Zprávy / Festivalové

Shotgun Festival představuje letošní line-up

Shotgun Festival představuje letošní line-up

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.05.2016

Druhý zářijový víkend to bude už potřinácté, kdy se na české straně tzv. Trojzemí odehraje festival Shotgun. Třináct let se snaží vybírat ta nejzajímavější jména, která zrovna válcují techno, house a dnb hitparády. Hlad po stále nové a nové muzice dal pro letošní rok vzniknout následujícímu line-upu.

V kapuce zahalený, Berghainem ošlehaný, svou vizi techna na Shotgunu představí jedno ze zásadních jmen současného dění, Headless Horseman. Tohle bude jízda. Zážitek z poslechu umocní pohled na podium přervané hardwarem, letošní techno stage totiž nabízí další koncerty umělců, kteří se při svém vystoupení nespokojí s laptopem. Z Polska k nám zavítají producenti B.Baran & Chino, dvojice, jež nás uhranula svým vystoupením na posledním Unsoundu. Poměřit svůj um s těmito pány zkusí naše domácí hvězda a čerstvý držitel Anděla HRTL.


Letošní Shotgun, po Leně Willikens, přivítá dalšího zástupce suprtrupr vydavatelství Cómeme. Christian S. z Kolína nad Rýnem své djské sety zakládá na symbioze techna, disca, acidu, bubínků a všemožných psychedelií. Na rovné podium se chystá ještě jedno překvapení, o kterém se včas dozvíte. K zahraničním jménům se přidává zatím známý český support, tři djské dvojice - Endless Illusion, Seed a Selektiv Mutism.


Druhá stage zaměřená na elektroniku s kořeny v lámaných beatech letos nabídne jeden velký návrat. Dvojice Commix vždy patřila mezi přední jména zastupující deepovou odnož drumandbassu. Jako mnoho dalších kolegů se George (Endian) i Guy (Shifted) postupně vrhli na techno. První jmenovaný nicméně na drumandbass nezanevřel a pořadatelé ho chytili ve správný moment – právě letos mu po pěti letech vychází čerstvý hudební materiál na domovském labelu Metalheadz, který předvede v tříhodinovém setu.


Bristolská trojice Ruffhouse – další host letošního Shotgun festivalu - je známá temnými náladami podkreslující klinicky čisté, kovové beaty, často tepající v rytmu halftempa. Upsal je na dBridgeův label Exit, Preshův Samurai či Loxyho Cylon. Loni Ruffhouse přišli s vlastním vydavatelstvím UVB-76 Music, kde prozatím vyšly dva singly. Jako djové se nebojí sáhnout k ostřejšímu drumandbassu v duchu známého labelu Renegade Hardware. V Česku se představí vůbec poprvé.

Lipskou djku Kali Avaaz chytíte již v květnu na dalším díle Volnýho průběhu Crossem, kde se představí na Shotgun house/techno podiu. Tato dáma si však se stejným umem a šarmem pohrává i se zlomenými rytmy a na samotném festivalu tedy představí na dnb podiu. Svoji vizi polámaných beatů přijede ze Slovenska představit FVLCRVM. Daleko za hranicemi rodné země loni bodoval s epíčkem Notch, participoval na Redbull Bass Campu a remixoval skladbu norské popové zpěvačky Samsaya. Obdivovatel soundtracků a černé hudby si zahrál po boku Hudson Mohawke či Faltyho DL. Jak sám píše, jeho živá vystoupení jsou plná přesných cutů, samplování a změn tempa. Hlavní hosty doplní pražská pětice Volnej Průběh pořádající večírky v klubu Cross, dále Eva Porating, Annita a D-Resist.

Info

Shotgun Festival 2016
9. - 11. 9. 2016
rekreační areál Kristýna, Hrádek nad Nisou

www.facebook.com/events/999110123512339
www.facebook.com/shotgunfestival
www.shotgunfestival.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rock for People Hope odhaluje kompletní program

redakce 28.07.2021

Švédští Mando Diao se dostali do širšího povědomí díky albu Hurricane Bar, pětice představí v Hradci Králové novou desku.

První ročník Raveyard Festivalu

redakce 28.07.2021

Po vydařeném nultém ročníku se boskovicko-brněnská Mindicted Crew vrací na Panský dvůr Boskovice.

Hudebně ozdravná kúra představí Petra Linharta, něco něco a další

redakce 26.07.2021

Hudebně ozdravná kúra představí v Mariánských Láznách Beatové družstvo, něco něco nebo Nauzea Orchestra.

Respect Festival zahajuje Itamar Borochov Quartet

redakce 26.07.2021

Itamar Borochov čerpá podobně jako Cohen z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci.

Festival Meeting Brno je za dveřmi

redakce 25.07.2021

Festival otevře téma pravdy i ohýbání skutečnosti a nabídne široké spektrum akcí od divadla přes sochařské umění až po večer s ukrajinským jídlem.

Jinčí čin láká na Miss Petty či Bert & Friends

redakce 25.07.2021

Kdy jste se naposledy cítili šťastní? Jak štěstí hledat a jak ho neztratit? A existuje vlastně štěstí? Letošní ročník festivalu Jinčí čin to ví.

Tauron Nowa Muzyka kompletuje program

redakce 24.07.2021

Organizátoři doplňují program o osm jmen, které uzavírají letošní sestavu a do prodeje přidávají jednodenní vstupenky.

Festival Hviezdne noci spúšťa druhú vlnu predpredaja

redakce 22.07.2021

Príďte do Bytče a vypočujte si elektroniku z Ugandy i magický synth-pop od Bert & Friends alebo deštruovaný folklór z Liptova.

Invalidovna ožije performance artem aneb Performance Crossing

redakce 19.07.2021

Nyní se publiku představí patnáct zahraničních performerů a performerek z celkem dvanácti zemí včetně Kanady, Ukrajiny, Finska či Francie.

Letní filmová škola Uherské Hradiště má denní program

redakce 18.07.2021

Více než tři týdny před začátkem festivalu představuje LFŠ detailní rozpis všech programových položek, kterých je více než 350.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace