Zprávy / Festivalové

Shotgun Festival představuje letošní line-up

Shotgun Festival představuje letošní line-up

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.05.2016

Druhý zářijový víkend to bude už potřinácté, kdy se na české straně tzv. Trojzemí odehraje festival Shotgun. Třináct let se snaží vybírat ta nejzajímavější jména, která zrovna válcují techno, house a dnb hitparády. Hlad po stále nové a nové muzice dal pro letošní rok vzniknout následujícímu line-upu.

V kapuce zahalený, Berghainem ošlehaný, svou vizi techna na Shotgunu představí jedno ze zásadních jmen současného dění, Headless Horseman. Tohle bude jízda. Zážitek z poslechu umocní pohled na podium přervané hardwarem, letošní techno stage totiž nabízí další koncerty umělců, kteří se při svém vystoupení nespokojí s laptopem. Z Polska k nám zavítají producenti B.Baran & Chino, dvojice, jež nás uhranula svým vystoupením na posledním Unsoundu. Poměřit svůj um s těmito pány zkusí naše domácí hvězda a čerstvý držitel Anděla HRTL.


Letošní Shotgun, po Leně Willikens, přivítá dalšího zástupce suprtrupr vydavatelství Cómeme. Christian S. z Kolína nad Rýnem své djské sety zakládá na symbioze techna, disca, acidu, bubínků a všemožných psychedelií. Na rovné podium se chystá ještě jedno překvapení, o kterém se včas dozvíte. K zahraničním jménům se přidává zatím známý český support, tři djské dvojice - Endless Illusion, Seed a Selektiv Mutism.


Druhá stage zaměřená na elektroniku s kořeny v lámaných beatech letos nabídne jeden velký návrat. Dvojice Commix vždy patřila mezi přední jména zastupující deepovou odnož drumandbassu. Jako mnoho dalších kolegů se George (Endian) i Guy (Shifted) postupně vrhli na techno. První jmenovaný nicméně na drumandbass nezanevřel a pořadatelé ho chytili ve správný moment – právě letos mu po pěti letech vychází čerstvý hudební materiál na domovském labelu Metalheadz, který předvede v tříhodinovém setu.


Bristolská trojice Ruffhouse – další host letošního Shotgun festivalu - je známá temnými náladami podkreslující klinicky čisté, kovové beaty, často tepající v rytmu halftempa. Upsal je na dBridgeův label Exit, Preshův Samurai či Loxyho Cylon. Loni Ruffhouse přišli s vlastním vydavatelstvím UVB-76 Music, kde prozatím vyšly dva singly. Jako djové se nebojí sáhnout k ostřejšímu drumandbassu v duchu známého labelu Renegade Hardware. V Česku se představí vůbec poprvé.

Lipskou djku Kali Avaaz chytíte již v květnu na dalším díle Volnýho průběhu Crossem, kde se představí na Shotgun house/techno podiu. Tato dáma si však se stejným umem a šarmem pohrává i se zlomenými rytmy a na samotném festivalu tedy představí na dnb podiu. Svoji vizi polámaných beatů přijede ze Slovenska představit FVLCRVM. Daleko za hranicemi rodné země loni bodoval s epíčkem Notch, participoval na Redbull Bass Campu a remixoval skladbu norské popové zpěvačky Samsaya. Obdivovatel soundtracků a černé hudby si zahrál po boku Hudson Mohawke či Faltyho DL. Jak sám píše, jeho živá vystoupení jsou plná přesných cutů, samplování a změn tempa. Hlavní hosty doplní pražská pětice Volnej Průběh pořádající večírky v klubu Cross, dále Eva Porating, Annita a D-Resist.

Info

Shotgun Festival 2016
9. - 11. 9. 2016
rekreační areál Kristýna, Hrádek nad Nisou

www.facebook.com/events/999110123512339
www.facebook.com/shotgunfestival
www.shotgunfestival.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Melt Festival s pestrým programem

redakce 26.06.2019

Letošní ročník německého Melt Festivalu nabídne žánrově pestrý line-up. Bon Iver, Four Tet, Helena Hauff i Skepta.

Hudební festival za ochranu životního prostředí

redakce 25.06.2019

Hudební akce, která má za cíl finančně podpořit ekologické neziskové organizace a jejich projekty.

Okolojeles popáté a nejpestřeji

redakce 24.06.2019

Přehlídka tuzemské alternativní scény v přírodě a s přírodou oživí malebný kulturní areál Doubí u obce Nárameč na Třebíčsku.

John Scofield hlavní hvězdou festivalu Jazz On5

redakce 23.06.2019

Festival Jazz On5 oslaví dekádu fungování klubu Jazz Dock a pozval si světové hvězdy, jako jsou John Scofield, Judith Hill nebo Benny Golson. Startuje na samém konci října.

Letní filmová škola představí Michaela Hanekeho i studentské snímky českých tvůrců

redakce 22.06.2019

Letní filmová škola představí tvorbu Michaela Hanekeho i studentské snímky významných českých tvůrců. Přijedou Lech Majewski, Christian Berger či Alexej German ml.

Nejlepší kérky na Tattoo Convention

redakce 20.06.2019

V Praze se uskuteční 21. ročník mezinárodního festivalu piercingu a tetování Tattoo Convention. Vystoupí nejen Vladimír 518.

Na Coombalu Rutka Laskier, Lazer Viking nebo Transmitter

redakce 19.06.2019

Kdo má rád dobrou zajímavou muziku, nemá strach si poslechnout něco nového, Coombal Open Air 2019 ideální fesťák pro něj.

Zpěvačka Giudi vystoupí v rámci Rock for People

redakce 15.06.2019

Giudi je sólová interpretka a skladatelka, která svou tvorbu označuje jako deep-pop.

Studentský festival Deziluze rozpohybuje areál bývalé cihelny

redakce 15.06.2019

Deziluze nabízí prostor muzikantům, divadelníkům, spisovatelům, fotografům i malířům, ale také sportovcům nebo produkčním.

Grape festival plní letošní program

redakce 14.06.2019

Jubilejní desátý ročník piesťanského festivalu Grape doplňuje bohatý program o hvezdy domácí scény i rapperku IAMDDB.