s producenti ze stáje Moving Pictures -  Roman Rai a Equi jsou ta správná volba. Po pauze si i na festivalu zahraje jeho zakladel Mooris, spolu se svým parťákem Moreti. Hlavní lineup uzavře po vzoru loňského ročníku Dj a producent Kletis, jehož produkci můžete slyšet na zahraničních labelech jako Diffuse Reality, Accent Records, nebo Blue Night Jungle.

Pokud vám ale hlavní lineup nestačí, na denní stagi se přes sobotní odpoledne chystá opět oživit areál pro přeživší i nově příchozí. Postará se o vás liberecká vycházející hvězda Olga Zhaldak s velmi vytříbeným hudebním vkusem. Táborský rodák a zakladatel festivalu Transforma Picapica. Dnes již DJské legendy Vik s Edou a Stanzim z Radio1. Zakončené live setem při západu slunce od Davida Herziga /aka Lotus Wash. K tomu všemu jedno velké překvapení, které odtajní organizátoři v průběhu srpna. Kdo je nedočkavý, bude si moct pořídit tašku nebo triko na warm up akci 21. srpna na pražském Stalinu. Nebo se přijet podívat do sousedského Cottbusu v Německu. Kdy 28. srpna představí festival v klubu Bunter Bahnhof a pokusí se společně s rezidenty Mooris/Raphael Kosmos/Kletis tamním nastínit atmosféru a kouzlo Shotgun Festivalu.

Info

Shotgun Festival
10.–12. 9. 2021
Areál Kristýna, Hrádek nad Nisou
fb událost

foto © se svolením Shotgun Festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nouvelle Prague zve nejen na diskuze

redakce 21.10.2021

Diskutovat se bude třeba o tom, jak vzniká rapová identita, jaká jsou její pravidla nebo, kdy je na čase identitu změnit.

Jazz On5 s velkými jmény amerického jazzu

redakce 20.10.2021

Největším tahákem festivalu bude bezesporu dvojnásobný držitel ceny Grammy Kurt Elling, proslulý jedinečnou interpretační kombinací robustního swingu a poetického sdělení.

Budapešťský BUSH festival je zpátky

redakce 18.10.2021

Po roční pauze se vrací budapešťský showcase festival BUSH. Zaplní kluby po celé Budapešti vystoupeními těch nejzajímavějších umělců z východní Evropy.

Blues Alive oslaví osmdesátiny Boba Dylana

redakce 18.10.2021

Přijede Dylanův bývalý bubeník Winston Watson, proběhne tematická výstava, kolokvium i přednášky.

Oslava pětadvacti let Ji.hlavy

redakce 17.10.2021

Diváci pětadvacáté dokumentární Ji.hlavy se mohou těšit na tři stovky filmů. Na to nejnovější z českého i světového dokumentu.

ProtimluvFest zve na literáty ze sedmi zemí Evropy

redakce 15.10.2021

Jedním z pořadů bude konfrontace slova s netradičním výrazovým tancem za zvuků perkusí, na kterém vystoupí básník Jaromír Typlt. Ale bude toho mnohem, mnohem víc.

Groove Brno startuje

redakce 14.10.2021

Festival nabírá letos na intenzitě a proto během necelého jednoho měsíce v Sono centru a Metru vystoupí interpreti z 9 zemí světa.

Mezinárodní festival jazzového piana nabídne recitály hráčů z celého světa

redakce 14.10.2021

Objevná cesta po jazzových klaviaturách pokračuje. Již 26. ročník pražského festivalu bude po sedm večerů hostit klavírní hvězdy.

Nouvelle Prague 2021 se blíží

redakce 13.10.2021

Jaká témata vás letos na konferenci Nouvelle Prague čekají?

Festival krátkých filmů Brno16 je za dveřmi

redakce 12.10.2021

Mezinárodní filmový festival krátkého filmu Brno16 patří k nejstarším filmovým festivalům u nás.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace